Soru Mi 5s Arkaplan Uygulama Sıkıntısı

enes.yalcin1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
4
Herkese merhaba, biraz uzun yazacağım şimdiden özür dilerim, aslında bu konu ile ilgili aylar önce de sizlere danışmıştım ancak önerilen çözümler ne yazık ki sorunu çözmedi. Sorun şu ki, şimdi telefonda ghost screen var, hadi ona alıştık bi yardımcı uygulama ile hallediyoruz da, o uygulama sürekli arkada açık şekilde duruyor. Bu esnada ben oyun oynarken mesela whatsapp a geçiş yapıyorum ve tekrar oyuna döndüğümde oyun yeniden başlatılıyor, ama bu geçiş 3 saniye falan yani, anında kapatıyor oyunu, otomatik başlatma açık, miui optimizasyonu kapalı, pil tasarrufu kapalı, önerilen ve görebildiğim tüm izinleri yaptığımı düşünüyorum ama bu sorunu çözemedim, yani o oyun arkada açık kalamıyor hiçbir şekilde. Ram mi yetmiyor anlamıyorum ama bence yetmesi lazım alt tarafı 3 tane uygulama açacaksın çok mu zor :D root, rom vs konularında da çok cahil olduğum için, normal haliyle kullanıyorum telefonu, bir ara denedim root işlemi vs ortalık çok karıştı, sonunu düşünen kahraman olamaz diyerek fabrika ayarlarına döndüm şu an rootlu mu değil mi onu bile bilmiyorum ama çözüm bilen var ise duacısı olurum :)

Ekli dosyalar

• 5s1.jpg
    5s1.jpg
    81,5 KB · Görüntüleme: 25
  • 5s2.jpg
    5s2.jpg
    61,1 KB · Görüntüleme: 27
  • 5s3.jpg
    5s3.jpg
    95,3 KB · Görüntüleme: 24

michaelfenix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
m8
Konular
9
aralarındaki farkları bilmiyorum hocam, güncelleme vs konularında ekstra bir olayı var mı? veya şunlar şunlar değişiyor diyeceğiniz şeyler?
Aralarında arayüz olarak ve akıcılık olarak fark var hocam. Bir de Google camera uygulaması var sırf o yüzden bile kullanılabilir. Kamera performansı tahmin edemeyeceğiniz kadar artıyor. Ayrıca aosp tabanlı romlar saf androide daha yakın olduğu için daha akıcı oluyorlar. Merak ederseniz youtubeda incelemeleri var. Güncelleme konusunda ise romu yükledikten sonra gelen güncellemeleri twrp üzerinden kolayca yükleyebilirsiniz.

Oyla:

enes.yalcin1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
4
Aralarında arayüz olarak ve akıcılık olarak fark var hocam. Bir de Google camera uygulaması var sırf o yüzden bile kullanılabilir. Kamera performansı tahmin edemeyeceğiniz kadar artıyor. Ayrıca aosp tabanlı romlar saf androide daha yakın olduğu için daha akıcı oluyorlar. Merak ederseniz youtubeda incelemeleri var. Güncelleme konusunda ise romu yükledikten sonra gelen güncellemeleri twrp üzerinden kolayca yükleyebilirsiniz.

çok teşekkürler hocam, en başta bu konulara dalmamın sebebi tamamen bahsettiğim uygulama arası geçiş sorunuydu zaten, az önce adresinden baktığım kadarıyla son sürüm dün gelmiş zaten, bunu indirmeyi düşünüyorum, ancak önce şu brick konusunu bi çözmem lazım :D

Oyla:

michaelfenix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
m8
Konular
9
çok teşekkürler hocam, en başta bu konulara dalmamın sebebi tamamen bahsettiğim uygulama arası geçiş sorunuydu zaten, az önce adresinden baktığım kadarıyla son sürüm dün gelmiş zaten, bunu indirmeyi düşünüyorum, ancak önce şu brick konusunu bi çözmem lazım :D
Brick derken hocam? Bootloader kilidi den mi bahsediyorsunuz :)

Oyla:

enes.yalcin1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
4
Brick derken hocam? Bootloader kilidi den mi bahsediyorsunuz :)

yok hocam dün ilk flashlama sırasında kablo pc den çıktı, telefon dünden beri mefta halde, hiçbir şeye tepki vermiyor, test point diye bir şey öğrendim onu kurcalıyorum şu an :D

Oyla:

michaelfenix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
m8
Konular
9
yok hocam dün ilk flashlama sırasında kablo pc den çıktı, telefon dünden beri mefta halde, hiçbir şeye tepki vermiyor, test point diye bir şey öğrendim onu kurcalıyorum şu an :D
Anladım hocam kolay gelsin :)

Oyla:

enes.yalcin1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
4
Anladım hocam kolay gelsin :)

hocam ya, dosya adı, dizin adı veya birim etiketi sözdizimi hatalı.( 0x8007007b: open programmer ''MPRG*.hex'') bu hata hakkında bi bilginiz var mı? internette dosya adını değiştirin yabancı karakter olmasın demişler herkeste işe yaramış ama bende olmadı nedense

Oyla:

michaelfenix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
m8
Konular
9
hocam ya, dosya adı, dizin adı veya birim etiketi sözdizimi hatalı.( 0x8007007b: open programmer ''MPRG*.hex'') bu hata hakkında bi bilginiz var mı? internette dosya adını değiştirin yabancı karakter olmasın demişler herkeste işe yaramış ama bende olmadı nedense
Yok hocam ilk defa duyuyorum o hatayı. Miflash uygulamasında mı veriyor bunu yoksa twrpde mi?

Oyla:

enes.yalcin1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
4
mi flash ta hocam, hatta az önce başka bi konuya ss bırakmıştım buraya da atayım

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    525,9 KB · Görüntüleme: 8
Oyla:
Üst Alt