Mi 5 Uzun Kullanıcı Yorumları

YahyaArslan52

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yahya
Cihazım
HuaweiMate10
Konular
10
Telefonu alalı yaklaşık 1.5 ay oldu. Alır almaz, kırılmaz cam ve silikon kılıfını taktım. Bana göre telefon kesinlikle kılıfsız kullanılmaz özellikle Mi5. Tek şikayetim bu mi flash tool mi5lerde çalışmıyormuş. Çin versiyonu vs. gerekiyormuş. Yani rom atmak için twrp kurdum ordan flashladım. Fakat asıl şikayetim kılıf. Ben bu silikon kılıfları değil bu hoş dokulu ince ve kadifemsi kılıfları seviyorum fakat internette yerli ve yabancı kaynaklara bakmama rağmen bulamadım.

Telefonun kamerası; Özellikle almadan önce o kadar izlediğim test videosuna rağmen hayal kırıklığı yaşattı diyebilirim özellikle video modunda neredeyse hiçbir ayarı kullanıcıya sunmaması beni 3.parti uygulamalarına yönlendirdi fakat onlarda da gördüğüm şey bir önceki telefonum olan Samsung S4'ün kamerasından kötü olduğuydu.

Telefonun genel özellikleri ve düşüncem ise bu fiyata alınabilecek enlerden birisidir kendisi. Şarjı her türlü 1 günü çıkarıyor, kesinlikle hiçbir oyunda kasma-donma vs. yapmadı. Hiçbir şekilde pişmanlık vs. yok. Hatta yakın bir zamanda bir üst modele Mi5s'e terfi etmeyi planlıyorum. Bunun nedeni ise kesinlikle yanlardan öne doğru gelen o kavis kısmı. Tam kavis değil yarım kavis olduğu için çıplak olarak kullanınca her an elden kayıp, yere kapaklanacakmış gibi bir güvensizlik yaşatıyor bana. Mi5s tam istediğim fiziksel özelliğe sahip olduğu için böyle bir karar aldım.

Genel olarak 10 üzerinden 9

Edit: Kılıf takılı iken yaklaşık 5-10 kere elimden düşmüştür(kılıfını hiç çıkarmıyorum, sadece temizlemek için ondada güvenli bir yere koyuyorum telefonu, ayak üstü aslaa :D) her hangi bir çizik yok. Silikon kılıf bu noktada çok işe yarıyor.

Kılıf ıcın soyledıklerıne katılamayacagım 11 kasımda sıparıs verdım 40 gunde falan geldı on numara kılıf

kamera olarak cok ust duzey degıl ama fıyat olarak bakıldıgında kesınlıkle parasının karsılıgını veren bır kamera .

yenı cıhaz alacakmıssın hayırlı olsun sımdıden

YahyaArslan52

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yahya
Cihazım
HuaweiMate10
Konular
10
Telefonu alalı yaklaşık 1.5 ay oldu. Alır almaz, kırılmaz cam ve silikon kılıfını taktım. Bana göre telefon kesinlikle kılıfsız kullanılmaz özellikle Mi5. Tek şikayetim bu mi flash tool mi5lerde çalışmıyormuş. Çin versiyonu vs. gerekiyormuş. Yani rom atmak için twrp kurdum ordan flashladım. Fakat asıl şikayetim kılıf. Ben bu silikon kılıfları değil bu hoş dokulu ince ve kadifemsi kılıfları seviyorum fakat internette yerli ve yabancı kaynaklara bakmama rağmen bulamadım.

Telefonun kamerası; Özellikle almadan önce o kadar izlediğim test videosuna rağmen hayal kırıklığı yaşattı diyebilirim özellikle video modunda neredeyse hiçbir ayarı kullanıcıya sunmaması beni 3.parti uygulamalarına yönlendirdi fakat onlarda da gördüğüm şey bir önceki telefonum olan Samsung S4'ün kamerasından kötü olduğuydu.

Telefonun genel özellikleri ve düşüncem ise bu fiyata alınabilecek enlerden birisidir kendisi. Şarjı her türlü 1 günü çıkarıyor, kesinlikle hiçbir oyunda kasma-donma vs. yapmadı. Hiçbir şekilde pişmanlık vs. yok. Hatta yakın bir zamanda bir üst modele Mi5s'e terfi etmeyi planlıyorum. Bunun nedeni ise kesinlikle yanlardan öne doğru gelen o kavis kısmı. Tam kavis değil yarım kavis olduğu için çıplak olarak kullanınca her an elden kayıp, yere kapaklanacakmış gibi bir güvensizlik yaşatıyor bana. Mi5s tam istediğim fiziksel özelliğe sahip olduğu için böyle bir karar aldım.

Genel olarak 10 üzerinden 9

Edit: Kılıf takılı iken yaklaşık 5-10 kere elimden düşmüştür(kılıfını hiç çıkarmıyorum, sadece temizlemek için ondada güvenli bir yere koyuyorum telefonu, ayak üstü aslaa :D) her hangi bir çizik yok. Silikon kılıf bu noktada çok işe yarıyor.

Kılıf ıcın soyledıklerıne katılamayacagım 11 kasımda sıparıs verdım 40 gunde falan geldı on numara kılıf

kamera olarak cok ust duzey degıl ama fıyat olarak bakıldıgında kesınlıkle parasının karsılıgını veren bır kamera .

yenı cıhaz alacakmıssın hayırlı olsun sımdıden

dizefurkan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
9
YahyaArslan52 hangi renginden aldınız kılıfın ve kalitesi nasıl ayrıca bir fotoğraf atabilme şansınız var mıdır acaba?

YahyaArslan52

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yahya
Cihazım
HuaweiMate10
Konular
10

YahyaArslan52 hangi renginden aldınız kılıfın ve kalitesi nasıl ayrıca bir fotoğraf atabilme şansınız var mıdır acaba?
siyah ve mavı aldım kalıte olarak 10 uzerınden 9 rahatlıkla vere bılırım kayma falan kesınlıkle yok telefonda kılıf sayesınde .
verıdgım lınke tıkla yorumlardan 2 kılıf yan ya duruyor ben atım o resmı .

dizefurkan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Teşekkür ederim mesajınız için, bu kılıfları görmüştüm fakat benim isteğim daha çok desenlilerdi:) Bu yüzden öyle bir sitemde bulundum fakat bir sorum olacak 40 gün biraz fazla değil mi? YahyaArslan52

YahyaArslan52

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yahya
Cihazım
HuaweiMate10
Konular
10
Teşekkür ederim mesajınız için, bu kılıfları görmüştüm fakat benim isteğim daha çok desenlilerdi:) Bu yüzden öyle bir sitemde bulundum fakat bir sorum olacak 40 gün biraz fazla değil mi?
3 ayda gelen bıle var :) gearbest falan daha erken yolluyor ama alıex. satıcılar dandık o konuda .

rastegamer

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Batu
Cihazım
Mi5
Konular
18
Arkadaşlar kullananların yorumlarını alabilir miyim?

ozergul

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özer
Cihazım
redmi note 3
Konular
28
Arkadaşlar kullananların yorumlarını alabilir miyim?

Dün aldım ben de mi5. bundan önceki telefonum redmi note 3tü. mi5 çok daha hızlı akışkan bir telefon. oldukça da hafif ve alımlı. telefona görenler bayılıyor...

yazılım açısından miui ile yüklü geliyor, ilk işim onu kaldırmak olacak çünkü android için stabil bir arayüz değil. ön ve arka kamerası efsane.

kılıf kullanmak gerek, çok azcık eğimli olan yerlerden bile kayıyor. kılıfsız kullanırsanız telefonu aldıktan 1 saat sonra yerde bulabilirsiniz.. :)

hoparlör ses kalitesi eski telefonuma göre düşük geldi. kulaklıktan gelen ses ise güzel.

genel olarak bu telefona puanlamalarım şöyle:

malzeme: 9/10
yazılım: 9/10
tasarım: 10/10

rastegamer

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Batu
Cihazım
Mi5
Konular
18
Dün aldım ben de mi5. bundan önceki telefonum redmi note 3tü. mi5 çok daha hızlı akışkan bir telefon. oldukça da hafif ve alımlı. telefona görenler bayılıyor...

yazılım açısından miui ile yüklü geliyor, ilk işim onu kaldırmak olacak çünkü android için stabil bir arayüz değil. ön ve arka kamerası efsane.

kılıf kullanmak gerek, çok azcık eğimli olan yerlerden bile kayıyor. kılıfsız kullanırsanız telefonu aldıktan 1 saat sonra yerde bulabilirsiniz.. :)

hoparlör ses kalitesi eski telefonuma göre düşük geldi. kulaklıktan gelen ses ise güzel.

genel olarak bu telefona puanlamalarım şöyle:

malzeme: 9/10
yazılım: 9/10
tasarım: 10/10
MİUİ Nasıl kaldırılıyor? Ve nereden aldınız?

Son düzenleme:

ozergul

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özer
Cihazım
redmi note 3
Konular
28
MİUİ Nasıl kaldırılıyor? Ve nereden aldınız?
donanımhaber forumunda bir satıcıdan aldım. beyaz 3/64gb 1150 tl.

miui yi kaldırmak için önce bootloader açmak lazım. sonrasında bir sürü custom rom var, istediğini kurabilirsin TWRP ile. örneğin cyangenmod..

Üst Alt