Mi 5 Uzun Kullanıcı Yorumları

dizefurkan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Kılıf olarak aixuan smooth black kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim tam istediğin gibi kadifemsi bir dokunuş ve incecik. Telefonun estetik tasarımını hiç bozmuyor.

(Not: Kılıf yenilenmiş, benimki eski versiyon yani yan tuşlarının da üstü kapalı. Ki bence böyle daha korunaklı, daha güzel...)

Şiparişini 1ay önce verdim, hala bekliyorum elime geçmesini:))) ben şu yaldızlı siyah olanın siparişini vermiştim, ama düz siyahta o kadifemsi doku daha fazladır daha hoştur diye tahmin ediyorum. Bİ elime geçeydi kılıf iyiydi:)

dizefurkan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Kılıf olarak aixuan smooth black kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim tam istediğin gibi kadifemsi bir dokunuş ve incecik. Telefonun estetik tasarımını hiç bozmuyor.

(Not: Kılıf yenilenmiş, benimki eski versiyon yani yan tuşlarının da üstü kapalı. Ki bence böyle daha korunaklı, daha güzel...)

Şiparişini 1ay önce verdim, hala bekliyorum elime geçmesini:))) ben şu yaldızlı siyah olanın siparişini vermiştim, ama düz siyahta o kadifemsi doku daha fazladır daha hoştur diye tahmin ediyorum. Bİ elime geçeydi kılıf iyiydi:)

kadirirdem

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
0
Ben türk Telekom kullanıyorum, İstanbul Trabzon Erzincan mersin de kullandım 4g gayet iyi çekiyor
Ankara ve Konya da Otogar veya Hava limanları gibi kalabalık olan yerler hariç çekmiyor.

tsugayu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
5
LTE (4-4.5G) çekmeme ile ilgili şu konuya bakabilirsiniz, çözüm değil ama problemin sebebini daha iyi anlamanızı sağlar:

Ben istanbulda bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar. Hep 4.5 G çok nadir asansörde falan H+ oluyor.

onurgokce

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur Gökçe
Cihazım
MI 5S 4/128
Konular
4
Telefon seçiminde kullanım alışkanlığı çok önemli.. Kağıt üzerindeki bir çok artı gibi gözüken özellikler kullanılmaya başladıktan sonra bu olmasa da olur diyeceğimiz cinsten oluyor..
Herkesin tercihi farklı.
Ben 3-4 senedir iPhone kullanan birisi olarak geçiş yaptım..

Telefondan memnunum..
Hızı, kamerası,sarji, kullanım kolaylığı hepsi güzel..

Marka takıntısı olmayan ve cevredekilerin söylediklerine kulak asmayan bir kişi uzun seneler kullanır bu cihazı..

Telefonu öneriyorum..
Kırılır, bozulur, söyle olur, böyle olur diye düşünmeyin
Hepsinin başına gelecek bir sıkıntı.

Ölüm yok yahu sonunda :)

Alan Herkese hayırlı görüşmeler yapmak nasip olur inşaallah..

Saygılar..

SM-T700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duruma yaklaşımınızı çok beğendim hocam, hepimiz unutuyoruz telaş içinde bu doğruyu. "Ölüm yok sonunda."

MEHMET ALTUN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
6.0.1
Cihazım
mi5 64 GB
Konular
0
10 gündür kullanıyorum yaşadığım sıkıntılar ekran dokunmatiğin hassasiyetini kaybetme sorumu bazen ekran üzende elimi kaydırıyorum ekran tepki vermiyor tuşlu telefon gibi baya bastırmak gerekiyor çalışması için restart atınca bu durum belirli süre düzeliyor fakat bu süre sonunda tekrar aynı durumu yaşıyorum bir de ekran ışık sensörü düzgün çalişmiyor dışarı çıkıyorum ekran karanlık baya geç tepki veriyor telefonda mi5 miı8.1 kararlı yüklü bu hatalar donanımsal mı yoksa yazılımsal mı bilmiyorum aynı durumu yaşayan varsa beni bilgilendirirse sevinirim kolay gelsin

myaman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
mi5
Konular
1
Donanımsal bir hataymış gibi duruyor. Çünkü ben de 4 aydır aynı sürümde mi5 kullanıyorum ve sizin gibi herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

10 gündür kullanıyorum yaşadığım sıkıntılar ekran dokunmatiğin hassasiyetini kaybetme sorumu bazen ekran üzende elimi kaydırıyorum ekran tepki vermiyor tuşlu telefon gibi baya bastırmak gerekiyor çalışması için restart atınca bu durum belirli süre düzeliyor fakat bu süre sonunda tekrar aynı durumu yaşıyorum bir de ekran ışık sensörü düzgün çalişmiyor dışarı çıkıyorum ekran karanlık baya geç tepki veriyor telefonda mi5 miı8.1 kararlı yüklü bu hatalar donanımsal mı yoksa yazılımsal mı bilmiyorum aynı durumu yaşayan varsa beni bilgilendirirse sevinirim kolay gelsin

nakkaya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
NURİ
Cihazım
xiaomi Mİ5 P
Konular
0
Telefonu alalı yaklaşık 1.5 ay oldu. Alır almaz, kırılmaz cam ve silikon kılıfını taktım. Bana göre telefon kesinlikle kılıfsız kullanılmaz özellikle Mi5. Tek şikayetim bu mi flash tool mi5lerde çalışmıyormuş. Çin versiyonu vs. gerekiyormuş. Yani rom atmak için twrp kurdum ordan flashladım. Fakat asıl şikayetim kılıf. Ben bu silikon kılıfları değil bu hoş dokulu ince ve kadifemsi kılıfları seviyorum fakat internette yerli ve yabancı kaynaklara bakmama rağmen bulamadım.

Telefonun kamerası; Özellikle almadan önce o kadar izlediğim test videosuna rağmen hayal kırıklığı yaşattı diyebilirim özellikle video modunda neredeyse hiçbir ayarı kullanıcıya sunmaması beni 3.parti uygulamalarına yönlendirdi fakat onlarda da gördüğüm şey bir önceki telefonum olan Samsung S4'ün kamerasından kötü olduğuydu.

Telefonun genel özellikleri ve düşüncem ise bu fiyata alınabilecek enlerden birisidir kendisi. Şarjı her türlü 1 günü çıkarıyor, kesinlikle hiçbir oyunda kasma-donma vs. yapmadı. Hiçbir şekilde pişmanlık vs. yok. Hatta yakın bir zamanda bir üst modele Mi5s'e terfi etmeyi planlıyorum. Bunun nedeni ise kesinlikle yanlardan öne doğru gelen o kavis kısmı. Tam kavis değil yarım kavis olduğu için çıplak olarak kullanınca her an elden kayıp, yere kapaklanacakmış gibi bir güvensizlik yaşatıyor bana. Mi5s tam istediğim fiziksel özelliğe sahip olduğu için böyle bir karar aldım.

Genel olarak 10 üzerinden 9

Edit: Kılıf takılı iken yaklaşık 5-10 kere elimden düşmüştür(kılıfını hiç çıkarmıyorum, sadece temizlemek için ondada güvenli bir yere koyuyorum telefonu, ayak üstü aslaa :D) her hangi bir çizik yok. Silikon kılıf bu noktada çok işe yarıyor.

Edit2: Bu kısıma değinmeyi unutmuşum. USBType-C olmasının avantajları, uçak moduna alıp şarj ettiğinde 30 dakikaya 1günü çıkarabileceğin bir şarj sunuyor olması.
Type-C dezavantajı ise; MicroUSByi Type-Cye dönüştüren aparatı buldum fakat tam tersini bulamadım.
Yani herhangi bir MicroUSB kablosuyla aparatı kullanarak telefonumu sarj edebiliyorum fakat tam tersini kendi kablomla yapacak bir aparatı bulamadım, benimTYPE-C kablomla normal microUSB girişi olan bir powerbank misal, illa ek kablo taşıttaracaklar...

Kablo ise ilk başlarda sanki kopacakmış gibi bir hissiyat veriyor, telefona takarken değil çıkartırken çok sıkı bir şekilde yapışıyor girişe. Çıkarmaya çalışırken biraz zorlanıyorsun.

nakkaya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
NURİ
Cihazım
xiaomi Mİ5 P
Konular
0
mİ5 Prime modeli aldım tüm özelliklerini beğeniyorum ancak telefon biraz fazla ısınıyor gibi geldi bana bu konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler

nakkaya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
NURİ
Cihazım
xiaomi Mİ5 P
Konular
0
mİ5 Prime modeli aldım tüm özelliklerini beğeniyorum ancak telefon biraz fazla ısınıyor gibi geldi bana bu konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler
ısınma sorunu ile kimse bişey yazmamış böyle bir sorunu olan yok mu yaa

Üst Alt