Mi 5 Uzun Kullanıcı Yorumları

krmakmn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kerim
Cihazım
MI5
Konular
1
Peki bu telefonun hiz testleri ve kamera testleri gercegi ne kadar yansitiyor? En iyi telefonlarla kiyasini izliyorum insanin agzi sulaniyor. Siz suan kullaniyorsunuz bu duruma ne dersiniz?
Kamera idare eder gideri var. Hız olarakta sıkıntısı yok ancak uygulama konusunda ios daha iyi. En basiti kafa topu oynuyorum ve iosta çok stabildi buna geçince ilk başta çok zorlandım. Şimdilik bunların haricinde memnun olmadığım kısım yok gibi.

Ekleme: telefonun yan kısımları hera çizilip atma yapacak gibi duruyor. İyi korumak gerek.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

meneter

Paran varsa Adamsın, Paran Yoksa Madamsın...
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi k20 pro
Konular
39
Edl acil durum modu demek. Tel rom atmak için kullanılan bi yöntem. Mi5 almak isteyenler konusuna bak orda eleştirilerimizi yaptık.

Firadi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Firadi
Cihazım
nokia c206
Konular
2
Peki silikon kilif kullanmiyormusunuz ? Ve diyelim telefonda donanimsal bi sorun oldu ekrani kirildi tusu bozuldu vs. Ne yapabiliriz.

meneter

Paran varsa Adamsın, Paran Yoksa Madamsın...
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi k20 pro
Konular
39
Peki silikon kilif kullanmiyormusunuz ? Ve diyelim telefonda donanimsal bi sorun oldu ekrani kirildi tusu bozuldu vs. Ne yapabiliriz.
kullanıyorum ekran koruyucu da. yetkili kişiler var onlarla pm at. zenex chatin62 bykatre v.s.

faramir86us

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doruk
Cihazım
Mi 5
Konular
7
Benim nazarımda hiç bir telefon 3bin lira etmez. Her sene yenisi çıkan bir şeye o para verilmez.

Xiaomi mi5 siyah 3/64 kullanıyorum. Eşimde de mi4 3/16 var. İkimizde markadan memnunuz. Zaten her telefonu korumak gerektiği gibi bunu da korumak gerekli (hepside ne kadar gorilla glass cam kullansada çizilebiliyor, yere düşünce zedelenebiliyor). Telefon çok hafif, ele oturuşu çok iyi. Kullanırken ben keşke şurasıda şöyle olsun diyerek almadım. Tasarımını çok beğenerek aldım. Zaten herşey donanım da değil bence.

Çok fazla oyun oynayan birisi değilim o nedenle oyun performansı hakkında yorum yapmayacağım (konuyla ilgili bir çok video mevcut)

Kamera performansını S6 edge ile karşılaştırma fırsatım oldu ve Mi5 kamerası daha iyi.

Batarya performansı ise tamamen kullanıcıya bağlı diye düşünüyorum. Günlük hayatta telefonu elinden hiç düşürmeyen birisi iseniz sabahtan akşamı rahat çıkartır bu telefon. Normal bir kullanıcı iseniz 2 günü bile görebilirsiniz. Ben çoğu zaman 36 saati görüyorum. (telefonu çift hatlı kullanıyorum, işim dolayısıyla hattın biriyle yoğun telefon görüşmeleri yapıyorum). Hızlı şarj özelliği sizi mutlu edecektir, eski telefonunuza göre çok daha hızlı şarj olan bir telefonunuz olacak.

Özetle telefona çok para vermeyim ama şuanki modeller arasında da beni ele güne mahçup etmeyen bir telefonum olsun istiyorsanız bu telefonu 2 aydır kullanan birisi olarak öneririm. Daha telefona bakıp da beğenmeyen görmedim :)

İyi günler dilerim...

Firadi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Firadi
Cihazım
nokia c206
Konular
2
Peki telefona global rom attıktan ve i mei işlemleri yapıldıktan sonra yazılım desteği otomatik geliyor mu? Mesela yeni bir arayüz veya kamera veya androidle alakalı güncellemeleri kendiliğinden alıyor mu? Ayrıca benim için en önemli özelliklerden birisi kulaklıktan alacağım sesin kalitesidir. Bundan 3 sene evvel Huawei ascedp p1 almıştım. Başka telefonlarda beni tatmin eden kulaklık o telefonda hiç bir değer ifade etmiyordu? Forumlarda gezdiğimde şu özellik için bu rom u kurman lazım müzik istiyorsan bu romu kurman lazım diyorlardır. Bu telefondada aynı meşakkati çekecekmiyim?

emrebegen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
mi5 pro
Konular
19
mi5 128-black kullanıyorum, kasa seramik olan model çizilme vs yaşamadım. Yaklaşık 2 hafta oldu kullanmaya başlayalı. hız - şarj vs gayet iyi. Çok oyun oynamam o konuda birşey diyemem .silikon kılıf ve kırılmaz ekran koruyucu ile kullanıyorum genede(alışkanlık). şuan yaklaşık 210 app ve 40 gb müzik var içinde gram kasmıyor. official rom yerine xiaomi.eu rom kurup rootladım, gayet de memnunum :)

aslanenver

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enver
Cihazım
Mi 6
Konular
25
Telefon seçiminde kullanım alışkanlığı çok önemli.. Kağıt üzerindeki bir çok artı gibi gözüken özellikler kullanılmaya başladıktan sonra bu olmasa da olur diyeceğimiz cinsten oluyor..
Herkesin tercihi farklı.
Ben 3-4 senedir iPhone kullanan birisi olarak geçiş yaptım..

Telefondan memnunum..
Hızı, kamerası,sarji, kullanım kolaylığı hepsi güzel..

Marka takıntısı olmayan ve cevredekilerin söylediklerine kulak asmayan bir kişi uzun seneler kullanır bu cihazı..

Telefonu öneriyorum..
Kırılır, bozulur, söyle olur, böyle olur diye düşünmeyin
Hepsinin başına gelecek bir sıkıntı.

Ölüm yok yahu sonunda :)

Alan Herkese hayırlı görüşmeler yapmak nasip olur inşaallah..

Saygılar..

SM-T700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

meraklı müşteri

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
meraklı
Cihazım
5s
Konular
1
peki telefonun dayanıklılığı nasıl
internette bir sürü, aldım memnunum bir daha başka telefon almam gibi yorumların yanı sıra cebimdeyken masaya vurdum arka cam paramparça oldu yada telefon çok dandik malzeme kalitesi kötü kağıt gibi katlanıyor telefon falan diye de çok yorum var.
Yani kısacası korkuyorum bu telefonu alırsam ve bi sıkıntı çıkarsa baya bi sıkıntı çekerim. cevaplarsanız çok sevinirim. veya bunun yerine başka bir telefon da önerebilirsiniz (1000-1300) arası.
Çok Teşekkürler...

dizefurkan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Telefonu alalı yaklaşık 1.5 ay oldu. Alır almaz, kırılmaz cam ve silikon kılıfını taktım. Bana göre telefon kesinlikle kılıfsız kullanılmaz özellikle Mi5. Tek şikayetim bu mi flash tool mi5lerde çalışmıyormuş. Çin versiyonu vs. gerekiyormuş. Yani rom atmak için twrp kurdum ordan flashladım. Fakat asıl şikayetim kılıf. Ben bu silikon kılıfları değil bu hoş dokulu ince ve kadifemsi kılıfları seviyorum fakat internette yerli ve yabancı kaynaklara bakmama rağmen bulamadım.

Telefonun kamerası; Özellikle almadan önce o kadar izlediğim test videosuna rağmen hayal kırıklığı yaşattı diyebilirim özellikle video modunda neredeyse hiçbir ayarı kullanıcıya sunmaması beni 3.parti uygulamalarına yönlendirdi fakat onlarda da gördüğüm şey bir önceki telefonum olan Samsung S4'ün kamerasından kötü olduğuydu.

Telefonun genel özellikleri ve düşüncem ise bu fiyata alınabilecek enlerden birisidir kendisi. Şarjı her türlü 1 günü çıkarıyor, kesinlikle hiçbir oyunda kasma-donma vs. yapmadı. Hiçbir şekilde pişmanlık vs. yok. Hatta yakın bir zamanda bir üst modele Mi5s'e terfi etmeyi planlıyorum. Bunun nedeni ise kesinlikle yanlardan öne doğru gelen o kavis kısmı. Tam kavis değil yarım kavis olduğu için çıplak olarak kullanınca her an elden kayıp, yere kapaklanacakmış gibi bir güvensizlik yaşatıyor bana. Mi5s tam istediğim fiziksel özelliğe sahip olduğu için böyle bir karar aldım.

Genel olarak 10 üzerinden 9

Edit: Kılıf takılı iken yaklaşık 5-10 kere elimden düşmüştür(kılıfını hiç çıkarmıyorum, sadece temizlemek için ondada güvenli bir yere koyuyorum telefonu, ayak üstü aslaa :D) her hangi bir çizik yok. Silikon kılıf bu noktada çok işe yarıyor.

Edit2: Bu kısıma değinmeyi unutmuşum. USBType-C olmasının avantajları, uçak moduna alıp şarj ettiğinde 30 dakikaya 1günü çıkarabileceğin bir şarj sunuyor olması.
Type-C dezavantajı ise; MicroUSByi Type-Cye dönüştüren aparatı buldum fakat tam tersini bulamadım.
Yani herhangi bir MicroUSB kablosuyla aparatı kullanarak telefonumu sarj edebiliyorum fakat tam tersini kendi kablomla yapacak bir aparatı bulamadım, benimTYPE-C kablomla normal microUSB girişi olan bir powerbank misal, illa ek kablo taşıttaracaklar...

Kablo ise ilk başlarda sanki kopacakmış gibi bir hissiyat veriyor, telefona takarken değil çıkartırken çok sıkı bir şekilde yapışıyor girişe. Çıkarmaya çalışırken biraz zorlanıyorsun.

Son düzenleme:
Üst Alt