Çözüldü Mi 5 Telefonum Açılmıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rainboww

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fuat
Cihazım
Mi 5
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
En güncel stabil rom
Telefon Modeli
Mi 5
Bootloader Kilidi
Kapalı
Bu garip olayla şuan karşılaştım. Telefonumun donanımsal bir sıkıntısı yoktu. Şarjı az olması nedeniyle şarja takmıştım. Telefonu tekrar elime aldığımda şarj %93 civarındaydı ve şarja takılı olduğu halde şarj olmuyordu. Bende çıkartıp kullanmaya devam ettim ama aşırı yavaştı. Reset atsam düzelir düşüncesiyle önce kapattım sonradan açılmadı. Hard reset ve fastboot 'a hiçbir şekilde tepki vermiyor. Bootloader özelliği kapalı. Şarja takınca veya bilgisayara bağlayınca tepki vermiyor. Hard Brick olmamıştır inşallah :/

EMREARD

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EmreARD
Cihazım
Mİ5
Konular
56
Hocam klasik mi5 problemi forumda birçok kişi aynı sorunu belirtiyor
Sorun yanlış hatırlamıyorsam power işlemcisinde olucaktı

Oyla:

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Power ic entegresi olabilir.Cihaz PC ve şarjda tepki vermiyor ise profesyonel müdahale için bir servis ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

Oyla:

rainboww

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fuat
Cihazım
Mi 5
Konular
3
Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Cihaz Delta Teknik servisi garantili haklarında hiç iyi yorum duymadım. Sağlam cihazları bozup yolladıklarını, garanti dışı olmayan durumlarda garanti dışı denilip ücret talep etmelerini falan çok duydum. O yüzden servise gönderme taraftarı değilim. Cihazım tertemiz çünkü korkum var biraz. Bir kaç çözüm yolu duymuştum şarj bitene kadar bekleyin sonra şarja takılınca kendine geliyor diye ne kadar doğru bilemedim artık açılırsa hiç kapatmadan kullanmam gerekiyor sanırsam :D Onun dışında olmazsa dediklerinize göre servislik durum gözüküyor mecburen göndereceğim :/

Oyla:

rainboww

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fuat
Cihazım
Mi 5
Konular
3
1 gün bekledim o arada şarjdaydı ama hiç şarj olmamış. 2-3 saat normal beklettikten sonra tekrar şarja taktım ve bu sefer kırmızı ışık yanıp söndü ve %0'dan şarj olmaya başladı. Şuan yeşil ışığı yanıyor 2-3 saat sonra açmayı deneyeceğim inşallah açılır.(%100 olana kadar açmayı denemeyin demişlerdi forumda) bende heyecanlanıp buraya yazayım dedim :D Forumda buna benzer sıkıntıları olanlar gördüm bu yazdıklarımı onlar sayesinde denedim teşekkür ediyorum hepsine. böyle bir forum iyi ki var.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Telefonum açıldı mutluluğumu sizlere anlatamam :D konuyu kapatabiliriz :)

Son düzenleme:
Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt