Yardım Mi 5 İçin imei kayıt ve Global Rom Kurulumu

kahwecix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mİ 5
Meslek
Ziraat Tekn.
Konular
3
Merhaba arkadaşlar daha önce çeşitli telefonlarda miu rom kullanarak tecrübe ettim. Bugün yurtdışından getirilmiş kapalı kutu bir mi 5 satın aldım. İnsallah yarın yada çarşamba günü elime geçecek. Muhtemelen Bootloader kilitli olacak. Benim sorum bu bootloader kilidini kaldırıp herhangi bir imei kaydı yapıp daha sonrada türkçe dil destekli Rom u yüklemek için elinizde Rehber niteliği taşıyan döküman var mı ? Görevim gereği Konyanın bir ilçesindeyim ve burada imei atmaktan falan anlayacak telefoncu yok :) kendim yapmak zorundayım.
Elinde herhangi bir kaynak olan arkadaşlar yada bilgi birikime sahip olup bilgilerini benimlede paylasmakta sakınca görmeyen arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
İyi forumlar..

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Forumda imei değişimi için bazı sitelerin linkleri verildi. Akilli.be sitesi ve unbrick-snapdragon.blogspot.com.tr siteleri size yardımcı olacaktır.
Bulunduğunuz Mi5 bölümünde sabit konularda da diğer işlemler için hazırlanmış videolu anlatım linklerini kullanabilirsiniz.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Oyla:

kahwecix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mİ 5
Meslek
Ziraat Tekn.
Konular
3
chatin_62 Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Cihaz elime bir kaç saat evvel geçti. Bootloader kilidini açmak için akıllı.be deki işlemi yaptım ve xiaomi den sms gelmesini beklemeye başladım. Sanırım yapılacak ilk ve öncelikli işlem buydu.

Bu aşamada şu şekilde bir sorum olacak; bu iznin gelmesi 2 hafta kadar sürüyormuş bu iki hafta süresince global romu yani türkçe dil desteği sunan rom u yükleyemiyormuyum ? Eğer yükleyebilirsem nasıl yüklerim ? Yükleyemez isem googleplay vs. google uygulamalarını yüklemem mümkün mü ?
Ve son olarak İmei işlemini bu bootloader kilidi açıldıktan ve global rom yüklendikten sonra mı yapacağız. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Oyla:

halit190

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
halit
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
0
chatin_62 Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Cihaz elime bir kaç saat evvel geçti. Bootloader kilidini açmak için akıllı.be deki işlemi yaptım ve xiaomi den sms gelmesini beklemeye başladım. Sanırım yapılacak ilk ve öncelikli işlem buydu.

Bu aşamada şu şekilde bir sorum olacak; bu iznin gelmesi 2 hafta kadar sürüyormuş bu iki hafta süresince global romu yani türkçe dil desteği sunan rom u yükleyemiyormuyum ? Eğer yükleyebilirsem nasıl yüklerim ? Yükleyemez isem googleplay vs. google uygulamalarını yüklemem mümkün mü ?
Ve son olarak İmei işlemini bu bootloader kilidi açıldıktan ve global rom yüklendikten sonra mı yapacağız. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Hocam eskiden edl ile atabiliyordunuz ama şuan atamıyorsunuz bootlader ı açmanız gerekiyor yada ben öyle biliyorum benim iznim 3 yada 4 gün sürmüştü rahat ol iznin gelir ve dünyanin en iyi 3 telefonundan biri olan telefonu kullanmaya başlarsın :)
Kolay gelsin..

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Söylediğim sabit konularda tüm soruların cevabı var. Özetle ;
Unlock yapmadan Çin Developer haricinde rom yükleyemezsiniz. Eğer edl moduna giriyorsa o zaman Unlock yapmak gerekmiyor.
Root yapmadan imei değiştiremezsiniz. Root için de Unlock şart.
Google servisleri yükleme rehberinde verdiğim Google Installer ile Google Servis ve uygulamalarını yükleyebilirsiniz.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Oyla:

kahwecix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mİ 5
Meslek
Ziraat Tekn.
Konular
3
Hocam eskiden edl ile atabiliyordunuz ama şuan atamıyorsunuz bootlader ı açmanız gerekiyor yada ben öyle biliyorum benim iznim 3 yada 4 gün sürmüştü rahat ol iznin gelir ve dünyanin en iyi 3 telefonundan biri olan telefonu kullanmaya başlarsın :)
Kolay gelsin..
İlgine Teşekkür ederim halit bey. Bende sms i beklemeye başladım. Sms gelince takıldığım yerlerde tekrar yardımınıza başvurabilirim siz bu işlemde tecrübe sahibi olmuşsınuz anlaşılan :)

Oyla:

kahwecix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mİ 5
Meslek
Ziraat Tekn.
Konular
3
halit190 dediğiniz gibi bl kilit için sms geldi ve bl kilidini kaldırdım. Daha sonra devoloper rom u yüklemek istediğimde tüm driverleri yüklemiş olmama rağmen bir türlü miflash tool adlı programa telefonu gosteremedim. Aşağıda eklediğim resimlerde aygıt yoneticisinde comportta cihaz görünüyor yine telefon o siyah ekran da download modda bekliyor ama mi flasha ısrarla cihazı gosteremiyorum. Nerede bir yanlıs yapmış olabilirim sizce ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
halit190 dediğiniz gibi bl kilit için sms geldi ve bl kilidini kaldırdım. Daha sonra devoloper rom u yüklemek istediğimde tüm driverleri yüklemiş olmama rağmen bir türlü miflash tool adlı programa telefonu gosteremedim. Aşağıda eklediğim resimlerde aygıt yoneticisinde comportta cihaz görünüyor yine telefon o siyah ekran da download modda bekliyor ama mi flasha ısrarla cihazı gosteremiyorum. Nerede bir yanlıs yapmış olabilirim sizce ?

Bl kilidini kaldırdıysanız neden edl de rom kurmaya çalışıyorsunuz? Fastboot ta kurabilirsiniz

Oyla:

kahwecix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mİ 5
Meslek
Ziraat Tekn.
Konular
3
Zenex akıllı.be de paylaşılan bu klavuza gore yapıyorum. Orada o şekilde anlatıyor :D Fastbootta oluyorsa oyle devam edeyim download modda olmuyor zaten :)
Peki fastbootta nasıl kuracagıma http://forum.miuiturkiye.net/konu/mi-flash-tool-ile-fastboot-rom-kurulumu.3267/ burada ki anlatımdan yararlanarak devam etsem daha sonra imei atma aşamasında bi sıkıntı verir mi ?

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
kahwecix doğru romları kurduğunuz sürece sorun yaşamazsınız zaten hepsi temel olarak aynı. Sizin cihaz ne?

Oyla:
Üst Alt