İpucu Mi 5 için en iyi rom

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
hocam şöyle yapın dosya şifreleme istediğinde format data yapın cihaz açıldıktan sonra twrp den lazyflasher yükleyin bir daha şifre istemeyecektir

MI 5s Eu beta 8.2.1
Önerinizi göremeden 3.0.2 yükledim halloldu hocam, yine de teşekkür ederim

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cengizhan.kicirli

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cengizhan
Cihazım
Mı 5
Konular
0
Peki bi sorum olcak örneğin neden tüm romlar saf Android tabanlı örneğin bildirim paneli filan kendi tasarimlari neden degil

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Peki bi sorum olcak örneğin neden tüm romlar saf Android tabanlı örneğin bildirim paneli filan kendi tasarimlari neden degil
Dediğiniz gibi tabanı ortak çünkü. Belli bir temel üzerine kuruluyor fakat ufak tefek farklı özellikleri var.

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Ufak sorunlar hariç Miui 8 8.1.2 Android 6.0.1 Marshmallow dur

Her türlü Miui tabanlı custom rom Aosp tabanlı custom rom denedim yok abi hepsi mi berbat batarya performansı veriyor Aosp romlar hadi gene 5 saati görüyor ama Miui 8 8.1.2 efsane

Artık başka Roma geçer miyim hayır ...

Hele o son rezalet Miui 9 Global Stabil 9.2.1 den sonra ... Güya stabil rom
Bu arada hocam kaç saat ekran süresi alıyorsunuz ? Ve kullandığınız yaptığınız ayar vs varsa paylaşır mısınız rica etsem.

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Bu arada hocam kaç saat ekran süresi alıyorsunuz ? Ve kullandığınız yaptığınız ayar vs varsa paylaşır mısınız rica etsem.

Otomatik başlatma da sadece WhatsApp izinli gerisi kapalı birde her şarjdan sonra temizlik yapıp kendi uygulamasından o şekilde yeniden başlatıyorum

5 saat 20 dk falan max mobil veri wifi karışık evde 7 den 100 ile çıkıyorum yoğun kullanımda saat akşam 9-10 da yüzde 8 de takıyorum tabi bir iki gün oldu genel olarak iyi gider herhalde

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Otomatik başlatma da sadece WhatsApp izinli gerisi kapalı birde her şarjdan sonra temizlik yapıp kendi uygulamasından o şekilde yeniden başlatıyorum

5 saat 20 dk falan max mobil veri wifi karışık evde 7 den 100 ile çıkıyorum yoğun kullanımda saat akşam 9-10 da yüzde 8 de takıyorum tabi bir iki gün oldu genel olarak iyi gider herhalde
Tamamdır hocam, sağolun

[doublepost=1519135441,1519115268][/doublepost]
Arkadaşlar, Lineage OS 14.1-15.1, Pixel Experience, Resurrection Remix OS kullanmış biri olarak her romun artı ve eksilerinin olduğunu söyleyebilirim.

Lineage OS 15.1 ve Pixel Experience Romları hatta ve hatta Android 8.x.x Romları kullanacaksanız FPS oyunları stabil oynamayı unutun. 8.x.x romlarda genel olarak dokunmatiğe 10 saniyeden fazla çift parmakla basınca dokunmatik kayıyor.

Pixel Experience rom Official olmasına rağmen eksileri var. Stock olarak galeri, müzik uygulamaları gelmiyor bunları ayrıca yüklemeniz lazım. Son Pixel Experience güncellemesinde kullandıkları Darkness kernel'dan dolayı sistemde gecikmeler, dokunmatik gecikmeleri, kilit ekranı açılış donmaları sorunları oluyor. Bu sorunları fixlemek içinde Priima+ kernel flashlayıp kullanmanız gerekiyor. (Priima+ kernel diye neden önerdin diyecek olursanız en stabil ve batarya performansı en iyi kernel bana göre). Dediğim dibi pixel romda stock olarak galeri ve müzik gelmiyor.

Resurrection Remix Final sürümünü kullanıyorum şuana kadar bir hatayla v.s karşılaşmadım. XDA'da yavaş şarj sorunu şeklinde birçok mesaj var kabloyla alakalı, bende bir sıkıntı olmadı.

Ne kullanmamızı öneriyorsun diyecek olursanız Stabilite bana göre RR romda daha iyi. LineageOS 14.1 sürümüde RR rom ile aynı, daha fazla özelleştirme yapmak isterseniz RR rom en iyi tercih olacaktır.

Velhasıl kelam şuan Android 8.x.x sürümü daha stabil bir hale gelmedi.
Priima+ Kernel'in RR rom için yani Nougat sürümü için linkini verme şansınız var mı acaba hocam ? Denemek istiyorum da.

Venain

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Seyit Ali
Cihazım
Mi9T
Konular
8
Tamamdır hocam, sağolun

[doublepost=1519135441,1519115268][/doublepost]
Priima+ Kernel'in RR rom için yani Nougat sürümü için linkini verme şansınız var mı acaba hocam ? Denemek istiyorum da.

Priima+ kernelin son sürümü de Nougat ile çalışıyor diye biliyorum.

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Priima+ kernelin son sürümü de Nougat ile çalışıyor diye biliyorum.
Bazı bug durumları var diye okudum da belki nougat a özel sürümü vardır diye sordum hocam.

Master07

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Master
Cihazım
mi note 3
Konular
0
cihazın custom rom u bu kadar kötü mü ki insanlar rom arayışı içinde? Konuyla ilgili bilgisi olan var mı? Ben de almayı düşünüyorum da

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
cihazın custom rom u bu kadar kötü mü ki insanlar rom arayışı içinde? Konuyla ilgili bilgisi olan var mı? Ben de almayı düşünüyorum da
Cihazın stock romu demek istediniz sanırım :) kötü değil. Ama hem pil kapasitesi düşük hem de işlemcisi iyi olunca şarj durumu sıkıntılı oluyor , bu nedenle insanlar arayış içine giriyor :) biraz da hastalık gibi :)

Üst Alt