İpucu Mi 5 için en iyi rom

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Konudan bağımsız ama birşey soracağım arkadaşlar , bu custom romlarda miui ya da aosp tabanlı farketmez, her rom yüklediğimde sanki ekran dokunmatiginin değiştiğini hissediyorum. Yani farklı romlarda farklı hissiyat veriyor telefon. Mesela lineage kötü bir izlenim bıraktı fakat viperos çok daha iyi gibime geldi. Bunun mantıklı bir açıklaması var mı yoksa bende mi sorun var :) aynı şekilde miui tabanlı custom rom olan miglobe romu da stock roma göre farklı bence.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Konudan bağımsız ama birşey soracağım arkadaşlar , bu custom romlarda miui ya da aosp tabanlı farketmez, her rom yüklediğimde sanki ekran dokunmatiginin değiştiğini hissediyorum. Yani farklı romlarda farklı hissiyat veriyor telefon. Mesela lineage kötü bir izlenim bıraktı fakat viperos çok daha iyi gibime geldi. Bunun mantıklı bir açıklaması var mı yoksa bende mi sorun var :) aynı şekilde miui tabanlı custom rom olan miglobe romu da stock roma göre farklı bence.

Evet banada hem dokunmatik hemde ekran kalitesi olarak rom fark ettiriyor Miui romlarda daha böyle canlı güzel Aosp tabanlı romlarda daha soluk vs

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Evet banada hem dokunmatik hemde ekran kalitesi olarak rom fark ettiriyor Miui romlarda daha böyle canlı güzel Aosp tabanlı romlarda daha soluk vs
Tek olmadigima sevindim şu an demek ki doğru düşünmüşüm.

Asaf04

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36

ridvanterzi13

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi5 prime
Konular
15
Ben twrp.img diye yazıyorum xxx de olur daha iyi oluyor dosya adı kısa olursa ve Türkçe karakter içermez ise daha iyi olur
Peki sağolun siteden 3.2.1.1 sürümünü indirdim en son surum bu görünüyordu deneyip sonucu bildireyim

Venain

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Seyit Ali
Cihazım
Mi9T
Konular
8
Arkadaşlar, Lineage OS 14.1-15.1, Pixel Experience, Resurrection Remix OS kullanmış biri olarak her romun artı ve eksilerinin olduğunu söyleyebilirim.

Lineage OS 15.1 ve Pixel Experience Romları hatta ve hatta Android 8.x.x Romları kullanacaksanız FPS oyunları stabil oynamayı unutun. 8.x.x romlarda genel olarak dokunmatiğe 10 saniyeden fazla çift parmakla basınca dokunmatik kayıyor.

Pixel Experience rom Official olmasına rağmen eksileri var. Stock olarak galeri, müzik uygulamaları gelmiyor bunları ayrıca yüklemeniz lazım. Son Pixel Experience güncellemesinde kullandıkları Darkness kernel'dan dolayı sistemde gecikmeler, dokunmatik gecikmeleri, kilit ekranı açılış donmaları sorunları oluyor. Bu sorunları fixlemek içinde Priima+ kernel flashlayıp kullanmanız gerekiyor. (Priima+ kernel diye neden önerdin diyecek olursanız en stabil ve batarya performansı en iyi kernel bana göre). Dediğim dibi pixel romda stock olarak galeri ve müzik gelmiyor.

Resurrection Remix Final sürümünü kullanıyorum şuana kadar bir hatayla v.s karşılaşmadım. XDA'da yavaş şarj sorunu şeklinde birçok mesaj var kabloyla alakalı, bende bir sıkıntı olmadı.

Ne kullanmamızı öneriyorsun diyecek olursanız Stabilite bana göre RR romda daha iyi. LineageOS 14.1 sürümüde RR rom ile aynı, daha fazla özelleştirme yapmak isterseniz RR rom en iyi tercih olacaktır.

Velhasıl kelam şuan Android 8.x.x sürümü daha stabil bir hale gelmedi.

BimmerLover

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
61
Yaklaşık 3-4 yıldır custom rom işinin içindeyim ve , eğer ki cihazınızda twrp varsa kesinlikle en geç 1-1.5 ay içinde o aşırı memnun olduğunuz rom değiştirilir :) Bu arada mi5 kullananlara tavsiyem kesinlikle LineageOS yükleyin çünkü bu hafta büyük bir sürpriz bekliyor sizleri ;)

Asaf04

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Yaklaşık 3-4 yıldır custom rom işinin içindeyim ve , eğer ki cihazınızda twrp varsa kesinlikle en geç 1-1.5 ay içinde o aşırı memnun olduğunuz rom değiştirilir :) Bu arada mi5 kullananlara tavsiyem kesinlikle LineageOS yükleyin çünkü bu hafta büyük bir sürpriz bekliyor sizleri ;)

Offical lineage 15 mi geliyor yoksa ? rock~~

Üst Alt