Yardım Mi 5 görüntülü arama

miyo miyo5

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mahmutt
Cihazım
mi5
Konular
1
Merhaba, yurtdısından Mi5 64gb telefon aldım. Room olarak 7.5.2.0 Global yükledim. Fakat görüntülü arama özelliği gözükmüyor. Telekom müşteri hizmetlerini aradım bizlik bir durum değil dediler. Forumda aradım bu soruna ilişkin herhangi bir bilgi bulamadım. Acaba bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

pyross

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özgür
Cihazım
Mİ5
Konular
17
Kardes bilgim kadariyla sebeke uzerinden(3g) goruntulu konusma ozelligi yok pragram araciligiyla kullanabilirsin skype,facebook,wiper vs programlar ile...

Oyla:

miyo miyo5

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mahmutt
Cihazım
mi5
Konular
1
Kardes bilgim kadariyla sebeke uzerinden(3g) goruntulu konusma ozelligi yok pragram araciligiyla kullanabilirsin skype,facebook,wiper vs programlar ile...
Eyvallah, Kardeş, şebeke üzerinden konuşmanın bi çaresi yok yani...neyse program indireceğiz artık..

Oyla:

pyross

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özgür
Cihazım
Mİ5
Konular
17
Eyvallah, Kardeş, şebeke üzerinden konuşmanın bi çaresi yok yani...neyse program indireceğiz artık..
Maalesef kardeş hangi rom u kurarsan kur hiçbirinde 3g şebeke üzerinden görüntülü olanağı yok ancak internet üzerinden goruntulu konuşma programlardan birini kullanabilirsin ...

Oyla:

Ottway

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi6 64
Konular
65
Merhaba, yurtdısından Mi5 64gb telefon aldım. Room olarak 7.5.2.0 Global yükledim. Fakat görüntülü arama özelliği gözükmüyor. Telekom müşteri hizmetlerini aradım bizlik bir durum değil dediler. Forumda aradım bu soruna ilişkin herhangi bir bilgi bulamadım. Acaba bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
Hocam görüntülü konuşmak için
1. Şart : Telefonun Resmi Olarak T.C izinli satışının yapılması gerek.(örn. Samsung)
2. Şart ise üreticinin 3g özelliğini şebekede aktif edebilmesi için TRT ye resmi satış miktarının %5 gibi bir ücreti cihaz başına ödemesi gerekiyor. (ort. 50-100tl) bunu ilk başta ilk dokunmatiklerde ödediler firmalar lakin masraflı olduğu için son 2 senedir çoğu firma TRT ye ücret verip maliyeti çoğaltmak yerine görüntülü aramayı açmıyorlar..

Oyla:

Ottway

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi6 64
Konular
65
Yani bu konuda yapabileceğiniz en iyi şey skype , facebook messenger vs. uygulamalardan int paketiniz üzerinden görüntülü konuşmak. Ayrıca görüntülü arama için her iki telefonundan TRT ye ücretinin firma tarafından ödenmesi gerekiyor. Aksi halde senin cihaz destekleyip benimki desteklemiyorsa konuşamıyoruz.

Oyla:

cengizce

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
7
Bende daha önce zopo c2 vardı onu da yurt dışından almıştım ve malum yöntemle kayıtlı idi o telefonda görüntülü konuşma vardı şebeke üzerinden...buda trt vergisi Türkiye de satılma gibi tezleri çürütüyor.bence miui rom da olmayan bir özellik

Oyla:

gnys

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samsun
Cihazım
redmi not 9 pro
Konular
46
Bende daha önce zopo c2 vardı onu da yurt dışından almıştım ve malum yöntemle kayıtlı idi o telefonda görüntülü konuşma vardı şebeke üzerinden...buda trt vergisi Türkiye de satılma gibi tezleri çürütüyor.bence miui rom da olmayan bir özellik
Aynen dostum bu olay kullanmış olduğun rom ile alakalı bende zp980+ kullandım kendi romunda görüntülü arama vardı onada miui romu yükledim görüntülü arama iptal anlayacağın yukarıdaki gibi trt veya imei ile alakası yok tamamen rom ile ilgili

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam görüntülü konuşmak için
1. Şart : Telefonun Resmi Olarak T.C izinli satışının yapılması gerek.(örn. Samsung)
2. Şart ise üreticinin 3g özelliğini şebekede aktif edebilmesi için TRT ye resmi satış miktarının %5 gibi bir ücreti cihaz başına ödemesi gerekiyor. (ort. 50-100tl) bunu ilk başta ilk dokunmatiklerde ödediler firmalar lakin masraflı olduğu için son 2 senedir çoğu firma TRT ye ücret verip maliyeti çoğaltmak yerine görüntülü aramayı açmıyorlar..

Hayır hocam bunun vergilendirmeyle her hangi bir ilgisi bulunmuyor. Tamamen cihaz ve yazılımla alakalı. Örneğin Samsung bir cihaz kullanıyorsunuz. Custom rom yüklediğinizde eğer rom samsung tabanlıysa görüntülü görüşme gelir, eğer değilse gelmez. Ayrıca Xiaomi cihazlarda görüntülü görüşme olmaması sadece ülkemize özgü bir durum değil. Diğer ülkelerdeki Xiaomi kullanıcıları da şebeke üzerinden görüntülü görüşme yapamıyorlar.

Oyla:
Üst Alt