Soru Mi 5 batarya deji

uluyol

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
5
Selam arkadaşlar. Forumda birlaç konusu da mevcut ama ben de ekstra bir soruyla canlandırayım dedim. 3 yıllık mi5 telefonunun bataryası artık miadını doldurdu. Günlük bazen bir saati bile zor alıyorum ekran saati olarak. Hatta dün saat 14.30 gibi yüzde yüz çektim telefonu şarjdan. 45 dk Spotify, yarım saat civarı telefonla görüşme ve 30 dakika falan haritalarda takılmamla beraber saat 7 ye bile gelmeden telefon kapandı. İş yerinde vs çantamda powebank taşıyarak bir nebze halletsem de her zaman bu mümkün değil. Bataryayı değiştirsem bu yeni deji batarya iş görür mü? Bataryasını değiştirenler yeni batarya ne kadar dayanıyor? Bir ay sonra o da tırtlayacaksa hiç uğraşmayalım yeni telefon alalım.

kartal60

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
mi5
Konular
1
Selam arkadaşlar. Forumda birlaç konusu da mevcut ama ben de ekstra bir soruyla canlandırayım dedim. 3 yıllık mi5 telefonunun bataryası artık miadını doldurdu. Günlük bazen bir saati bile zor alıyorum ekran saati olarak. Hatta dün saat 14.30 gibi yüzde yüz çektim telefonu şarjdan. 45 dk Spotify, yarım saat civarı telefonla görüşme ve 30 dakika falan haritalarda takılmamla beraber saat 7 ye bile gelmeden telefon kapandı. İş yerinde vs çantamda powebank taşıyarak bir nebze halletsem de her zaman bu mümkün değil. Bataryayı değiştirsem bu yeni deji batarya iş görür mü? Bataryasını değiştirenler yeni batarya ne kadar dayanıyor? Bir ay sonra o da tırtlayacaksa hiç uğraşmayalım yeni telefon alalım.
Arkadaşım ben 1 hafta önce değiştirdim. 1 saat WhatsApptan görüntülü görüşme, Facebook, instagram, Chrome, ve 90 dk maç izleyerek 19 saat pilde kalma süresi tam 6 saat ekran süresi aldım. 4-5 saat mobil veri açık ve İnternet paylaştımını açtım geri kalan süre tamamiyle WiFi açık. Telefonda herhangi bir ısınma yok. Performans kaybı da gözlemlemedim. Rom eu stabil miui 11 son sürüm.

Oyla:

uluyol

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
5
Arkadaşım ben 1 hafta önce değiştirdim. 1 saat WhatsApptan görüntülü görüşme, Facebook, instagram, Chrome, ve 90 dk maç izleyerek 19 saat pilde kalma süresi tam 6 saat ekran süresi aldım. 4-5 saat mobil veri açık ve İnternet paylaştımını açtım geri kalan süre tamamiyle WiFi açık. Telefonda herhangi bir ısınma yok. Performans kaybı da gözlemlemedim. Rom eu stabil miui 11 son sürüm.
hocam bu dediğiniz değerler mükemmel benim için. ben anlamadım sanırım biraz şans işi kimi memnun değil kimi memnun artık alıp deneyeceğiz başka yolu yok gibi.

Oyla:

tayfuntanyeri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
mi 5
Konular
0
3 yıldır Mi5 kullanıyorum. Tam bir yıl önce Nohon ile değiştirdim orjinal pilini. Şimdi ise nohon da cortladı, ani düşmeler kapanmalar vs başladı. Dün gece deji sipariş ettim. Gelsin değiştirip onun durumuna bakacağım. Muhtemelen de haftaya kadar önizlemelerimi yazarım. Bu arada tayfuntanyeri hocam süren çok düşük. Şuan kullandığım bir yıllık bataryam bile 2 saat rahat veriyor ekran süresini mobil veri ve parlaklık %65 te olacak şekilde. İstersen telefonu bir kez sıfırla. Eski bataryandan kalan eski verilerle yeni batarya çakışıyor olabilir.
Telefonu sıfırlamaktan kastınız fabrika ayarlarına dönmek mi? İçinde yüzlerce fotoğrafım ve onlarca uygulamam var kullandığım. yedek alıp açsam yine aynı şey olmayacak m? eski veriler geri gelmeyecek mi?

Oyla:

sahdalaman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğan Can
Cihazım
Mi 5
Konular
5
Telefonu sıfırlamaktan kastınız fabrika ayarlarına dönmek mi? İçinde yüzlerce fotoğrafım ve onlarca uygulamam var kullandığım. yedek alıp açsam yine aynı şey olmayacak m? eski veriler geri gelmeyecek mi?

Evet fabrika ayarlarına dönmekten bahsettim, tabi bahsettiğiniz gibi durum varsa o kısmı siz bilirsiniz. Ben sürekli yedekleme yapan biriyim. Uygulamalar içinse google play iş görüyor. O yüzden bana göre telefonu sıfırlamak oldukça basit. Ama bu durum sizin için bir hayli zor gözüküyor. Eski verilerin gelme kısmına da değinecek olursak siz kullanıcı dosyalarının yedeğini almış olacaksınız, sisteme ait dosyaların değil. Daha basit bir tabirle siz el ile silip değiştirme yapabildiğiniz şeylerin yedeğini alabileceksiniz diğerlerinin değil. O yüzden eski bataryaya ait eski veriler geri gelmeyecek. En son olarak şunu belirtmek istiyorum benim bu bahsettiğim durum bir öneridir, ihtimaldir. Değerlendirip değerlendirmemek size kalmıştır. İyi forumlar.

Oyla:

erenqwerty

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 5 64 gb
Konular
1
bu iş tam bilmeceye döndü. ekşide biriyle konuştum nohon batarya almış 4. ayda onunla ilgili bir entry girmiş. ilk aldığında 5 buçuk şimdi ise yaklaşık 4 saat ekran süresi aldığından bahsetmiş. nohon bulabilsek de çok iyi olur aslında.
yok hocam 4 saatler falan çok zor. 6-7 aydır nohon kullanıyorum , her romu da denedim. bilinçli bir kullanıcıyım root rom vs vs. 3 - 3.buçuk saat arası alırsanız iyi bu cihazda. ama telefon ölünceye kadar kullanmaya devam edecegiz. deji batarya aldım yedekte duruyor. takarız yakında :)

Oyla:

tayfuntanyeri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
mi 5
Konular
0
Evet fabrika ayarlarına dönmekten bahsettim, tabi bahsettiğiniz gibi durum varsa o kısmı siz bilirsiniz. Ben sürekli yedekleme yapan biriyim. Uygulamalar içinse google play iş görüyor. O yüzden bana göre telefonu sıfırlamak oldukça basit. Ama bu durum sizin için bir hayli zor gözüküyor. Eski verilerin gelme kısmına da değinecek olursak siz kullanıcı dosyalarının yedeğini almış olacaksınız, sisteme ait dosyaların değil. Daha basit bir tabirle siz el ile silip değiştirme yapabildiğiniz şeylerin yedeğini alabileceksiniz diğerlerinin değil. O yüzden eski bataryaya ait eski veriler geri gelmeyecek. En son olarak şunu belirtmek istiyorum benim bu bahsettiğim durum bir öneridir, ihtimaldir. Değerlendirip değerlendirmemek size kalmıştır. İyi forumlar.
Cevabınız ve öneriniz için teşekkürler. Aslında oldukça yetkin bir kullanıcıyım. Sadece çok üşendim tekrar tüm uygulamaların hesap bilgilerini tekrar girmeye. Ama görünen o ki bir sıfırlama yapmak en iyisi. miui 8 ile çok iyi ekran süreleri aldığımı hatırlıyorum. miui 9 ve 10 ekran sürelerinde hatırı sayılır bir düşüş farkettim. 8 e dönmek de makul geliyor. Kullandığım bütün uygulamalar Android 7.0 Nougat ile uyumlu. Arayüz dışında bir sorun olacağını düşünmüyorum. 2017 haziranda, Samsung Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 ten geçtim Xiaomi'ye. O zamandan beri güncellemeler hariç reboot ettiğimi bile hatırlamıyorum. Yani Xiaomi nin root, custom rom yüklemeleri ile ilgili bu forumun yarısının okuyacağım gibi görünüyor.

Bu arada Deji ile 10 günü devirdim. ilk günlere göre daha iyi gibi. Accubattery pil sağlığını %92 (2764 mAh) gösteriyor.

Oyla:

korkmazay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ayhan
Cihazım
mi5
Konular
2

Bende senen gibi düşünüyordum 2016 nisan ayından buyana 3 yıldır kullandığım Mİ5 telefonun pili artık yarım gün gıtmiyordu ve yeni telefon arayışlarına başlamıştım. yorumlarda Deji marka bataryayı gördüm ve taktım. Kesinlikle tavsiye ederim, sen kuullanıyorum Deji marka bataryayı Mi5 telefonumda bir günü rahatlıkla çıkarıyor ve 6 ay oldu sıkıntı yok şimdilik.

Oyla:

uluyol

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
5
Evet arkadaşlar aldım taktım bataryayı. Deneyecek arkadaşlar için de hiç tecrübeniz yoksa birine taktırabilirsiniz çünkü biraz zor çıkıyor batarya. Her neyse dün ilk kullanımımda ölmedim bugün içinse ekran süremi paylaşıyorum. Yaklaşık 4 saat civarı bir ekran süresi aldım. Mobil veri sürekli açık bu arada. Dün bundan kötüydü. Kutuda birkaç tam şarj ve deşarjdan sonra tam performansını gösterir yazıyor -ki inşallah öyledir. - o haliyle de daha da artarsa demeyin keyfime. Bu ekran süresine ekleniyor mu bilmiyorum fakat ekran kapalıyken tahmini 1 buçuk saate yakın da Spotify kullanımım oldu.

Sonuç olarak düşünen arkadaşlara tavsiye ederim kesinlikle. Gün içinde telefonu şarja takmadan kullanmayı özlemişim yahu. Buradan yardımcı olan arkadaşlara da tekrar teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-01-02-22-12-22-939_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2020-01-02-22-12-22-939_com.miui.securitycenter.png
    71,3 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_2020-01-02-22-12-14-449_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2020-01-02-22-12-14-449_com.miui.securitycenter.png
    50,1 KB · Görüntüleme: 29
Oyla:

herdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Ergen
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
5
3 yıldır Mi5 kullanıyorum. Tam bir yıl önce Nohon ile değiştirdim orjinal pilini. Şimdi ise nohon da cortladı, ani düşmeler kapanmalar vs başladı. Dün gece deji sipariş ettim. Gelsin değiştirip onun durumuna bakacağım. Muhtemelen de haftaya kadar önizlemelerimi yazarım. Bu arada tayfuntanyeri hocam süren çok düşük. Şuan kullandığım bir yıllık bataryam bile 2 saat rahat veriyor ekran süresini mobil veri ve parlaklık %65 te olacak şekilde. İstersen telefonu bir kez sıfırla. Eski bataryandan kalan eski verilerle yeni batarya çakışıyor olabilir.
Hocam Deji'nin durumu nedir tecrübe etme şansınız oldu mu?

Oyla:

sahdalaman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğan Can
Cihazım
Mi 5
Konular
5