Soru Mi 5 batarya deji

uluyol

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
5
Selam arkadaşlar. Forumda birlaç konusu da mevcut ama ben de ekstra bir soruyla canlandırayım dedim. 3 yıllık mi5 telefonunun bataryası artık miadını doldurdu. Günlük bazen bir saati bile zor alıyorum ekran saati olarak. Hatta dün saat 14.30 gibi yüzde yüz çektim telefonu şarjdan. 45 dk Spotify, yarım saat civarı telefonla görüşme ve 30 dakika falan haritalarda takılmamla beraber saat 7 ye bile gelmeden telefon kapandı. İş yerinde vs çantamda powebank taşıyarak bir nebze halletsem de her zaman bu mümkün değil. Bataryayı değiştirsem bu yeni deji batarya iş görür mü? Bataryasını değiştirenler yeni batarya ne kadar dayanıyor? Bir ay sonra o da tırtlayacaksa hiç uğraşmayalım yeni telefon alalım.

tayfuntanyeri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
mi 5
Konular
0
Ben değiştirdim DEJI ile. Daha iyi olmadı. Daha kötü de olmadı. MIUI 10 kullanıyorum. 8 e dönmeyi düşünüyorum bu batarya problemi nedeniyle cesaret edemiyorum. Samsung kullanırken 2 saaette 3 rom inceleyebilirdim ancak Xiaomi de rom, root vs. işlerine hiç bulaşmadım. Yaklaşık 3 yıldır Mi5 Prime kullanıyorum. Reboot bile yapmadım desem yeridir. Şimdiye kadar herşeyi stabil ve akıcı ama batarya işi yoruyor insanı gün içerisinde. tam ihtiyacım olduğunda bitiveriyor.
Sözün kısası 1 haftadır DEJI kullanıyorum 1,5 saatten fazla ekran süresi alamadım. Belki miui 8 ile biraz daha artırabilirim süreyi

Oyla:

BDrk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi5s
Konular
7
Ben mi5s'te 3 aydır deji kullanıyorum. Kalibre etmeme rağmen kalibrasyonu kötü %70 lerde ve %19 da uzun süre kalıyor. Sonra hızlıca iniyor. %10 ken 10 saniye sonra telefon kapanıyor. Fakat ekran süresi bir saat arttı. Ekran süresinin dışında oyun oynadığımda batarya daha az ısınıyor ve şarj su gibi gitmiyor.

Oyla:

sahdalaman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğan Can
Cihazım
Mi 5
Konular
5
3 yıldır Mi5 kullanıyorum. Tam bir yıl önce Nohon ile değiştirdim orjinal pilini. Şimdi ise nohon da cortladı, ani düşmeler kapanmalar vs başladı. Dün gece deji sipariş ettim. Gelsin değiştirip onun durumuna bakacağım. Muhtemelen de haftaya kadar önizlemelerimi yazarım. Bu arada tayfuntanyeri hocam süren çok düşük. Şuan kullandığım bir yıllık bataryam bile 2 saat rahat veriyor ekran süresini mobil veri ve parlaklık %65 te olacak şekilde. İstersen telefonu bir kez sıfırla. Eski bataryandan kalan eski verilerle yeni batarya çakışıyor olabilir.

Oyla:

uluyol

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
5
Ben değiştirdim DEJI ile. Daha iyi olmadı. Daha kötü de olmadı. MIUI 10 kullanıyorum. 8 e dönmeyi düşünüyorum bu batarya problemi nedeniyle cesaret edemiyorum. Samsung kullanırken 2 saaette 3 rom inceleyebilirdim ancak Xiaomi de rom, root vs. işlerine hiç bulaşmadım. Yaklaşık 3 yıldır Mi5 Prime kullanıyorum. Reboot bile yapmadım desem yeridir. Şimdiye kadar herşeyi stabil ve akıcı ama batarya işi yoruyor insanı gün içerisinde. tam ihtiyacım olduğunda bitiveriyor.
Sözün kısası 1 haftadır DEJI kullanıyorum 1,5 saatten fazla ekran süresi alamadım. Belki miui 8 ile biraz daha artırabilirim süreyi
hocam bu kadarını da beklemiyordum gerçekten. 3 yıllık bataryam da 1 saat ekran süresi veriyor sizin dediğiniz değerlerdeyse hiç uğraşmaya masraf etmeye gerek yok gibi.
3 yıldır Mi5 kullanıyorum. Tam bir yıl önce Nohon ile değiştirdim orjinal pilini. Şimdi ise nohon da cortladı, ani düşmeler kapanmalar vs başladı. Dün gece deji sipariş ettim. Gelsin değiştirip onun durumuna bakacağım. Muhtemelen de haftaya kadar önizlemelerimi yazarım. Bu arada tayfuntanyeri hocam süren çok düşük. Şuan kullandığım bir yıllık bataryam bile 2 saat rahat veriyor ekran süresini mobil veri ve parlaklık %65 te olacak şekilde. İstersen telefonu bir kez sıfırla. Eski bataryandan kalan eski verilerle yeni batarya çakışıyor olabilir.
Hocam sizin durumunuzu merak ediyorum şimdiki ve sonraki ekran sürelerini karşılaştırırsanız çok iyi olur.

Yeni batarya -ki orijinal olmayacak- 4 saat ekran süresi vermeli ki zamanla performans düşüşü vs bir şeyler karşılayabilsin. Yoksa çektiğimiz eziyet ve masrafın çok da bir mantığı yok. Hoş bu gün mi 5ten daha iyi yeni bir telefon için de 2000 lirayı gözden çıkarmak gerek orası da ayrı dert.
Ben mi5s'te 3 aydır deji kullanıyorum. Kalibre etmeme rağmen kalibrasyonu kötü %70 lerde ve %19 da uzun süre kalıyor. Sonra hızlıca iniyor. %10 ken 10 saniye sonra telefon kapanıyor. Fakat ekran süresi bir saat arttı. Ekran süresinin dışında oyun oynadığımda batarya daha az ısınıyor ve şarj su gibi gitmiyor.
1 saat arttı dediğiniz kaçtan kaça geldi hocam?

Oyla:

BDrk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi5s
Konular
7
hocam bu kadarını da beklemiyordum gerçekten. 3 yıllık bataryam da 1 saat ekran süresi veriyor sizin dediğiniz değerlerdeyse hiç uğraşmaya masraf etmeye gerek yok gibi.

Hocam sizin durumunuzu merak ediyorum şimdiki ve sonraki ekran sürelerini karşılaştırırsanız çok iyi olur.

Yeni batarya -ki orijinal olmayacak- 4 saat ekran süresi vermeli ki zamanla performans düşüşü vs bir şeyler karşılayabilsin. Yoksa çektiğimiz eziyet ve masrafın çok da bir mantığı yok. Hoş bu gün mi 5ten daha iyi yeni bir telefon için de 2000 lirayı gözden çıkarmak gerek orası da ayrı dert.

1 saat arttı dediğiniz kaçtan kaça geldi hocam?
3.5-4 saat arası alıyorum.

Oyla:

BDrk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi5s
Konular
7
yani aslında çok sıkıntılı değerler değil yani en azından 1 saatten iyidir diye düşünüyorum. nod~~ teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.
Aosp rom kullanıyorum ama. Miui de düşer biraz daha.

Oyla:

uluyol

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
5
Aosp rom kullanıyorum ama. Miui de düşer biraz daha.
bu iş tam bilmeceye döndü. ekşide biriyle konuştum nohon batarya almış 4. ayda onunla ilgili bir entry girmiş. ilk aldığında 5 buçuk şimdi ise yaklaşık 4 saat ekran süresi aldığından bahsetmiş. nohon bulabilsek de çok iyi olur aslında.

Oyla:
Üst Alt