Yardım Mi 5 64gb kapandı açılmıyor...

yusaozdemir

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yuşa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
20
cihazım 1 yıl 4 ay önce cepporttan alınma garantisini cihazı açdığım için yok sayıyorum.
yaklaşık 3 haftadır telefon şarjı varken kapanıyor ve açılmıyordu her kapandığında bataryayı söküp taktığımda açılıyordu fakat 8.12.18 tarihinde bataryayı söküp takmamama rağmen açılmadı telefoncu bir abiden hurda bir mi5 in bat.sını alıp takıp çıkardım telefon açılınca kendi bataryama geçtim ve 11.12.18 e kadar bidaha kapanmadı.
11.12.18(dün) de kapandı ve kapanış o kapanış, pc ye bağlayınca tepki vermiyor, ben bataryadan olduğunu düşünüyordum o yüzden batarya sipariş etmiştim ama idare ederim diye ucuz olsun diye aliexpress den sipariş ettim ve daha gelmesine min. 1 hafta var.
bu sabahta telefonu şarja bıraktım bırakırken voltaj 3.88 di 4 saat şarjın ardından 3.98 oldu. batarya çıkarılı ve şarja bağlı bir şekilde anakarttan batarya soketinden ölçüm yaptığımda 0.62v geliyor.
üstadlarım yardımcı olursanız sevinirim.

bootloader açık ve miui beta sürüm yüklü
Version: 8.11.22 (MIUI10)

Son düzenleme:

yusaozdemir

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yuşa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
20
gittim paramı geri aldım, bataryanın gelmesini hala bekliyorum. batarya gelince güncelleme yapacağım..

Oyla:

yusaozdemir

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yuşa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
20
30 dakika önce batarya soketini çıkarıp taktım açıldı şarj oluyor şimdi ama şarjdan çıkarınca dün tamirden sonra olduğu gibi aşırı hızlı şarjı bitiyor tekrar kapanmadan taktım hemen, yarın test edeceğiz bakalım

Oyla:

ozilogic

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozi
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
2
Power entegresi sorunu hocam. Telefoncu arkadaşınızda lg g4 hurda anakart varsa power değiştirin sorununuz çözülür.
Üstadlar iyi forumlar. Milletin derdi benimde başıma geldi. Ben nerden bileyim böyle bir sorun var yedek alırdım normalde 8 aydır almamışım. Telefon kapandı üç kez falan batarya söküp açtım şimdi oda fayda etmedi bilgisayara takıncada hiç bir hareket yok. Telefonu sildim de içindekileri almanın bir yolunu söleyin. İkiz çocuklarımın 8 aylık fotosu gitti.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Üstadlar iyi forumlar. Milletin derdi benimde başıma geldi. Ben nerden bileyim böyle bir sorun var yedek alırdım normalde 8 aydır almamışım. Telefon kapandı üç kez falan batarya söküp açtım şimdi oda fayda etmedi bilgisayara takıncada hiç bir hareket yok. Telefonu sildim de içindekileri almanın bir yolunu söleyin. İkiz çocuklarımın 8 aylık fotosu gitti.
Hocam batarya çıkık şekilde bekletin cihazı 1 saat kadar sonrasında şarja takın açılır içindekileri alırsınız

Oyla:

ozilogic

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozi
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
2
Hocam batarya çıkık şekilde bekletin cihazı 1 saat kadar sonrasında şarja takın açılır içindekileri alırsınız
Hocam koca karı ilacı gibi olacak ama sabaha kadar bilgisayarda takılı kaldı sonra sabah şarja taktım daha sonra kapak ve anakart korumasını söküp dondurucuya 5 dk koydum. aldım koruyucuyu kapağı taktım ve açıldı bütün bilgilerimi de aldım. Bozulmazsa adam değil artık.

Oyla:

ozilogic

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozi
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
2
Yine bozuldu açılmıyor mecbur telefon aldım.

Oyla:

ozilogic

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozi
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
2
Güç entegresi yanmış ben telefoncuya tamir ettirdim 1 yıl oldu sorun yok
Konya'dayım sordum birine 30 telefon geldi yapamadık dedi. Abi açılınca hiç sorunsuz epey çalıştı artık Note 8 Pro aldım Ama yapılırsada yedek durur.

Oyla:
Üst Alt