Mi 2/2s için kitkat tabanlı v6 rom yayınlandı...

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
Cvp: Mi 2/2s için kitkat tabanlı v6 rom yayınlandı...

mv_9522 pid=9290 dateline=1410614346' Alıntı:
@proton252 hocam. bu romun linkini neden vermediklerini ve ya ne zaman verecekleri konusunda bi bilginiz varmi?

Neden vermediklerini bilmiyorum ama  yazılana göre 19 eylülde yayınlanacak.

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42

WaTCHMaN pid=9289 dateline=1410611172' Alıntı:
sorması ayıp mi3 ve mi4 için çıkan v6 rom ne tabanlı ?

Mi3 ve mi4 için çıkan sürümler Xiaomi geliştiricileri tarafından hazırlanıyor. Burada bahsi geçen rom resmi olmayabilir.
Aynı geliştirici tarafından v5 kitkat sürümü gayrı resmi olarak yayınlanmıştı. Önceki mesajımda da yazdığım gibi gayrı resmi olduğu için bazı özellikler eksik veya hatalı.

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
33

proton252' Alıntı:
WaTCHMaN pid=9289 dateline=1410611172' Alıntı:
sorması ayıp mi3 ve mi4 için çıkan v6 rom ne tabanlı ?

Mi3 ve mi4 için çıkan sürümler Xiaomi geliştiricileri tarafından hazırlanıyor. Burada bahsi geçen rom resmi olmayabilir.
Aynı geliştirici tarafından v5 kitkat sürümü gayrı resmi olarak yayınlanmıştı. Önceki mesajımda da yazdığım gibi gayrı resmi olduğu için bazı özellikler eksik veya hatalı.

resmi yada gayri resmi olabilir . benim demek istediğim jelly bean mı kit kat mı lolipop mu nedir yani?

4.4 ve 5 arası bütün android romlar kit kat olarak geçmiyor mu ?

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
RE:

Evet, kitkat tabanlı.

mv_9522

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mürvet
Cihazım
Mi 9, Mi 2
Meslek
Mat. hocası
Konular
23

Dün yayinlanmış olan mi2 için özel sürüm miui 6 indirip kurdum. benim mi2-de iyi çalışıyor. amma bunun miui v5-ten çok farki daha doğrusu uygulama ozelliklerinde ve birçok kısmında eksiklikler var. dolby sounds yok, kamera uygulamasi özelliklerinde eksiklikler.
aceba bu resmi sürüm olmadigindan dolyimiç belkide kitkat üzerine kurulu oldugundanmi?

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42

mv_9522 pid=9599 dateline=1411188455' Alıntı:
Dün yayinlanmış olan mi2 için özel sürüm miui 6 indirip kurdum. benim mi2-de iyi çalışıyor. amma bunun miui v5-ten çok farki daha doğrusu uygulama ozelliklerinde ve birçok kısmında eksiklikler var. dolby sounds yok, kamera uygulamasi özelliklerinde eksiklikler.
aceba bu resmi sürüm olmadigindan dolyimiç belkide kitkat üzerine kurulu oldugundanmi?

Diğer konuya cevap yazdım.

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
RE:

Evet, görünüşe göre daha önceki tahminlerim doğru çıktı. Mi2 için asla kitkat tabanlı resmi v6 çıkmayacak. 
Rom, ivan adlı geliştiricinin yaptığı kitkat tabanlı v5 ile aynı özelliklere sahip, v6 da aynı geliştirici tarafından yapılıyor bildiğim kadarı ile. 
Dolby sound, kamerada yavaş çekim gibi özellikler yok. Sistem bölümleri şu haliyle kitkat romlar için küçük geliyor. Gapps veya bir klavye kurulamıyor cvm üzerinden, kurulsa bile sistem bölümü tam dolduğu için telefon açılmıyor. Şaka gibi ... 

Ayrıca açıklamadan da belli. Special edition, kullanıcıların gözünü boyamak için başka bir şey değil. Resmi v6 gelirse daha önce söyledikleri gibi 4.1 tabanlı olacak.

Therefore, both Stable/Developer Version of MIUI 6 for Mi 2/2S/2A based on Android 4.1 and Special Version based on Android 4.4 will be updated every Friday.

Redmi note için kitkat v6 çıkıyor.........

Xiaomi ....................................................................................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................................................................

Boşluk kısımları açık açık yazamıyorum.

mv_9522

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mürvet
Cihazım
Mi 9, Mi 2
Meslek
Mat. hocası
Konular
23
belki kitkat tabanli v6 gelmemesinin nedeni cihazin bunu destekleyib tam stabil sekilde islememesidir.  yaziklar olsun sana xiaomi.... ama simdi bizim kullanmis oldugumuz special edition kitkat tabanli ve isteseler bunu stabillestire bilirler digilmi.

artik lollipop cikti biz hala xiaomiden kitkat diye bekliyoruz. bari kitkati bize çok gorme ya...

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
RE:

Cihazın desteklememe durumu değil sorun, nexus4 donanım olarak çok benzer bir cihaz olmasına rağmen  android 5.0 güncellemesi de alacak. Special edition tüm fonksiyonları çalışacak şekilde yapılabilir tabii teoride, fakat romda bazı ciddi değişikler yapılması gerek.

mv_9522

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mürvet
Cihazım
Mi 9, Mi 2
Meslek
Mat. hocası
Konular
23

Hocam siz sürümün ivanin geliştirdiyi sürümle aynı olduğunu --Android version  4
.4.4 KTU84P-- olmasına dayanarakmi söylüyorsunuz? O zaman redmi 4G içinde yayinlanacak sürümdede aynı android version kullaniliyor diyilmi,(sitedeki konuda görduyume göre)

Üst Alt