Mi 2/2s için kitkat tabanlı v6 rom yayınlandı...

'Xiaomi Mi2/2S' forumunda cantara tarafından 12 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.
  1. Mi2 kullanıcı arkadaşlar tebrik ediyorum :) Sonunda kitkat tabanlı v6 sürümü cihazınız için yayınlandı. Şimdilik sadece konu linkini ekleyelim ilerleyen zamanlarda ayrıntılı kurulum aşamalarını ve incelemesini de paylaşalım...

http://en.miui.com/thread-43681-1-1.html

2. RE:

Teşekkürler, 4.9.2 sürümünden itibaren bazı sitelerde var bu rom. Şu anda 4.9.11 kurulu sistem1'de, sistem2'de v5 kurulu.
    İşin tuhafı resmi forumda konu hem geç açılıyor hemde link eklenmemiş.

Bu romun resmi olup olmadığı belli değil bana göre, derleme numarası KTU84P ve kernel sürümleri daha önce yayınlanan gayrı resmi v5 kitkat sürümü ile aynı Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın... .
    V5 kitkat romun geliştiricisi ivan adında biri.

V5 kitkat sürümünde dolby, yavaş çekim, arama esnasında mikrofunu sessize alma gibi bazı eksik ve hatalar mevcut.

3. Cvp: Mi 2/2s için kitkat tabanlı v6 rom yayınlandı...

Gözünüz aydın,Mi2/2s kullanıcıları.Tebrikler.

4. Cvp: Mi 2/2s için kitkat tabanlı v6 rom yayınlandı...

Hocam KateZ açınca ben orjinaldir diye düşünmüştüm... Bug report için de bölüm açılmış. Eğer uygun değil derseniz konuyu kaldıralım?

5. Cvp: Mi 2/2s için kitkat tabanlı v6 rom yayınlandı...

Redmi Note için bir gelişme yok değil mi?

6. Cvp: Mi 2/2s için kitkat tabanlı v6 rom yayınlandı...

Bende en.miui.com sitesindeki konuyu inceledim. Özel sürüm diye bahsedilmiş ne geliştirici, ne stabil sürüm diyil deniliyor konudaş Ama nasil kurulacagi tamamen anlatilsada indirme linki yok. Bu ne demek anlamadık şimdi...

7. RE:

@cnatara, konuyu silmeye gerek yok kalsın resmi olup olmadığı kesinleşince değişiklik yaparız.

8. Cvp: Mi 2/2s için kitkat tabanlı v6 rom yayınlandı...

Tamam hocam. Siz ilk mesajda gerekli gördüğünüz yerlerde değişiklik yapın isterseniz.

9. RE:

sorması ayıp mi3 ve mi4 için çıkan v6 rom ne tabanlı ?

10. Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın... hocam. bu romun linkini neden vermediklerini ve ya ne zaman verecekleri konusunda bi bilginiz varmi?

11. Cvp: Mi 2/2s için kitkat tabanlı v6 rom yayınlandı...

Neden vermediklerini bilmiyorum ama Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın... yazılana göre 19 eylülde yayınlanacak.

12. Cvp: Mi 2/2s için kitkat tabanlı v6 rom yayınlandı...

Mi3 ve mi4 için çıkan sürümler Xiaomi geliştiricileri tarafından hazırlanıyor. Burada bahsi geçen rom resmi olmayabilir.
    Aynı geliştirici tarafından v5 kitkat sürümü gayrı resmi olarak yayınlanmıştı. Önceki mesajımda da yazdığım gibi gayrı resmi olduğu için bazı özellikler eksik veya hatalı.

13. Cvp: Mi 2/2s için kitkat tabanlı v6 rom yayınlandı...

resmi yada gayri resmi olabilir . benim demek istediğim jelly bean mı kit kat mı lolipop mu nedir yani?

4.4 ve 5 arası bütün android romlar kit kat olarak geçmiyor mu ?

14. RE:

Evet, kitkat tabanlı.

15. Cvp: Mi 2/2s için kitkat tabanlı v6 rom yayınlandı...

Dün yayinlanmış olan mi2 için özel sürüm miui 6 indirip kurdum. benim mi2-de iyi çalışıyor. amma bunun miui v5-ten çok farki daha doğrusu uygulama ozelliklerinde ve birçok kısmında eksiklikler var. dolby sounds yok, kamera uygulamasi özelliklerinde eksiklikler.
    aceba bu resmi sürüm olmadigindan dolyimiç belkide kitkat üzerine kurulu oldugundanmi?

16. Cvp: Mi 2/2s için kitkat tabanlı v6 rom yayınlandı...

Diğer konuya cevap yazdım.

17. RE:

Evet, görünüşe göre daha önceki tahminlerim doğru çıktı. Mi2 için asla kitkat tabanlı resmi v6 çıkmayacak. 
    Rom, ivan adlı geliştiricinin yaptığı kitkat tabanlı v5 ile aynı özelliklere sahip, v6 da aynı geliştirici tarafından yapılıyor bildiğim kadarı ile. 
    Dolby sound, kamerada yavaş çekim gibi özellikler yok. Sistem bölümleri şu haliyle kitkat romlar için küçük geliyor. Gapps veya bir klavye kurulamıyor cvm üzerinden, kurulsa bile sistem bölümü tam dolduğu için telefon açılmıyor. Şaka gibi ... 

Ayrıca Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın... açıklamadan da belli. Special edition, kullanıcıların gözünü boyamak için başka bir şey değil. Resmi v6 gelirse daha önce söyledikleri gibi 4.1 tabanlı olacak.

Redmi note için kitkat v6 çıkıyor.........

Xiaomi ....................................................................................................................................................................................................................
    ..............................................................................................................................................................................................................................

Boşluk kısımları açık açık yazamıyorum.

18. belki kitkat tabanli v6 gelmemesinin nedeni cihazin bunu destekleyib tam stabil sekilde islememesidir.  yaziklar olsun sana xiaomi.... ama simdi bizim kullanmis oldugumuz special edition kitkat tabanli ve isteseler bunu stabillestire bilirler digilmi.

artik lollipop cikti biz hala xiaomiden kitkat diye bekliyoruz. bari kitkati bize çok gorme ya...

19. RE:

Cihazın desteklememe durumu değil sorun, nexus4 donanım olarak çok benzer bir cihaz olmasına rağmen  android 5.0 güncellemesi de alacak. Special edition tüm fonksiyonları çalışacak şekilde yapılabilir tabii teoride, fakat romda bazı ciddi değişikler yapılması gerek.

20. Cvp: Mi 2/2s için kitkat tabanlı v6 rom yayınlandı...

Hocam siz sürümün ivanin geliştirdiyi sürümle aynı olduğunu --Android version  4
    .4.4 KTU84P-- olmasına dayanarakmi söylüyorsunuz? O zaman redmi 4G içinde yayinlanacak sürümdede aynı android version kullaniliyor diyilmi,(sitedeki konuda görduyume göre)

21. Cvp: Mi 2/2s için kitkat tabanlı v6 rom yayınlandı...

İlk zamanlarda şüphelenmiştim fakat sonradan diğer romlarında aynı koda sahip olduğunu gördüm.

Önceki mesajımda da belirttiğim gibi ivan'ın yaptığı kitkat v5 rom ile aynı özelliklere sahip. V5, v6 sürümlerinde sorunlar bile aynı ayrıca special rom haftalık geliştirici veya karalı sürüm olarak duyurulmadı Xiaomi tarafından.
    Resmi sürüm v6 4.1 tabanlı olacak diyorlar.

Sonuç olarak ben beklemeyi bıraktım, muhtemelen bundan sonra cm, mokee veya başka bir rom kullanacağım. Fiyat, performans kriteri dışında miui için Xiaomi marka telefon almam.

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...