Yardım Mi 13T Kamera Buğu Sorunu

Krnl386

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kernel
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Coder & Developer
Konular
37
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
14.0.0.6
Telefon Modeli
Mİ 13T
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba Arkadaşlar ;

10 Aralık Mi sitesi üzerinden telefonumu sipariş vermiştim. İşlerimin yoğunluğu nedeniyle dün itibariyle telefonumu kutusundan çıkardım. Kontroller yaparken arka kameranın buğu yaptığını gördüm, sonrasında diğer foto çekimlerimde bu sorunu yaşamadım. Ve bugün tekrar bunu yaşadım. Bunu araştırdığımda bir çok kullanıcı bunu yaşıyormuş. Bugün Xiaomi Müşteri Hizmetlerini aradım. Onlarda ;

Bizler bu durumun farkındayız, ama bu bir sorun değil, bu sorun düzeltildi. Cihaz daha yeni bir cihaz olduğundan, o anlık sıcak soğuk geçişler de bunun olabileceğini, ama zaman içinde düzeleceğini söyledi. Gerekirse servise verebileceğimi, detaylı bir şekilde inceleneceğini söyledi. Cevap çok tatmin etmese de beni.

Sizce ne yapmalıyım? İade hakkımda maalesef doldu. İlk kez bir telefonda böyle bir şey yaşıyorum. Ve çok üzgünüm. Bir hafta daha kullanın dediler. Bende o şekilde yapacağım. Ya da hiç beklemeyip servis yoluna mı gireyim?

Krnl386

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kernel
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Coder & Developer
Konular
37
Bence de Hocam, bu durumda yakışan aslında direkt değişim veyahut iade. Çünkü ürün kullanıcısı böyle bir sorunu kendince yaratamaz. Ürünü Salı günü servise verdiğimde size de gelişmelerden haber vereceğim.

musdi27

Cihazı bugün Genpa' dan kontrol ettim. Ürün değişim olacaktır yazıyordu ekranda, hemen altında yedek parça tedariği bekleniyor yazıyordu. Aradım konuştum, hangisi doğru bunlardan dedim, ürünün sıfır açılmamış kutusu ile değişim olacaktır dediler. Maalesef iade olmadı, tabi özellikle belirttim iade istiyorum diye. Şimdi elimde bu model 2 telefon oldu. Son aldığımı kullanıyorum bir sıkıntı yok.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
musdi27

Cihazı bugün Genpa' dan kontrol ettim. Ürün değişim olacaktır yazıyordu ekranda, hemen altında yedek parça tedariği bekleniyor yazıyordu. Aradım konuştum, hangisi doğru bunlardan dedim, ürünün sıfır açılmamış kutusu ile değişim olacaktır dediler. Maalesef iade olmadı, tabi özellikle belirttim iade istiyorum diye. Şimdi elimde bu model 2 telefon oldu. Son aldığımı kullanıyorum bir sıkıntı yok.
Normalde kullanıcı tercihi esastır, yaptıkları şey kanuna aykırı. Ancak bu hakkınız için anca THH'ye başvurup 2-3 ay sonra dönüş alırsınız. İsterseniz kutuyu açmadan THH'ye başvurun, isterseniz telefonu satın. :)

Oyla:

Krnl386

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kernel
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Coder & Developer
Konular
37
Normalde kullanıcı tercihi esastır, yaptıkları şey kanuna aykırı. Ancak bu hakkınız için anca THH'ye başvurup 2-3 ay sonra dönüş alırsınız. İsterseniz kutuyu açmadan THH'ye başvurun, isterseniz telefonu satın. :)
İşlerim sebebi ile THH ile uğraşmam çok zor olur benim için. Doğrudan satmam sanırım daha iyi olacak.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
İşlerim sebebi ile THH ile uğraşmam çok zor olur benim için. Doğrudan satmam sanırım daha iyi olacak.
THH'ye sitelerinden de başvuru yapabiliyorsunuz hocam, gitmenize gerek yok yani. Ama en rahat nasıl olacaksa size tabi o seçenek daha iyi olur. :)

Oyla:
Üst Alt