Yardım Mi 13T Kamera Buğu Sorunu

Krnl386

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kernel
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Coder & Developer
Konular
37
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
14.0.0.6
Telefon Modeli
Mİ 13T
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba Arkadaşlar ;

10 Aralık Mi sitesi üzerinden telefonumu sipariş vermiştim. İşlerimin yoğunluğu nedeniyle dün itibariyle telefonumu kutusundan çıkardım. Kontroller yaparken arka kameranın buğu yaptığını gördüm, sonrasında diğer foto çekimlerimde bu sorunu yaşamadım. Ve bugün tekrar bunu yaşadım. Bunu araştırdığımda bir çok kullanıcı bunu yaşıyormuş. Bugün Xiaomi Müşteri Hizmetlerini aradım. Onlarda ;

Bizler bu durumun farkındayız, ama bu bir sorun değil, bu sorun düzeltildi. Cihaz daha yeni bir cihaz olduğundan, o anlık sıcak soğuk geçişler de bunun olabileceğini, ama zaman içinde düzeleceğini söyledi. Gerekirse servise verebileceğimi, detaylı bir şekilde inceleneceğini söyledi. Cevap çok tatmin etmese de beni.

Sizce ne yapmalıyım? İade hakkımda maalesef doldu. İlk kez bir telefonda böyle bir şey yaşıyorum. Ve çok üzgünüm. Bir hafta daha kullanın dediler. Bende o şekilde yapacağım. Ya da hiç beklemeyip servis yoluna mı gireyim?

Krnl386

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kernel
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Coder & Developer
Konular
37
Cihazı elinize alıp kontrol etmeden bir şey diyemem malesef inşallah bir sorun çıkarmaz, kimisin de bekleyince geçiyormuş kimisin de hep aynı kalıyormuş soğuk bir hava gördün mü direkt buğlanıyormuş, ama cihaz gerçekten güzel ona bir şey diyemem fakat ben ona vermezdim kişisel olarak düşüncem o bu yönde 😊

Mutlaka ki Hocam, yani bir arkadaşım da aldı. Sıfır sıkıntı, takır takır kullanıyor. Anlam veremedim. Bariz belli her serisinde bu olmuyor. Bugün bile tekrar konuştum müşteri hizmetleri ile, bununla ilgili yazılım güncellemesi hazırlanmış. O güncellemeyi de yapmanızı tavsiye ederiz dediler. Eğer sorununuz yeni sipariş verdiğiniz telefonda da halen devam ediyorsa değişim/iade yolunu izleyebilirsiniz dediler. Bir süre sonra bu durumun kendiliğinden geçtiğini onlar da dediler. Ve bunun kronik bir sorun olmadığını, eğer öyle olsaydı tüm cihazları toplatma kararı alırdık dediler.

Oyla:

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
20
Mutlaka ki Hocam, yani bir arkadaşım da aldı. Sıfır sıkıntı, takır takır kullanıyor. Anlam veremedim. Bariz belli her serisinde bu olmuyor. Bugün bile tekrar konuştum müşteri hizmetleri ile, bununla ilgili yazılım güncellemesi hazırlanmış. O güncellemeyi de yapmanızı tavsiye ederiz dediler. Eğer sorununuz yeni sipariş verdiğiniz telefonda da halen devam ediyorsa değişim/iade yolunu izleyebilirsiniz dediler. Bir süre sonra bu durumun kendiliğinden geçtiğini onlar da dediler. Ve bunun kronik bir sorun olmadığını, eğer öyle olsaydı tüm cihazları toplatma kararı alırdık dediler.
İnşaallah sorunsuzca kullanırsınız :)
Hayırlı olsun diğer yeni cihazınız

Oyla:

zggen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Özgen
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
0
Hocam sıfır cihaz dahi olsa hiçbir marka da problemsiz ürün olmayacağının garantisi yok bugün iPhone 15 pro Max bile alsanız fabrikasyon hatalı çıkma ihtimali var her marka da olduğu gibi asıl bu gibi durumlarda önemli olan markanın ürünün arkasında durup durmaması aksi takdirde tüketici hakem heyeti yolu gözüküyor birçok insan için geri toplatma konusuna gelecek olursak Samsungun Note 7 serisinin başına gelen patlama olayı gibi bir durum oluşursa ancak o şekilde geri toplama kararı çıkar diğer ihtimallerde sıfırı ile değişim yada tamir yolu izlenir güncelleme olayı ise tam bir abes bir durum 2023 Eylül ayında tanıtılan bu ürün ile ilgili illaki birileri buğ sorunu ile ilgili servise başvurmuştur geçen süre zarfında şimdiye kadar güncelleme ile çözülecek bir durum ise yayınlayıp çözüme kavuşturmaları gerekirdi umarım cihazınızın sıfırı ile değişimini yaparlar.

Oyla:

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
20
Hocam sıfır cihaz dahi olsa hiçbir marka da problemsiz ürün olmayacağının garantisi yok bugün iPhone 15 pro Max bile alsanız fabrikasyon hatalı çıkma ihtimali var her marka da olduğu gibi asıl bu gibi durumlarda önemli olan markanın ürünün arkasında durup durmaması aksi takdirde tüketici hakem heyeti yolu gözüküyor birçok insan için geri toplatma konusuna gelecek olursak Samsungun Note 7 serisinin başına gelen patlama olayı gibi bir durum oluşursa ancak o şekilde geri toplama kararı çıkar diğer ihtimallerde sıfırı ile değişim yada tamir yolu izlenir güncelleme olayı ise tam bir abes bir durum 2023 Eylül ayında tanıtılan bu ürün ile ilgili illaki birileri buğ sorunu ile ilgili servise başvurmuştur geçen süre zarfında şimdiye kadar güncelleme ile çözülecek bir durum ise yayınlayıp çözüme kavuşturmaları gerekirdi umarım cihazınızın sıfırı ile değişimini yaparlar.
Güncelleme ile bir şey yapılabileceğini sanmıyorum en fazla kamera için de ki yazılımsal ayarlar ile oynayabilirler.

Onun dışında nasıl bir 😅 Yazılım güncellemesi yapacaklar. Garip geldi
Yapay zekalı İnsan üstü yazılımsal Sıfatı taşıyan bir kamera lensine uydudan güncelleme geldi.
Evet yanlış duymadınız hem parlıyor hem buğlanıyor hem çözünüyor.
Evet bir olaya dahi şahit olmuş bulunmaktayız.
Heyecan verici.

Oyla:

zggen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Özgen
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
0
Güncelleme ile bir şey yapılabileceğini sanmıyorum en fazla kamera için de ki yazılımsal ayarlar ile oynayabilirler.

Onun dışında nasıl bir 😅 Yazılım güncellemesi yapacaklar. Garip geldi
Yapay zekalı İnsan üstü yazılımsal Sıfatı taşıyan bir kamera lensine uydudan güncelleme geldi.
Evet yanlış duymadınız hem parlıyor hem buğlanıyor hem çözünüyor.
Evet bir olaya dahi şahit olmuş bulunmaktayız.
Ovvv vovvv heyecan verici.
İnsanlarla dalga geçiyorlar resmen iPhone 15 serisini örnek alacak olursak ısınma problemi var konu ile ilgili güncelleme yayınladılar ısınma problemi için fakat 2 veya 3 derece farketti.

Oyla:

Krnl386

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kernel
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Coder & Developer
Konular
37

Bence de Hocam, bu durumda yakışan aslında direkt değişim veyahut iade. Çünkü ürün kullanıcısı böyle bir sorunu kendince yaratamaz. Ürünü Salı günü servise verdiğimde size de gelişmelerden haber vereceğim.

Oyla:

Krnl386

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kernel
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Coder & Developer
Konular
37
Merhaba Arkadaşlar ;

İkinci kez aldığım 13T' de çok şükür 10 gündür herhangi bir problem yaşamadım. Demek ki diğer cihaz fabrikasyon sorunlu. Yapabilecek bir şey yok. Elektronik işi gerçekten de biraz şans işi diyebiliriz.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
Merhaba Arkadaşlar ;

İkinci kez aldığım 13T' de çok şükür 10 gündür herhangi bir problem yaşamadım. Demek ki diğer cihaz fabrikasyon sorunlu. Yapabilecek bir şey yok. Elektronik işi gerçekten de biraz şans işi diyebiliriz.
Maalesef biraz fazla şans var bu cihaz serisi için (13T ve 13T Pro). Baya bir kullanıcı buğu sorununu yaşadı. Umarım bundan sonraki üretimlerde oluşmaz.

Oyla:

Krnl386

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kernel
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Coder & Developer
Konular
37
Maalesef biraz fazla şans var bu cihaz serisi için (13T ve 13T Pro). Baya bir kullanıcı buğu sorununu yaşadı. Umarım bundan sonraki üretimlerde oluşmaz.

Gerçekten de öyle, ne garip bir durum. Tamam şuan bir sorunum yok ama, bu kronik mi? üretim hatası mı? Yoksa normal bir durumda sonradan kendi kendine gerçekten düzeliyor mu? Kamera da sıvı mürekkep kullanmışlar. Bundan kaynaklı olduğunu söylüyorlar ama ne kadar doğru bilinmez.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
Gerçekten de öyle, ne garip bir durum. Tamam şuan bir sorunum yok ama, bu kronik mi? üretim hatası mı? Yoksa normal bir durumda sonradan kendi kendine gerçekten düzeliyor mu? Kamera da sıvı mürekkep kullanmışlar. Bundan kaynaklı olduğunu söylüyorlar ama ne kadar doğru bilinmez.
Sıvı lens olayı olduğu için tahmini öyle dediler de çoğu cihazda bu sorun yok hocam.

Oyla:
Üst Alt