Yardım Mi 13 Ultra MIUI 14.0.2.0 Fake Room ?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
yeniden açma başvurusu derken hocam süre bitince işlemleri tekrarlamam yeterli değil mi ayrıca bir başvuru vs. mı gerekiyor. hesapları bağladım ve senkronize ettim süre dün 167 ye düştü yani geri sayım başlamış.
168 saat dolunca telefonu fastboot modunda yeniden Mi Unlock'a bağlayıp açma işlemini yapmanız lazım. Geriye kalan sadece bu. Sürekli süreyi öğrenmek için Mi Unlock'a bağlamayın, süre artabilir. 168 saatin dolmasını bekleyin.

byhappy.06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mutlu
Cihazım
Mi 13 Ultra
Konular
2
168 saat dolunca telefonu fastboot modunda yeniden Mi Unlock'a bağlayıp açma işlemini yapmanız lazım. Geriye kalan sadece bu. Sürekli süreyi öğrenmek için Mi Unlock'a bağlamayın, süre artabilir. 168 saatin dolmasını bekleyin.
Hocam tekrardan merhaba telefonda gözlemlediğim bir durum var çift sim kart kullanıyorum turkcell ve Türk telekom evin arka odasında telefonla konuşurken ses gidip geliyor sinyal iyi çekmiyor sinyal test uygulamaları ile kontrol ettim orta ve kötü arasında bir önceki telefonum Samsung s23 ile aynı hatları denedim 10 dbm e kadar fark ediyor ve kesme olmuyor, bu yd cihazımda orjinal olmayan çin romundan olabilir mi? Yoksa donanımsal bir arızası mı var acaba ya da neden olabilir ve bu sorunu en kolay nasıl çözebilirim? Yardımcı olabilir misinizz?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Hocam tekrardan merhaba telefonda gözlemlediğim bir durum var çift sim kart kullanıyorum turkcell ve Türk telekom evin arka odasında telefonla konuşurken ses gidip geliyor sinyal iyi çekmiyor sinyal test uygulamaları ile kontrol ettim orta ve kötü arasında bir önceki telefonum Samsung s23 ile aynı hatları denedim 10 dbm e kadar fark ediyor ve kesme olmuyor, bu yd cihazımda orjinal olmayan çin romundan olabilir mi? Yoksa donanımsal bir arızası mı var acaba ya da neden olabilir ve bu sorunu en kolay nasıl çözebilirim? Yardımcı olabilir misinizz?
Yüksek ihtimalle romdan kaynaklıdır hocam. Genelde Samsung cihazların çekiminden şikayetçi ama Xiaomi'nin çekiminden memnun insanlar, siz tam tersini diyorsunuz. Yüksek ihtimalle fake romdandır.

byhappy.06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mutlu
Cihazım
Mi 13 Ultra
Konular
2
Yüksek ihtimalle romdan kaynaklıdır hocam. Genelde Samsung cihazların çekiminden şikayetçi ama Xiaomi'nin çekiminden memnun insanlar, siz tam tersini diyorsunuz. Yüksek ihtimalle fake romdandır.
ROM değişikliği için BL açacaktım. Mi Communityde denk geldim.
BL açılırsa cihazımı bul, banka uygulamaları vs kullanılamaz demiş.
Doğru mudur?
Hocam çok başınızı ağrıttım kusuruma bakmayın ama bilgileriniz çok değerli benim için :) Forumda gezerken bu bana söylemiş olduğum global rom yüklediğimde BL açık olacağı için hocamTelefonu bankacılık vs uygulamalarında sorun olacağı felan konuşulmuş hatta cihazı rootlayıp twrp varsa Rom yüklerken Magisk manager da yükle sorun olmaz" gibi şeyler söylenmiş bu tür sorunlar yaşar mıyım bu romu yüklediğimde yoksa tüm özellikleri ve bankacılık vs uygulamaları sağlıklı çalışırr mı?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Hocam çok başınızı ağrıttım kusuruma bakmayın ama bilgileriniz çok değerli benim için :) Forumda gezerken bu bana söylemiş olduğum global rom yüklediğimde BL açık olacağı için hocamTelefonu bankacılık vs uygulamalarında sorun olacağı felan konuşulmuş hatta cihazı rootlayıp twrp varsa Rom yüklerken Magisk manager da yükle sorun olmaz" gibi şeyler söylenmiş bu tür sorunlar yaşar mıyım bu romu yüklediğimde yoksa tüm özellikleri ve bankacılık vs uygulamaları sağlıklı çalışırr mı?
BL kilidi açık olduğu için banka uygulamaları hata/uyarı verebilir. Magisk kurup rootu gizlerseniz uyarıları da almazsınız yüksek ihtimalle.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Merhaba ayni sekilde bende gecenlerde
Redmi Note Pro 13 Pro 5G aldim 516 gb hafiza / 16 gb ram var ve bende sonradan ogrendim icindeki rok fake oldugunu bu durumdan gercekten cok rahatsiz oldum bu yuzden ben hangi siteden yada hangi rom yuklemem lazim bana bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim indirdigim romu nasil yukleyebilirim....
Aynı sorun bendede var bizler yardım ediniz lütfen hangi room indireceğiz bl kilidi açmak için programı kullandım ordada uzaktan erişim engelli gibi birşey yazıyordu deliricem
Bide bu cihazda e sim var görünüyor epey de ama bunda yok nfc de yok görünüyor lütfen yardım ediniz deliricem
esref79 beyret , aynı yada benzer sorunları yaşıyorsunuz. Lütfen aşağıdaki bölüme yeni bir konu açarak devam edin. Burası farklı bir cihaz konusu olduğu için karışıklık olur. Konu açıldığında bana ulaşırsanız mesajlarınızı buradan sileceğim.

JOEB

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ARAS
Cihazım
NOTE 9 PRO
Konular
0
Merhaba direnç kayıtlı 13 Ultra cihazımda (cihaz çin verisyon) bu yazının başındaki fake rom kurulu. stable global rom recovery modda bl unlock edilmeden kurulabilir mi acaba? global mi eu rom mu tavsiye edersiniz ?
Mİ flash pro ile BL unlock gerekmeden recovery de rom yüklenebilir deniyor bu şekilde devam edebilir miyim
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Kurtulush

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
11
Cihazım
9tpro
Konular
0
Arkadaşlar bende de aynı fake rom var

Catzzo