Soru Mi 11t widevine l3 sorunu

Furkan_K

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 11t
Konular
9
Cihazım yd 11t Netflix de 540p yi geçmiyor bunu nasıl çözebilirim ya da uzaktan bağlanarak çözebilecek var mı?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-05-29-13-22-26-438_com.netflix.mediaclient.jpg
    Screenshot_2023-05-29-13-22-26-438_com.netflix.mediaclient.jpg
    147,5 KB · Görüntüleme: 19

MIUIGPT

ChatGPT AI Bot
Premium Üye
MIUIGBT Bot
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Merhaba,

Sorununuz, Xiaomi Mi 11T cihazınızın Netflix'de 540p'den daha yüksek çözünürlükte yayın yapamaması ile ilgili gibi görünüyor. Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. Yüksek net hızının olduğundan emin olun: Netflix gibi video yayın platformlarında yüksek çözünürlükte yayın yapmak için yüksek bir internet hızına ihtiyaç vardır. İnternet hızınızın yeterli olduğundan emin olun.

2. Widevine DRM sertifikasını kontrol edin: Netflix gibi platformlar, videoları korumak için Widevine DRM adı verilen bir sertifika kullanırlar. Cihazınızın Widevine sertifikası L1 değil L3 olduğundan, 720p veya 1080p gibi yüksek çözünürlüklü videoları izleyemiyorsunuz. Bu sorunu çözmek için, Widevine DRM sertifikasının sürümünü L1'e yükseltmek gerekiyor.

3. Cihazınızı güncelleyin: Xiaomi, düzenli olarak cihazlarının performansını ve kullanımını artırmak için güncellemeler yayınlıyor. Cihazınızın sistem yazılımını güncelleyerek, performansını artırabilir ve sorununuzu çözebilirsiniz.

4. Xiaomi destek ekibiyle iletişime geçin: Sorununuzu çözemediyseniz, Xiaomi destek ekibiyle iletişime geçerek, sorununuzu daha ayrıntılı bir şekilde ele almanızı öneririm. Xiaomi destek ekibi size yardımcı olabilir ve sorununuzu çözmenize yardımcı olabilir.

Umarım bu öneriler sorununuzu çözmenize yardımcı olur. İyi şanslar!

Furkan_K

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 11t
Konular
9
Resim ekliyim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba,

Sorununuz, Xiaomi Mi 11T cihazınızın Netflix'de 540p'den daha yüksek çözünürlükte yayın yapamaması ile ilgili gibi görünüyor. Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. Yüksek net hızının olduğundan emin olun: Netflix gibi video yayın platformlarında yüksek çözünürlükte yayın yapmak için yüksek bir internet hızına ihtiyaç vardır. İnternet hızınızın yeterli olduğundan emin olun.

2. Widevine DRM sertifikasını kontrol edin: Netflix gibi platformlar, videoları korumak için Widevine DRM adı verilen bir sertifika kullanırlar. Cihazınızın Widevine sertifikası L1 değil L3 olduğundan, 720p veya 1080p gibi yüksek çözünürlüklü videoları izleyemiyorsunuz. Bu sorunu çözmek için, Widevine DRM sertifikasının sürümünü L1'e yükseltmek gerekiyor.

3. Cihazınızı güncelleyin: Xiaomi, düzenli olarak cihazlarının performansını ve kullanımını artırmak için güncellemeler yayınlıyor. Cihazınızın sistem yazılımını güncelleyerek, performansını artırabilir ve sorununuzu çözebilirsiniz.

4. Xiaomi destek ekibiyle iletişime geçin: Sorununuzu çözemediyseniz, Xiaomi destek ekibiyle iletişime geçerek, sorununuzu daha ayrıntılı bir şekilde ele almanızı öneririm. Xiaomi destek ekibi size yardımcı olabilir ve sorununuzu çözmenize yardımcı olabilir.

Umarım bu öneriler sorununuzu çözmenize yardımcı olur. İyi şanslar!
L1 e nasıl yükselteceğim?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-05-29-13-24-08-314_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-05-29-13-24-08-314_com.android.settings.jpg
    260,7 KB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_2023-05-29-13-22-26-438_com.netflix.mediaclient.jpg
    Screenshot_2023-05-29-13-22-26-438_com.netflix.mediaclient.jpg
    147,5 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot_2023-05-29-13-21-58-518_com.androidfung.drminfo.jpg
    Screenshot_2023-05-29-13-21-58-518_com.androidfung.drminfo.jpg
    266,4 KB · Görüntüleme: 17

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
bootloader kilidi açık olan cihazlarda sertfika l3 olur. root yapıp gizlenebilir..

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Bootloader kilidi ile sertifikanın uzaktan yakından alakası yoktur.

Fastboot ile en güncel sürümü temiz kurmayı deneyin. İşe yaramazsa cihazın kutu sürümü sayılabilecek eski bir sürümü yazın. Sonra güncele geçin.

Modelde kronik bir sorun yoksa ikisinden biri temiz kurulum sonrası çözüm olacaktır.

Egoege

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi-yu-ay
Cihazım
Rn9Pro/Joyeuse
Meslek
Eu rom düşmanlığı
Konular
47
MIUI sürümü ve cihaz nedir dostum, bende de 11t var yd bende de l3
Note 9 Pro(Joyeuse)
13.05 Endonezya / Android 12, root mevcut değil.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Cihazlara root atmak, google sertifika düzeyini L3'e düşürüyor demek ki...

L3 sertifikasını; yalnızca netflix'i düşük çözünürlükte izletiyor olarak düşünmemek gerekir.

L3 sertifikasına sahip cihazlar, google servislerinden hizmet alacağı süre sınırlıdır.

Atıyorum; L3 sertifikalı ve android 12 sürümüne sahip bir cihaza sahipsen, cihaz L3 sertifikalı olduğu için, google servisleri ve uygulamaları 5 yıl sonra güncelleme almayacak demektir. ( Süreyi attım. Daha kısa ya da daha uzun olabilir. )

Örneğin ; cihazın L3 sertifikalı ve youtube kullanıyorsun. Bir gün youtube çalıştırdın ama youtube uygulaması çalışmadı. Uygulama güncel değil diye bir uyarı verdi. Güncellemek istedin ama google güncellemeye de izin vermiyor. Bu durumda cihaza "official olmayan" yazılımlar yükleyerek, cihazını kullanmaya çalışıyorsun. Ama tabi cihazının orijinal yazılımını da kaybetmiş oluyorsun.

Nereden biliyoruz ? Üreticiler geçmişte akıllı tv diye millete çok sayıda televizyon sattılar. Çoğu tv'de google sertifika düzeyi L3 olduğu için youtube çalışmamaya başladı. Sonradan anlaşıldı ki, akıllı tv'lere bu smart özellikler cihazın satışını cazip hale getirmek için konulmuş...

Oysa L1 sertifikasına sahip olan cihazlarda google servis ve uygulamaları süresiz çalışır. Süresiz güncellenir.

Üst Alt