Bibergolge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Lg g4
Konular
10
1. Root gerekmez, işlemin hiçbir riski yoktur ama yinede sorumluluk kabul etmem. Endonezya 12.5.3 te test edilmiştir. Öncelikle telefonda geliştirici seçeneklerinin açık olmasi gerekiyor

Arama uygulamasini açın aşağıdaki numarayı girin

*#*#3646633#*#*

2. Açılan ekranda gerekli izinleri veriniz
3. Resimdeki gibi band modeyi seçiniz
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

4. Açılan ekran Hali hazirda hangi simi kullanıyorsanız ona tiklayin.

5. Açılan ekranda lte mode yi bulun band20 hariç hepsinin tikini kaldirin ardından "set" e tiklayin, eger şebeke gelmezse sirasiyla teker teker band19-18-17 i deneyin sebeke geldiğinde seçili bandda kalınız.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Önemli notlar:Bu bandi seçmemizin sebebi frekansları düşük bandlar daha az pil harcar maalesef gereksiz birçok band açık.

Band20 daha az pil harcar(bekleme moduda dahil) buna karşılık hızı düşük pingi iyidir, eğer siradan işler yapıyorsaniz(internette gezinme youtube..vs) band20 açık kalsın pilde ciddi derecede iyileşme göreceksiniz

Eğer büyük bir dosya için indirme yapacaksaniz sirasiyla band1-10 a kadar tik işareti koyunuz ardindan set'e tıklayınız böylece lte 4x4 mimo devreye girecek buna karşılık hız artacak pil ömrünüz kisalacaktir.

Arama geldiğinde volte aktif değilse doğal olarak şebeke 3g ye düşer. Yani bu işlemin şebekeye bi etkisi yok.

Şebeke cekiminede teorik olarak bir etkisi olmaz çünkü zaten kapsama alani en geniş bandı seçiyoruz.

Ortalama günlük kullanimda 7-8 saat ekran süresi alırsınız.

Eğer ayarlari varsayılana çevirmek istiyorsaniz resimde görülen reset to defaulta tiklayiniz.

ademcevahir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Mi5s
Konular
9
Band20 haricindekilerin tikini kaldırınca Vodafone da şebeke 3g'ye düşüyor. Zaten şebeke gücü düşük bu cihazın, bence bant ayarlarıyla uğraşıp daha da şebeke problemi yaşamaya gerek yok. Bundan önceki cihazım mi note 10'du hattım aynı Vodafone. Onla 4g çeken yerlerde bu cihaz bazen 3g'ye düşüyor şebeke çekim gücü ona göre daha düşük

Bibergolge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Lg g4
Konular
10
İlginç bendede tam tersi, eski cihazim k40 gaming den nerdeyse 2 kat daha hızlı ve iyi çekiyor. Cihazinizda donanımsal veya yazılımsal bir sıkıntı olabilir garantisi varsa garantiye yollayin eski cihazım xperia z dede böyle bir sorun vardi asansörde çekmiyordu normalde çeken yerde, garantiye yolladim yaptılar sağolsunlar.

ademcevahir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Mi5s
Konular
9
İlginç bendede tam tersi, eski cihazim k40 gaming den nerdeyse 2 kat daha hızlı ve iyi çekiyor. Cihazinizda donanımsal veya yazılımsal bir sıkıntı olabilir garantisi varsa garantiye yollayin eski cihazım xperia z dede böyle bir sorun vardi asansörde çekmiyordu normalde çeken yerde, garantiye yolladim yaptılar sağolsunlar.
Eski cihazım da yurt dışı idi bunu da kapalı kutu yurt dışı aldım. Bariz şebeke gücünde düşüş yaşıyorum. Çok kolay 3g'ye düşüyor mi note 10'a göre.

sleepboy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
FallenDemon
Cihazım
11T
Konular
4
İşlemleri yaptım hocam denemek için zararı da yokmuş en kötü ihtimal verim alamazsam eğer varsayılan ayarlara tekrar çeviririm. Bu arada 11T modeli 13.0.4 sürümünde ve Turkcell hattında yaptım işlemi şu an bir sorun yok gibi VoLTE özelliğide açık.

Erhankarakus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erhan karaku
Cihazım
Mi 10 T
Konular
1
Bende denedim Turkcell kullaniyorum mi 11T telefonum band 19 18 17 gerek kalmadi bir tek band 20 ile çalışıyor sebeke 4g vs. Pil gozle görülür sekilde arttı bakalim ekran suresi ne kdr articak.

Ayduyd123

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
FEDERICO
Cihazım
Galaxy Note 10+
Konular
3
11T vodafone ve turktelekom cift hat kullaniyorum, iki hat içinde yaptim, evimde vodafone 30mbps turktelekom 70mbps internet veriyordu suan ikisi de 5mbps veriyor, sadece band20 hizi düşürüyor sanırım, ama volte ve aramada sorun yok gibi, genelde wifi kullaniyorum hizli mobil internete ihtiyacim olduğunda manuel olarak band lari açabilirim sanirim, birkac gun kullanip sarj konusunda bir etkisi olup olmadigina bakacağım, belki sonucu da paylaşırım.

Seko07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan Gökte
Cihazım
Redmi note 7
Konular
0
Bu cihaza aosp romlar ne zaman çıkar

C.Clark