Yardım Mi 11 Ultra MIUI13 güncellemesi sonrasında kapandı, açılmıyor

lord219

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Albatros
Cihazım
Mi 11 ULTRA
Meslek
Yazilim Muhendisi
Konular
6
Merhaba arkadaslar,

Maalesef goz bebegim gibi baktigim telefon durduk yere tas kesildi. Normalde Cinden gelen Mi11 Ultraya resmi EU rom yuklu kullaniyorum. Dun MIUI13 guncellemesi uyarisi geldi ve hemen indirdim. Indirdikten sorna uygulamalari bir optimize etti ve reboot etmem gerektigini gosteren butona bastigimdan beri cihaz resmen tas kesildi. Sarj almiyor, bilgisayara taktigimda algilamiyor, tuslar kesinlikle cevap vermiyor. Benzer sorunla karsilasan oldu mu? internetten baktigimda EDL modu ile ilgili seyler var ama acikcasi cihaz fastboot dahil hicbirseye girmediginden emin olamadim. Baska cihazlarla benzer tecrubesi olan var midir?

Simdiden tesekkurler.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Bu marka iflah olmaz ya ne kadar dandik kötü bir yazılım ekibi var güncelleme ile cihaz brick mi edilir bide bootloader saçmalığı var geçmiş olsun hocam. Bence böyle büyük güncellemeleri ota ile yapmayın Android 11>12 veya miui 12>13 güncellemeler xiaomide kesinlikle fastboot romla yapılmali.

lord219

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Albatros
Cihazım
Mi 11 ULTRA
Meslek
Yazilim Muhendisi
Konular
6
Bu marka iflah olmaz ya ne kadar dandik kötü bir yazılım ekibi var güncelleme ile cihaz brick mi edilir bide bootloader saçmalığı var geçmiş olsun hocam. Bence böyle büyük güncellemeleri ota ile yapmayın Android 11>12 veya miui 12>13 güncellemeler xiaomide kesinlikle fastboot romla yapılmali.
valla haklisiniz hocam. Cihazin bu hale gelmesi icin hicbir sebep yoktu ortada. YEdek bile alamadim. Telefon gitse umrumda degil de, isin yoksa 1 2 gun herseyi geri yukle, giden resimler videolar bilgiler de cabasi. Bu isten bu kadar para verdikten sonra bu cihaza bir daha odemem gerektigiyle cikarsam, muhtemelen aldigim son xiaomi cihazi bu olur. Plaka kaydi olayini kapattiklarindan beri zaten uyuz oldum, simdi tam ahimi aldilar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Maalesef sonunda cozum aramaktan pes ettim. Brick telefonlari EDL moddan kurtaran meshur elemana(unrickRU) parasini(29$) odeyip telefonu 10 dakikada canlandirdik. Yaptigi islemelrden anladigim kadariyla miFlashTools'un kirilmis bir versiyonunu kullaniyor. Bu versiyon ona bir kod yolluyor ve bu kodu alip kirilmis uygulamada girip yetkilendirme kontrolunu geciyor. Yaptigim tum sahara EDL flash denemelerinde ben de bu kisimda tikanmistim. Sonunda cihaz kendine geldi ama ne demisler kurt kisi atlatir ama yedigi ayazi unutmaz... Xiaomi gozumden dustu.

Mustafa Yurdagül

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samsung
Cihazım
S20 ultra
Konular
4
Merhaba arkadaslar,

Maalesef goz bebegim gibi baktigim telefon durduk yere tas kesildi. Normalde Cinden gelen Mi11 Ultraya resmi EU rom yuklu kullaniyorum. Dun MIUI13 guncellemesi uyarisi geldi ve hemen indirdim. Indirdikten sorna uygulamalari bir optimize etti ve reboot etmem gerektigini gosteren butona bastigimdan beri cihaz resmen tas kesildi. Sarj almiyor, bilgisayara taktigimda algilamiyor, tuslar kesinlikle cevap vermiyor. Benzer sorunla karsilasan oldu mu? internetten baktigimda EDL modu ile ilgili seyler var ama acikcasi cihaz fastboot dahil hicbirseye girmediginden emin olamadim. Baska cihazlarla benzer tecrubesi olan var midir?

Simdiden tesekkurler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşım bu cihaz da kronik hata arka kapak açılıp test poin yapılması lazım

Halim66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
10
xiaomi geleneği :D
acele ile sürüm yapıyorlar
tam bitmeden yayınlıyorlar
telefon kitleniyor :D

her yeni androide geçişte yada büyük değişikliklerde 2 3 hafta beklemek şart

Eycpa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüpcan
Cihazım
Not 8 pro
Konular
25
xiaomi geleneği :D
acele ile sürüm yapıyorlar
tam bitmeden yayınlıyorlar
telefon kitleniyor :D

her yeni androide geçişte yada büyük değişikliklerde 2 3 hafta beklemek şart
kesinlikle katılıyorum böyle bir saçmalık yok ota güncellemesiyle hard brick cihaz ilk defa duydum

Formardin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
For Mardin
Cihazım
mi5s
Konular
1
Ben aslında telefonu başka bir arkdaştan almıştım O da hepsiburadan satın almış. Faturası var. Sadece bootloder kilidi açıktı.

Eycpa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüpcan
Cihazım
Not 8 pro
Konular
25
Ben aslında telefonu başka bir arkdaştan almıştım O da hepsiburadan satın almış. Faturası var. Sadece bootloder kilidi açıktı.
bootloader kilidi açıksa karşılamıyor diye biliyorum

Halim66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
10
Garanti şartlarını okumanızı tavsiye ederim

Eycpa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüpcan
Cihazım
Not 8 pro
Konular
25
Abicim ana kartın yanması nedir ya. Altı üstü bir yazılım güncellemesi bu. Güncelleme sırasında kontrol edersin şu şu noktalardan dolayı bu güncelleme bu cihaza yapılamaz dersin olur biter. Sanki hayatlarında ilk defa telefon yapıyorlar gibi rastgele güncelleme mi yapılır. Eğer problem bu ise bootloder kilidi açık cihaza güncelleme niye gönderiyorsun . Hadi gönderdin niye checkpointlerin yok. Nerden baksan ahmakça bir yazılım güncelleme yönetimi olmuş.

Güncellemeyi dışardan yapmadım direkt telefonda gelen bildirimden yaptım. Yani benim yanlış yapma ihtimalim sıfır. Cİhazın bataryası bile %95 idi. Güncelle butonuna basar basmaz telefon kapandı ben de restart atacak kendine diye bekliyorum. Ama 10 dakka geçti tık olmadığını görünce telefonun gittiğini anladım.
Şimdi hiç bir yerde çözüm bulamıyorum. Eğer verilerim giderse xiaomi'ye dava açarım.
Hocam yaşadığınız gerçekten çok saçma bir olay evet haklısınız ama boot kilidi açık cihazlar garanti karşılamıyor malesef adamlarda haklı sonuçta siz ota ile güncellemiş olabilirsiniz ama boot kilidi açık sonuçta herşey olabilir belkide yanlış rom yükleyip hard brick ettiniz diye düşünedebilirler mağdur olmuşsunuz gerçekten çok saçma büyük bir hata xiaomu bir adam olamadı gitti ama malesef boot kilidi açık olduğu için karşılamazlar lord 219 hocamında dediği gibi tek çare 29$ verip cihazı kurtarmak gibi duruyor.

Üst Alt