İnceleme Mİ 11 Ultra genel izlenimlerim

feritim

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
18
Sevgili dostlar yaklaşık 3 haftadır kulandığım mi 11 ultra ile ilgili gördüklerimi sizlere aktarmak istedim

Olmuş dediklerim

1=Mükemmel bir ekran kalitesi ve akıcılığı

2=Mükemmel ses deneimi sanırım piyasanın en iyisi diyebilirim

3=kamera busefer olmuş

4=premium hisiyatı ben burdayım diyor

Olmamış dediklerim

1=Gereksiz bir sıcaklık var ve bu sıcaklık düşmüyor kapatıp 10 dakika kadar sogutmayada bıraksam açıldıgında yine sıcaklıgı seviyor.

2=Super duvar kagıtları aktifken mesela marsın ileri veya geri gelmesi durumunda tuaf bir kasıntı oluşuyor görsel acıdan cansıkıyor

3=batarya performansı malesefki iyi değil lakin piskolojik olarak güzel bir düzenek yapmışlar %100 de iken şardan çekildiğinde hemen 99a düşmüyor buda batarya iyi gidiyor galiba düşüncesine sokuyor insanı lakin final öyle değil

4=Yazılımsal bir çok sorun var mesela bazı uygulamalar çökebiliyor lakin katıp açıldıgında düzeliyor en yakın zamanda çözüleceğini umuyorum

Sonuç=Sevgili dostalar şahsi fikrimce Başarılı bir cihaz lakin android cihaz üreticilerinin şu güncelleme ile ilgili performans artırması veya düşürmesi işine bir el atmaları gerekir Ben bir telefon satıcısı olarak müşterimin ilk izlenimlerine dikkat ederim genelde ve hata gördükleri durumlarda ise Güncelleme ile düzelir demekten BIKMIŞ durumdayım.bu cihazları üzereten firmalar bunları incelemiyorlarmı anlamış değilim hatalı yazılım ve hatalı cihazı piyasaya sürmelerini ve güncelleme çabası ile düzeltme yapmalarına birtürlü anlam veremiyorum.

lord219

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Albatros
Cihazım
Mi 11 ULTRA
Meslek
Yazilim Muhendisi
Konular
6
Deneyiminiz paylastiginiz icin tesekkurler. Kullanmis oldugunuz cihazin ozelliklerini yazar misiniz? Mesela Hangi varyant, hangi MIUI surumu kullaniyorsunuz? Ram ve disk boyutu nedir? Aldiginiz yer ve fiyat bilgisini de paylasmak sizin icin sorun olmayacaksa paylasirsaniz cok seviniriz.

Acikcasi Xiaomi'nin hatalari cozmekte ve tabiri caize half-cooked dedikleri yazilim hatalarini iyice cozmeden cihaz satmaya calismasini muhendislik biriminin artik cihaz cesitliligine yetisememesine bagliyorum. Bir cihaz cikardiginda 5 surumunu cikariyorlar. MI 11 serisinin 5 versiyonu var. Ve her bir guncellemede bu surumlerin hepsini kontrol etmeleri gerekiyor. Apple'i taklit ediyor kismen ama Xiaomi'nin tum cihazlarina yetismesi icin bence cok daha guclu yazilim ekibinin olmasi gerekiyor. Maalesef simdiki yazilim birimi cok yavas. O yuzden hatalarin duzelmesi bazen 1 yil surebiliyor.

Batarya performansi 5000MAh lik kapasitesine gore biraz kotu ama 67W sarj cihazi ile 15 dakika sarj edince bataryanin yarisini doldurmasi bence bu dezavantajini kismen de olsa golgeleyebiliyor. Cihazin ekrani ve bilesenlerini dusununce cok sarj yemesini normal karsiliyorum ama tabi ki iyilestirmeler yapilmasi sart. Xiaomi yazilimcilari batarya omurunu uzun tutmak icin MIUI sayesinde bayagi kisitlayici yontemler izliyor ama bu seferde uygulama gelistiriciler ve bazi kullanicilar bu kisitlamadan cok rahatsiz oluyor. Bir denge bulmakta zor.

Son düzenleme:

feritim

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
18
Cihazım AVRUPA sürümü takribi 11500TL civarinda maliyeti oldu
Söylediklerinize tamamen katılıyorum hic bir cihaz 4/4 lük olmasini beklemiyoruz elbette lakin miui sürümlerinde atlanmassi mümkün olmayan okadar tuaf hatalar varki mesela whatsaap tan gelen sesli msj dinlerken aniden yakınlık sensörü nun devreye girmesi vs vs cok enteresan hatalar var.lakin gercek olan tek bir sey varki android platformun icerisinde en gozde ve en eglenceli ara birim MIUI

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-07-01-15-57-04-293_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-07-01-15-57-04-293_com.android.settings.jpg
    357,6 KB · Görüntüleme: 159

karizma6080

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ilter
Cihazım
Poco f3
Meslek
Kimyager
Konular
0
Cihazım AVRUPA sürümü takribi 11500TL civarinda maliyeti oldu
Söylediklerinize tamamen katılıyorum hic bir cihaz 4/4 lük olmasini beklemiyoruz elbette lakin miui sürümlerinde atlanmassi mümkün olmayan okadar tuaf hatalar varki mesela whatsaap tan gelen sesli msj dinlerken aniden yakınlık sensörü nun devreye girmesi vs vs cok enteresan hatalar var.lakin gercek olan tek bir sey varki android platformun icerisinde en gozde ve en eglenceli ara birim MIUI
Hocam yalnız whatsapp taki o hata uygulama ile ilgili miui ile alakası yok, eşimin samsung s7 edge de ekran kapanıyor sesli mesaj oynatınca.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
İncelemeniz ve fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkürler hocam bence bütçesi yüksek olanlar iOS cihazlara bakmalı diye düşünüyorum diğer türlü androide bu kadar fazla paralar verilmemesi onun yerine f/p modellere yönelmek daha mantıklı bence mi 11 lite / poco f3 / mi 10t / redmi note 10 pro gibi gibi Android çünkü en pahalısinida alsan istediğin gibi olmuyor.

feritim

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
18
Hocam yalnız whatsapp taki o hata uygulama ile ilgili miui ile alakası yok, eşimin samsung s7 edge de ekran kapanıyor sesli mesaj oynatınca.
Cvp veriyorum hayir telefon saticisi oldugum icin bir cok cihazda deneme firsatim oluyor mi 11de bu sorun yok iken mi 11 ultra ve mi 9 da bu sorunu tespit ettim samsung note 20 ultura ve s21ultrayi denedim bu sikintiyla karsilasmadim.cihazin yakinlik sensörün hasasiyet kalibresi sebebi ile olan sorunlar ayri kalibre sorunu olmadan aniden decreye girmesi malesefki ayri

lord219

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Albatros
Cihazım
Mi 11 ULTRA
Meslek
Yazilim Muhendisi
Konular
6
İncelemeniz ve fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkürler hocam bence bütçesi yüksek olanlar iOS cihazlara bakmalı diye düşünüyorum diğer türlü androide bu kadar fazla paralar verilmemesi onun yerine f/p modellere yönelmek daha mantıklı bence mi 11 lite / poco f3 / mi 10t / redmi note 10 pro gibi gibi Android çünkü en pahalısinida alsan istediğin gibi olmuyor.
Acikcasi Mi 11 Ultra ile Iphone 12 Pro Max arasinda kalmistim. Fakat kisisellestirme avantaji Androidde daha fazla ve Youtube Vanced gibi reklami silinmis uygulamalar, mod apk yukleme imkani saglamasi ayrica harika kamerasi sayesinde fikrimi degitirip Mi 11 Ultra aldim. Gecen kuzenimin 12 Pro Max Iphone telefonu ile resim cekip karsilastirdik. Acikcasi kamera konusunda 12.5.4 DxO Mark guncellemesi sonrasinda zerre pisman degilim ve Iphone da bu kamera performansi simdilik yok. Garip bir sekilde donanima degil de yazilimla optimizasyona takmis durumdalar.

Fakat kamera icin mi 11 Ultrayi almamis olsam muhtemelen soylediginiz gibi Poco F3 alirdim. Neredeyse ayni ekrana sahip ve bayagi hizli telefon, fiyat olarak ta bayagi uygun. Hatta daha once kullandigim Poco F1 fazlasiyla isimi goruyordu ve bir suru custom rom secenegiyle populer bir cihazdi. S21 ultra bir secenek olabilir ama bence Exynos ve SD888 gibi iki secenege ve Avrupadaki ulkeleri daha kotu performansli Exynosa mecbur birakmalari vazgecmek icin yeterli oldu benim acimdan. SD888 versiyonunu temin etmek cok ugrastirici.

feritim

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
18
eğri oturup doru konuşmak gerekirse kesinlikle söylediklerinize katılıyorum lakin ortada en azından benim için büyük bir sorun olan 60hz ekran sorunu var 17bin tl verip 12 pro max aldıgımı var sayalım ki bana 17bin tl vermek mantıklı gelimiyor 10300tl yurtdışı var iken evet çok başarılı yazılım ve kamera deneyimi var ortada lakin x3 tutupta 17bin tl verdiğin cihaza ekran yenileme hızı konusunda fark atıyosa ozaman eksiğin en büyüğünün appleda olduguna kanat getiririm.mademki apple bu konuda en başarılısı ozaman en büyük eksiğini tamamlamadan android teki ekran deneyimini sunamaz.ki 1hafta kadar 12 pro max kulandıktan sonra 120hz ekranlı birde üst segment olan bir android telefonu elinize aldıgınızda vaybe harbiden çok hızlıymış ve ekran akışı mükemmelmiş diyorsunuz içten içe:)
Sonuç oalarak bu işin sonu malesefki yok :)

feritim

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
18
Acikcasi Mi 11 Ultra ile Iphone 12 Pro Max arasinda kalmistim. Fakat kisisellestirme avantaji Androidde daha fazla ve Youtube Vanced gibi reklami silinmis uygulamalar, mod apk yukleme imkani saglamasi ayrica harika kamerasi sayesinde fikrimi degitirip Mi 11 Ultra aldim. Gecen kuzenimin 12 Pro Max Iphone telefonu ile resim cekip karsilastirdik. Acikcasi kamera konusunda 12.5.4 DxO Mark guncellemesi sonrasinda zerre pisman degilim ve Iphone da bu kamera performansi simdilik yok. Garip bir sekilde donanima degil de yazilimla optimizasyona takmis durumdalar.

Fakat kamera icin mi 11 Ultrayi almamis olsam muhtemelen soylediginiz gibi Poco F3 alirdim. Neredeyse ayni ekrana sahip ve bayagi hizli telefon, fiyat olarak ta bayagi uygun. Hatta daha once kullandigim Poco F1 fazlasiyla isimi goruyordu ve bir suru custom rom secenegiyle populer bir cihazdi. S21 ultra bir secenek olabilir ama bence Exynos ve SD888 gibi iki secenege ve Avrupadaki ulkeleri daha kotu performansli Exynosa mecbur birakmalari vazgecmek icin yeterli oldu benim acimdan. SD888 versiyonunu temin etmek cok ugrastiricı

Fakat kamera icin mi 11 Ultrayi almamis olsam muhtemelen soylediginiz gibi Poco F3 alirdim. Neredeyse ayni ekrana sahip ve bayagi hizli telefon, fiyat olarak ta bayagi uygun. Hatta daha once kullandigim Poco F1 fazlasiyla isimi goruyordu ve bir suru custom rom secenegiyle populer bir cihazdi. S21 ultra bir secenek olabilir ama bence Exynos ve SD888 gibi iki secenege ve Avrupadaki ulkeleri daha kotu performansli Exynosa mecbur birakmalari vazgecmek icin yeterli oldu benim acimdan. SD888 versiyonunu temin etmek cok ugrastirici.
Ortada gerçek olan bir durum var üzülerek söylemem gerekirse malesef ve malesef hiç bir android telefonun kamera sistemin iphone 12 pro max a yetişme şansı yok. bizzat yaptıgım testler sonucunda söylüyorum bunu iphone video yetenekleri ki hele 4k 60 fps dolby vision video kayıdı beni benden almıştı.hatta o yaptıgım kayıtları mi 11 ulturaya atıp izlediğimde ise sonuç değişmedi aynı kalite ve aynı akıcılık vardı lakin mi 11 ultura çektiğim videolarda o kaliteyi yakalayamadım.daha doğrusu hiç bir android de yakalayamadım.ama bu video konusunda mi 11 ulturanın kötü oldugu anlamını çıkarmaz.çünkü androidin en temiz görüntüsünü elde eden cihaz diyebilirim.genelde insanlarımızın sürekli yapkları BENCE yanlış olan bir kıyaslamaları var android ile ios u sürekli karşılaştırmak istiyorlar lakin bunu çok yanlış cihazlarla yapıyorlar mesela iphone 11 pro maxi mi 10 ile kıyaslamaya çalışıyorlar zaten yanlış bir kıyaslama olucaktır bu finalde iphone 11 pro max galip gelecektir.ios ayrı bir platforum android ayrı bir platforum ikisininde kendine göre eksisi artısı var mutlaka androidi androidle ios u ios ile kıyaslamak gerekirki apple ın nekadar yol kat ettiğini görelim.android zaten almış başını gidiyor.mantıken bakıldıgında Android 2.2-2.2.3 Froyo ile başlayan widget ler yıllar sonra ios 14 ile beraber yenilik diye sunuldu ise android 1/0 öndedir zaten :)

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
feritim lord219
Hocam cihaz tabiki kötü demiyorum çok iyi cihaz şuan fakat kamerası istediği kadar iyi olsun sosyal medyada Androidlerin hepsi patatese bağlıyor iOS ile Android cihazın instagramda paylaştığı resim video hikayeyi direk ayırt edebiliyorum artık bariz kaliteyi öldürüyor. Diğer mesele xiaomi bu cihaza Android 12 ve miui 13 güncellemesi verdiğinde anlatmak istediğimi o zaman farkedersiniz Android cihazları güncellemeler mahvediyor stabil kararlı güncelleme bazen geliyor bazen gelmiyor insanlar sürekli rom arayışına eski sürüme dönme çabalarına giriyor bu kadar para verdiğim cihazda ben bunları yaşamak istemem.
120hz ekranı deneyimledim gerçekten çok güzel mevcut İPhone modellerini bende satın almam ama İPhone 13 serisi ile işler degisicek iOSta 120 ayrı bi güzel olur ve Android gibi gelen güncellemeler cihazdan soğutmaz 3-4 sene çok rahat İPhone 13 serisi bi cihaz kullanılır mesela.

Üst Alt