Yardım Mi 11 Lite Amoled Ekrandaki İz Hakkında

Revolution06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi 12 8/256
Konular
7
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui 12. 0.2
Telefon Modeli
Mi 11 Lite
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar Merhaba,
Eşime dün mi 11 lite aldık ve bugün ekranda bu izi farkettim. Önce leke sandım ancak silmeyle gitmiyor. Donanım testindeki değişik renklere baktım ordada görünüyor. Ekran görüntüsü aldığımda çıkmıyor ama. Bu ölü piksel midir veya ne olduğu hakkında düşüncesi olan var mıdır? Servise mi göndermeliyim bu durumda?

Şimdiden görüşleriniz için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• IMG_20210527_173803.jpg
    IMG_20210527_173803.jpg
    3,3 MB · Görüntüleme: 17

R4W

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
muhammed
Cihazım
mi 10
Konular
12
Sim takılmış olup olmadığı nasıl anlaşılsın ki fabrika ayarlarına döndürünce?

Oyla:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Aslında böyle bir kanun/kural yok ancak bunun tersi olan da bir kanun/kural olmadığı için satıcılar işi yokuşa sürmek amacıyla böyle yapıyor. Ha, biraz da bizim milletin kendini zeki sanması sonucu cihazı 14 gün kullanıp iade edenler yüzünden de böyle yapıyorlar.
İade hakkınız var. Sim kart takılması birşeyi değiştirmez. Fakat firmalar ortaya böyle bir şey atmışlar, kimsede peşine düşmediği için devletin kanunundan bile daha öncelikli uygulanıyor. :D Millet hakem heyeti falan uğraşmamak için, bu olmayan kanunu kabul ediyor.

Kanunda açıkça belirtilmiştir, bunu daha öncede defalarca kopyala yapıştır yaptım bu forumda.

Tüketicinin her şart ve koşulda iade hakkı vardır. Üstelik mal ayıplı mal ise müşteriye seçimlik hakkı doğar. İsterse parasını ister, isterse yenisi yada tamirini. Bu durum simkart takılan ürünleride kapsar. Çünkü aynı kanunda açıkça belirtilmiştir ki "Malın olağan kullanım süresinde doğacak zararların tümü koşulsuz olarak satıcıya aittir. "

Sim kart takıldı diye bu cihazı satamayacağım, zarar edeceğim diyorsa, kanında diyorki zarar da etsen bu müşterinin sorunu değil satıcının sorunudur.

Ayrıca satıcılarında bu ürünü üreticiye yada ithalatçıya iade etme hakkıda aynı müşterilerin hakları gibidir.
Dostlar benim kastettiğim koşulsuz iade hakkıyla ilgili, ayıplı olma durumu ile ilgili olan değil.

Oyla:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Sim takılmış olup olmadığı nasıl anlaşılsın ki fabrika ayarlarına döndürünce?
SIM takılan cihazda SIM olmasa bile takılı hangi kişiler olduğu görülebiliyor, yakın zamanda başımıza gelmişti.

Oyla:
Üst Alt