Yardım Mi 11 Lite Amoled Ekrandaki İz Hakkında

Revolution06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi 12 8/256
Konular
7
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui 12. 0.2
Telefon Modeli
Mi 11 Lite
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar Merhaba,
Eşime dün mi 11 lite aldık ve bugün ekranda bu izi farkettim. Önce leke sandım ancak silmeyle gitmiyor. Donanım testindeki değişik renklere baktım ordada görünüyor. Ekran görüntüsü aldığımda çıkmıyor ama. Bu ölü piksel midir veya ne olduğu hakkında düşüncesi olan var mıdır? Servise mi göndermeliyim bu durumda?

Şimdiden görüşleriniz için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• IMG_20210527_173803.jpg
    IMG_20210527_173803.jpg
    3,3 MB · Görüntüleme: 17

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Fabrikasyon ekran hatası. İnternetten aldıysanız 15 gün içinde direkt iade hakkınız var. Veya değişim de talep edebilirsiniz.

İnternet dışından aldıysanız (mağaza vs.) erken götürürseniz belki uğraştırmadan iade veya değişim yaparlar. Onun dışında garantiye gönderip servis raporu almanızı isterler.

Oyla:

Revolution06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi 12 8/256
Konular
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fabrikasyon ekran hatası. İnternetten aldıysanız 15 gün içinde direkt iade hakkınız var. Veya değişim de talep edebilirsiniz.

İnternet dışından aldıysanız (mağaza vs.) erken götürürseniz belki uğraştırmadan iade veya değişim yaparlar. Onun dışında garantiye gönderip servis raporu almanızı isterler.
Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Telefoncudan almıştık aradım ancak elinde zaten 1 tane olduğunu onuda bize verdiğini belirtti. Garanti yolu görünüyor gibi o zaman.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Telefoncudan almıştık aradım ancak elinde zaten 1 tane olduğunu onuda bize verdiğini belirtti. Garanti yolu görünüyor gibi o zaman.
İade etmeniz gerekiyor o zaman hocam. İnternetten almanız daha mantıklı aslında. Böyle bir sorunda hemen iade hakkınız var garanti ile uğraşmadan.

Oyla:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
İade etmeniz gerekiyor o zaman hocam. İnternetten almanız daha mantıklı aslında. Böyle bir sorunda hemen iade hakkınız var garanti ile uğraşmadan.
SIM takılıysa direk değişim olmuyor diye biliyorum hocam.

Oyla:

Revolution06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi 12 8/256
Konular
7
Haklısınız hocam ama almış olduk bi kere işte. Tekrar görüştüm aldığım yerle ancak açılan cihazı iade alamam diyor servise gönderin değişim yaparlar diye belirtti.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

1 gün kullanmış olduk haliyle sim takmış olduk hocam.

Oyla:

Revolution06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi 12 8/256
Konular
7
Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Aslında böyle bir kanun/kural yok ancak bunun tersi olan da bir kanun/kural olmadığı için satıcılar işi yokuşa sürmek amacıyla böyle yapıyor. Ha, biraz da bizim milletin kendini zeki sanması sonucu cihazı 14 gün kullanıp iade edenler yüzünden de böyle yapıyorlar.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
İade hakkınız var. Sim kart takılması birşeyi değiştirmez. Fakat firmalar ortaya böyle bir şey atmışlar, kimsede peşine düşmediği için devletin kanunundan bile daha öncelikli uygulanıyor. :D Millet hakem heyeti falan uğraşmamak için, bu olmayan kanunu kabul ediyor.

Kanunda açıkça belirtilmiştir, bunu daha öncede defalarca kopyala yapıştır yaptım bu forumda.

Tüketicinin her şart ve koşulda iade hakkı vardır. Üstelik mal ayıplı mal ise müşteriye seçimlik hakkı doğar. İsterse parasını ister, isterse yenisi yada tamirini. Bu durum simkart takılan ürünleride kapsar. Çünkü aynı kanunda açıkça belirtilmiştir ki "Malın olağan kullanım süresinde doğacak zararların tümü koşulsuz olarak satıcıya aittir. "

Sim kart takıldı diye bu cihazı satamayacağım, zarar edeceğim diyorsa, kanında diyorki zarar da etsen bu müşterinin sorunu değil satıcının sorunudur.

Ayrıca satıcılarında bu ürünü üreticiye yada ithalatçıya iade etme hakkıda aynı müşterilerin hakları gibidir.

Oyla:
Üst Alt