Soru Mi 10T Pro Dinamik Yenileme Hızını Kapatma (144Hz)

okanbekar80

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan Bekar
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
İngilizce Öğretmen
Konular
5
Merhaba arkadaşlar,

Poco X3 NFC Forumunda bir arkadaşımız dinamik yenileme hızını kapatıp, ekranın tamamen 144 hertzde çalışmasını sağlamıştı. Bunun gibi bir modlama yöntemiyle Mi 10T Pro'nun dinamik yenileme hızını kapatarak 144 hertz'de çalışmasını sağlamak mümkün müdür?

Ayrıca cihazımın bootloader kilidini açıp ROM yüklemek istiyorum. Tavsiye edebileceğiniz en stabil ve sorunsuz custom ROM nedir?

Teşekkürler.

İ_acrr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 10T Pro 256G
Konular
23
Merhaba arkadaşlar,

Poco X3 NFC Forumunda bir arkadaşımız dinamik yenileme hızını kapatıp, ekranın tamamen 144 hertzde çalışmasını sağlamıştı. Bunun gibi bir modlama yöntemiyle Mi 10T Pro'nun dinamik yenileme hızını kapatarak 144 hertz'de çalışmasını sağlamak mümkün müdür?

Ayrıca cihazımın bootloader kilidini açıp ROM yüklemek istiyorum. Tavsiye edebileceğiniz en stabil ve sorunsuz custom ROM nedir?

Teşekkürler.
Ekran yenileme hızı 144hz sectigimizde 144 Hz olarak çalışmıyor mu zaten sadece bekleme modunda işlem yapılmadığı zaman düşüyor bende

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-06-13-10-54-57-609_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-06-13-10-54-57-609_com.android.settings.jpg
    364,3 KB · Görüntüleme: 162

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Mi 10T ve Pro için öyle bir sorun yok ki.
144 hz seçersen 144 hzde çalışır.

okanbekar80

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan Bekar
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
İngilizce Öğretmen
Konular
5
Mi 10T ve Pro için öyle bir sorun yok ki.
144 hz seçersen 144 hzde çalışır.
Hayır dinamik yenileme hızı diye bir şey var. Ekran her zaman 144 Hertz'de çalışmıyor. İsterseniz Mi Müzik uygulamasına gir yukarıdan aşağıya kaydır. 144 Hertz'de çalışmadığını anlarsınız.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ekran yenileme hızı 144hz sectigimizde 144 Hz olarak çalışmıyor mu zaten sadece bekleme modunda işlem yapılmadığı zaman düşüyor bende
Hayır, maalesef. Bazı uygulamalarda 60 Hz'e düşüyor. Geliştirici seçeneklerinden FPS Monitör'ü açıp Mi Müzik gibi uygulamalara girdiğinizde 60 hertze düştüğünü görürsünüz.

İ_acrr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 10T Pro 256G
Konular
23
Hayır dinamik yenileme hızı diye bir şey var. Ekran her zaman 144 Hertz'de çalışmıyor. İsterseniz Mi Müzik uygulamasına gir yukarıdan aşağıya kaydır. 144 Hertz'de çalışmadığını anlarsınız.

Hayır, maalesef. Bazı uygulamalarda 60 Hz'e düşüyor. Geliştirici seçeneklerinden FPS Monitör'ü açıp Mi Müzik gibi uygulamalara girdiğinizde 60 hertze düştüğünü görürsünüz.
Yanlış anlama bilmediğimden soruyorum müzik dinlerken 144hz ne gibi işini yarar yada 60hz düşmesi ne gibi dezavantajı olabilir

okanbekar80

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan Bekar
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
İngilizce Öğretmen
Konular
5
Yanlış anlama bilmediğimden soruyorum müzik dinlerken 144hz ne gibi işini yarar yada 60hz düşmesi ne gibi dezavantajı olabilir
Sıkıntı yok, hepimiz öğrenmek ve fikir alışverişi için buradayız hocam. Elbette sormanız gerek. Bizler de sorarak öğreniyoruz. :) 144 Hertz ile ekran geçişlerine insan alışınca Mi Müzik gibi bazı uygulamarda liste kaydırması yaparken telefonun 60 Hertz ekran tazeleme hızına dinamik olarak geçmesinden dolayı sanki böyle takılıyor veya donuyormuş gibi hissiyata kapılıyor. 144 Hertz'in tüm uygulamalarda geçerli olması ve dinamik olarak 60 Hertz gibi düşük FPS değerlerine inmesinin önüne geçmek istiyorum. Müzik dinleme ile değil uygulamanın kendisi açıkken kaydırma yapmayla alakalı olarak örnek verdim. Mi Müzik yerine başka bir uygulamada da olabilir bu durum. Bazı uygulamalar 144 hertz desteklemiyor cihaz da dinamik olarak 60 hertz'e geçiş yapıyor o uygulamalarda.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Ekran yenileme hızı uygulamanın FPS desteği ile orantılıdır.
60 fps çalışan bir uygulamaya 144 hz ekran olsa da bir şey değişmez 60 hz görürsün.
Sistem de mantıken verilen maksimum FPS değeri ile yenileme hızını denk tutuyor.
Bunu değiştirmek hiçbir fayda sağlamaz.
Mesela bir örnek atayım.
Son uygulamalar ekranı en fazla 90 fps verebilir bunun için son uygulamalar ekranı açılınca ekran yenileme hızı otomatik 90 hzye düşer. 90 fps görüntüyü 144 hz görmek bir şeye yaramaz çünkü.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

emreylm27

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi mi 9 t
Konular
2
Arkadaşın yerine cevap Verim o Sadece Örnek Mesela Oyun Oynadiginda dokunmayi Biraktiginizda 90 hz Düşüyor ve Uzun zaman 144 hz kullanan biri olarak ben fark ediyorum demek istedigimiz dokunmadan sabit 144 hz almak ama ben onu Hallettim Nasil mi ?
Aosp Rom ile miu Romdan Kurtuldum Aslinda buglar falan filan Yok stabil 144 hz aliyorum Oyun icin Yaptim Sarj durumu 144 hz alırsanız tabiki Sarj durumunda degisiyor İstersenizde yine dinamik duruma alabiliyorsunuz ama ben sabit aliyorum chrom veya baska uygulamada 60 hz veriyorken miu rom aosp romda hepsi 144hz veriyor .onerecegim Rom Evulation X Rom Kullanin tesekurler

Ekran yenileme hızı uygulamanın FPS desteği ile orantılıdır.
60 fps çalışan bir uygulamaya 144 hz ekran olsa da bir şey değişmez 60 hz görürsün.
Sistem de mantıken verilen maksimum FPS değeri ile yenileme hızını denk tutuyor.
Bunu değiştirmek hiçbir fayda sağlamaz.
Mesela bir örnek atayım.
Son uygulamalar ekranı en fazla 90 fps verebilir bunun için son uygulamalar ekranı açılınca ekran yenileme hızı otomatik 90 hzye düşer. 90 fps görüntüyü 144 hz görmek bir şeye yaramaz çünkü.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hz İle fps Farklı Durum Siz Konuyu Yanlış anladiniz Hz Adi altinda konusuyoruz Her uygulama her sistem 144 hz destekler fps ayri bi konu ama Hz herzaman her uygulama destekler.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Arkadaşın yerine cevap Verim o Sadece Örnek Mesela Oyun Oynadiginda dokunmayi Biraktiginizda 90 hz Düşüyor ve Uzun zaman 144 hz kullanan biri olarak ben fark ediyorum demek istedigimiz dokunmadan sabit 144 hz almak ama ben onu Hallettim Nasil mi ?
Aosp Rom ile miu Romdan Kurtuldum Aslinda buglar falan filan Yok stabil 144 hz aliyorum Oyun icin Yaptim Sarj durumu 144 hz alırsanız tabiki Sarj durumunda degisiyor İstersenizde yine dinamik duruma alabiliyorsunuz ama ben sabit aliyorum chrom veya baska uygulamada 60 hz veriyorken miu rom aosp romda hepsi 144hz veriyor .onerecegim Rom Evulation X Rom Kullanin tesekurler

Hz İle fps Farklı Durum Siz Konuyu Yanlış anladiniz Hz Adi altinda konusuyoruz Her uygulama her sistem 144 hz destekler fps ayri bi konu ama Hz herzaman her uygulama destekler.
Farkı ne bana bir anlatır mısın?
Bir uygulamanın 144 hz desteği var diyebilmek için onun 144 fps ve civarında çalışması gerekiyor.
Aksi halde o ekran amaçsızdır.

okanbekar80

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan Bekar
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
İngilizce Öğretmen
Konular
5

Demek istediğim emreylm27 'nin bahsettiği gibi sürekli sabit kalması. Daha önce POCO X3 NFC kullanırken Rehber - Dinamik Yenileme Hızını Kapatma [120Hz Sabitleme] bu konudaki yöntemle dinamik yenilemeyi kapattım. Tüm uygulamalar 144 hertz'de çalışmaya başladı. Aynı şey Mi 10T Pro'da oluyor mu, buradaki yöntem gibi yöntem kullanabilir miyim bunu merak ediyorum. MIUI Rom'Da bu yöntem olmuştu Poco'da

Üst Alt