İnceleme Mi 10T Pro Alacaklar Aman Dikkat!

msonbasaran

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MUSTAFA
Cihazım
Mİ 10T PRO
Meslek
Uzman
Konular
1
Ders olsun fakat elektronik birazda şans işi övüle övüle bitirilemeyen cihazlarda bile birçok problem olabiliyor satmak da istemiyorsanız kötülemek yerine (zaten bu sorunları herkes biliyor) çözüm arayıp arastirsaniz daha verimli kullanabilirsiniz
Malesef haklısınız, çok araştırdım çözüm yolları yok gibi, artık eskiyene kadar kullanacağım mecburen, amacım benim gibi insanların slmadan önce farkındalığı artsın, neyle karşılacaklarını bilsinler

KurtBeyOo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem Efe
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Özel
Konular
31
ilk öncelikle geçmiş olsun, üzüldüm açıkçası. Çünkü bu devir de para kolay kazanılmıyor. Anlatmış bahsetmiş olduğunuz sorunlar her hangi rom, yazılım vs gibi ir şey ile düzelme şansı yok mudur? ya da değiştirme iade etme hakkın. Ben fazla anlamam da gerçi yazılım rom filan. En azından iade şansınızı deneyin.

bob_marley_232

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
8
Önceden ekranın üzerindeki jiletine özelliklerini yazarlar mecbur kullanmaya başlayınca kaldırdın. Şimdi adamlar boş birakmis isteyen kullansın diye ama yaranamazsin. Hiç vermesen şikayet etmezlerdi.

3.5mm Jack yok diye adamlar belirtmiş zaten kötü ozellikse senin için almasaydin ?

Power tuşunu ayarlardan ayarlayabilirsin. Basmadan ekran açılmaz. Yani adamlar çözüm sunmuş sizin gibiler için.

Hoparlörden müzik dinlediginde arkada çok titreşim oluyor cidden komikmiş :) sınavda kagidi doldurmaya çalışırken ben :)

Sensör konusunda haklısın. Bu eksi yanı. Ancak son sürümde baya düzeldi.

iPhone un 12mpx inden çok farkı var. iPhone un kamerası çok çok daha iyi. Çünkü megapixel ile fotoğraf kalitesinin bir alakasi yoktur. Megapixel e bakarak kaliteli yada kalitesiz diyorsan zaten önce biraz konuya hakim olmalısın.

msonbasaran

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MUSTAFA
Cihazım
Mİ 10T PRO
Meslek
Uzman
Konular
1
ilk öncelikle geçmiş olsun, üzüldüm açıkçası. Çünkü bu devir de para kolay kazanılmıyor. Anlatmış bahsetmiş olduğunuz sorunlar her hangi rom, yazılım vs gibi ir şey ile düzelme şansı yok mudur? ya da değiştirme iade etme hakkın. Ben fazla anlamam da gerçi yazılım rom filan. En azından iade şansınızı deneyin.

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
92
mi tlf larından kendince sorunlar tabiki var hangi tlf da yok
imalata ve ekran kalitesi olarak zte nin alt markası olan nubia sharp ekranlar ile en canlı ve güzel renklere sahib iken maalesef firmanın mi de veya diğer popüler markalarda olduğu gibi popüler bir forumu yok ve çok seri rom updateleri yapmıyorlar. bazı seriler fabrika rom undan sonra bi ihtimal 1 update alıp kalıyor. kalite olarak adamlar arge firması. ve dünyadaki birçok gsm firmasının iletişim merkezlerini kuruyor..
bahsettiğin marka. tekel bir firma. herşeyi ile kendi geliştiriyor ve rom yapılandırması gibi bir olayı yok ve tüm rom dağıtımı güncellemesi kendine ait. çok fazla foruma sahip ama bu daha çok kullanım ve destek - aksesuar konuları gibi olaylarda. tabiri uygun ise "girl fun club" şeklinde forumları

android dünyasında 1-2 markaya ait gerçekten rom geliştirme ve güncelleme konusunda çalışmalar ve aşırı üyesi bulunuyor. bir tanesi malum kore firması ve kullandığımız cihaz. diğer android markalarına ait forumlar bu kadar rağbet görmüyor.

MI markasının rom konusunda veya kendi geliştirmiş olduğu yazılımlar maalesef çok az. sürekli haftalık güncelleme rom paylaşılması pek de hoşuma giden bir olay değil.
kullandığım 12.012 cidden güzel rom iken şuan 12.5.3 var yani bazen düşünmüyor değilim eskiye dönmeyi.

ama MI tlf larda yaşanan en büyük sorun. rom un gerçekten modüler yapısı ve kullanıcıya verdiği kolaylıklar çok fazla. ister istemez ara veya genel updatelerde çok fazla sorun yaşanıyor. sabit bir rom geliştiricisi de az. vede sürekli kore firması gibi ara seri sayısını arttırarak kendince pazar üstünlüğü arayışında ki bir çok seviyede öne geçmiş durumda. buna en büyük katkı da hindistanda yaptığı sunum ve destek. kazancının büyük kısmını hindistandan sağlıyor ama marka kabulunu ise avrupa ve amerikadaki satışları ile korumaya çalışıyor. biz oturduğumuz yerden ticari kaygıları bilemiyoruz ama MI sadece hindistan ve çin deki satışları ile arge maliyetinin büyük kısmını zaten karlılıyor satış adedi ile.

her marka herşeyi kendi üretmiyor ama MI de de biraz fazla oran var. dolayısı ile çoğu parçayı malum markalardan satın alma oranı hep yüksek idi .. son dönemde birçok konuda arge yapmaya da başladı ama bu bize ne zaman nasıl yansır bilemiyoruz. misal bilgisayar dünyasında DELL.. yakın zamanda kendi argesini kurdu. çok uzun süre uzak doğudaki üretim firmalarının yanındaki binalarında kendi server ve storage lerini sattı zamanla kendine bir yol çizip üretimin bir kısmını kendi firmalarında yaparken halen büyük kısmını arge firmalarından satın alarak birleştirme yapması da çok fazla

MI sorunlu tlf u çok fazla mı evet ?
ama ülkemiz açısından işlemci gücüne göre alınabilecek güzel cihazlar. diğer markalarda SD 865 işlemci gücü edinmek istesen oldukça yüksek değerler ödemek zorundasınız. Ülkemizdeki 4-5. seviye vergilerden tüm markalar etkileniyor ve birim satın alma bütçemizde hepsi ...............

bahsettiğiniz konular ne kadar doğru gözükse bile SON KULLANICI HATASI diye bir tabir var. lütfen sizde o hataya düşmeyiniz

msonbasaran

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MUSTAFA
Cihazım
Mİ 10T PRO
Meslek
Uzman
Konular
1
Teşekkür ederim arkadaşım, benide üzen o ilk defa pahalı bir telefon aldım hüsrana uğradım, o yüzden başkası da yaşamasın istedim, düzelme şansı yok malesef, çünkü çoğu sorun yazılımsal değil donanımsal 6700tl param çöpe gitti, yapacak bişey yok

aevrenm

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
42
Teşekkür ederim arkadaşım, benide üzen o ilk defa pahalı bir telefon aldım hüsrana uğradım, o yüzden başkası da yaşamasın istedim, düzelme şansı yok malesef, çünkü çoğu sorun yazılımsal değil donanımsal 6700tl param çöpe gitti, yapacak bişey yok
Ben 4500₺ ye sıfır mi 10t pro aldım.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
3400 aldım ben yurt dışı çaktım IMEI şimdi paşalar gibi kullanıyorum.
Cihazda sensör dışında hiç bir sorun yok ikincisini aldım eşime ayrıca memnun kalınca garantisiz olaydı romdan Roma gezip durun işinizi yarayani kullanın diyeceğim ama saten içinize daank etmiş su saatten sonra sütten çıkmış ak kaşık bile olsa cihaz sizin gözünüzde çöp diyecek bir şey yok

Üst Alt