Rom Mi 10 T PRO - Xiaomi.eu Kararlı Rom V12.0.12.0.QJDCNXM Kurulum Rehberi ve İndirme Bağlantıları

hako06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
mi5
Konular
0
Evet var bende Endonezya 12.5.1 yükledim gayet akıcı tavsiye ederim
Teşekkürler hocam. Endonezya android 10 dayım gayet iyi ama güneş ışığında parlaklığı kısma gibi bir sıkıntı var ondada.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Eu romlar da rehberde ve ayarlarda açılışta kısa bir gecikme var, android 10 da yani bu rom dada varmı bu sorun, ona göre geçelim. Kullanan varsa bilgi alabilirmiyim, Teşekkürler.
Var ama 12.5 sürümündeki kadar değil. Şarjı da daha iyi gidiyor doğrusu. 12.5.5 EEA kullanıyordum ben uygulama açılışlarında vs en iyisi o ama ses yükseltmek için eu 12.0.12 ye döndüm mecbur.

Ekranı güneşte vs daha iyi yapmak için tüm miui tabanlı romlarda:

Ayarlar/Ekran/Renk şeması veya uyumu kısmına gidin.

Gelişmiş ayar kısmına girin.

Renk dizisi kısmını Gelişmiş seçin.

Renk alanı kısmını aşağıda fotoğraftaki gibi yapın.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

hako06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
mi5
Konular
0
Var ama 12.5 sürümündeki kadar değil. Şarjı da daha iyi gidiyor doğrusu. 12.5.5 EEA kullanıyordum ben uygulama açılışlarında vs en iyisi o ama ses yükseltmek için eu 12.0.12 ye döndüm mecbur.

Ekranı güneşte vs daha iyi yapmak için tüm miui tabanlı romlarda:

Ayarlar/Ekran/Renk şeması veya uyumu kısmına gidin.

Gelişmiş ayar kısmına girin.

Renk dizisi kısmını Gelişmiş seçin.

Renk alanı kısmını aşağıda fotoğraftaki gibi yapın.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Teşekkürler.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Bu romu kullanan arkadaşlar halen var mı? 12.5.8 karalı sürüm kullanıyorum, ancak yorumlarda çok iyi bir rom olduğu yazılmış. Ufak bir bilgi rica edeceğim.

cagri0102

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
15
Bu romu kullanan arkadaşlar halen var mı? 12.5.8 karalı sürüm kullanıyorum, ancak yorumlarda çok iyi bir rom olduğu yazılmış. Ufak bir bilgi rica edeceğim.
Ben çok önermiyorum açıkçası. Neden derseniz Android 10 daki buglar mevcut. Adaptive refresh rate adını verdiğimiz yerine göre FPS'i düşüren sistem bu romda kötü çalışıyor gibi geldi bana. Uygulama açılışlarındaki animasyonlarda anlık kasılmalar olabiliyor o da benim sinirimi bozuyor. Arkadaşlar genelde Dfps i devre dışı bırakıp öyle kullanıyorlar fakat o da fps in 144 hz de sabit kalması demek ve şarja kötü etkisi olacaktır. Android 10 daki bir diğer buglardan biri de mesela instagram da aşağıda bir parmak kadar boşluk kalıyor kötü gözüküyor. MIUI 12 bildirimleri 12.5 a alıştıktan sonra biraz küçük geliyor vs vs. Belki ben çok irdeledim bu konuları fakat bana pek iyi gelmedi rom. Ama uygulama açılışları hızı vs gerçekten çok güzel. Kısacası denemeniz gerekiyor 1-2 gün. O görselliğe alışırsanız güzel rom diyebilirim.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Ben çok önermiyorum açıkçası. Neden derseniz Android 10 daki buglar mevcut. Adaptive refresh rate adını verdiğimiz yerine göre FPS'i düşüren sistem bu romda kötü çalışıyor gibi geldi bana. Uygulama açılışlarındaki animasyonlarda anlık kasılmalar olabiliyor o da benim sinirimi bozuyor. Arkadaşlar genelde Dfps i devre dışı bırakıp öyle kullanıyorlar fakat o da fps in 144 hz de sabit kalması demek ve şarja kötü etkisi olacaktır. Android 10 daki bir diğer buglardan biri de mesela instagram da aşağıda bir parmak kadar boşluk kalıyor kötü gözüküyor. MIUI 12 bildirimleri 12.5 a alıştıktan sonra biraz küçük geliyor vs vs. Belki ben çok irdeledim bu konuları fakat bana pek iyi gelmedi rom. Ama uygulama açılışları hızı vs gerçekten çok güzel. Kısacası denemeniz gerekiyor 1-2 gün. O görselliğe alışırsanız güzel rom diyebilirim.
Detaylandırma için teşekkür ederim cagri0102, hocam. Yükledik bakalım dursun bir kaç gün, batarya ve performans olarak 12.5.8 güzel ancak bazı sistemsel sorunları geçemiyorum. A10 da belki geçebilirim diye uğraşacağım bakalım.

cagri0102

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
15
Detaylandırma için teşekkür ederim cagri0102, hocam. Yükledik bakalım dursun bir kaç gün, batarya ve performans olarak 12.5.8 güzel ancak bazı sistemsel sorunları geçemiyorum. A10 da belki geçebilirim diye uğraşacağım bakalım.
Rica ederim hocam umarım çözebilirsiniz. Çözemediğiniz konuları paylaşırsanız fikir alışverişi yapabiliriz hocam. :)

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Önceliğim gömülü olan odex' li core.jar dosyasında düzenleme yapabilmek :) A11 de ve 12 de buna izin vermiyor. Güvenlik güncellemesi buna izin vermiyor sanırım. Kurcalıyorum, romu bozana kadar devam.

cagri0102

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
15
Önceliğim gömülü olan odex' li core.jar dosyasında düzenleme yapabilmek :) A11 de ve 12 de buna izin vermiyor. Güvenlik güncellemesi buna izin vermiyor sanırım. Kurcalıyorum, romu bozana kadar devam.
Anlıyorum hocam. Kolay gelsin o halde :)

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Anlıyorum hocam. Kolay gelsin o halde :)
Çözdüm hocam teşekkür ederim desteğin için. A10 da sorunsuz halde düzenlemeye izin veriyor, sorun A11 ve A12 deki güvenlik güncellemesi ile alakalı. Ancak bundaki Odex dosyasını, güncel roma entegre etmeye çalıştığımda rom çöküyor haliyle. Entegre etmenin bir yolunu bulabilirsem eğer süper olacak. Uzun zamandır rom düzenleme işleri yapmıyordum, hemen her şeyi unutmuşuz. Kurmak isteyen arkadaşlar için not düşmüş olayım, bu romda LP android yamalama işe yarıyor. Sevgiler.

Üst Alt