Soru Mesajlar Uygulamasında Numara Gizleme ve Uygulama İkonları

yasintasdemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Kararlı v10.2.2.0
Telefon Modeli
Xiaomi Mi 8
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba,

İki sorum olacak;

Mi 8 Global Kararlı sürüm 10.2.2.0 kullanıyorum.

1. Mesajlar (SMS) bölümünde rehberde kayıtlı olan biriyle yazışırken, kayıtlı kişinin adı ve altında numarası görünüyor. Fakat ben numaranın görünmesini istemiyorum. Uygulama ayarlarını biraz araştırdım fakat mesajlar bölümünde onu kapatıp açabileceğim bir bölüm bulamadım. Sadece isim görünecek şekilde ayarlama şansım var mı?

2. Uygulamaların simgeleri kenarları beyaz dolgu yapılmış kare içinde görünüyor.
Halbuki benim önceki kullandığım HTC One M8 cihazda;
Youtube (Kenarları oval dikdörtgen)
Instagram (Kenarları oval kare)
Chrome (Yuvarlak)
Play Store (Üçgen)
Whatsapp (Konuşma baloncuğu şeklinde yuvarlak) görünürdü.

Olduğu şekillerde kullanmak için ne yapmam gerekiyor?

Not: Konu açarken gerekli alanlarda Bootloader Kilidinin Açık ya da Kapalı olduğunu soruyor. Fakat ben Açık ya da Kapalı olduğunu bilmiyorum.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
1) Maalesef böyle bir seçenek bulunmuyor. Eğer SMS'in ekran görüntüsünü farklı bir yere göndermek için bunu istiyorsanız ekran görüntüsü aldıktan sonra düzenle diyerek numarayı silebilir veya bulanıklaştırabilirsiniz.

2) Tema mağazasından farklı temalar yükleyip bu temaların simgelerini kullanabilirsiniz.

Oyla:

yasintasdemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
1
1) Maalesef böyle bir seçenek bulunmuyor. Eğer SMS'in ekran görüntüsünü farklı bir yere göndermek için bunu istiyorsanız ekran görüntüsü aldıktan sonra düzenle diyerek numarayı silebilir veya bulanıklaştırabilirsiniz.

2) Tema mağazasından farklı temalar yükleyip bu temaların simgelerini kullanabilirsiniz.

1. Ekran görüntüsünü düzenlemek benim de aklıma geldi fakat, ekran görüntüsü alamayacak olduğum için değil, toplu taşıma araçlarında falan telefon elimdeyken mesajlaşırken meraklı gözlerin orada ismin altında numarayı görmelerini istemiyorum :) Kadın ismi gördüğünde suistimal edip numarayı alacak pek çok insan mevcut maalesef.

2. Varsayılan temasının arka planları vs. hoşuma gidiyordu şayet, 3. parti uygulamalarının ikonlarını olması gerektiği gibi gösterecek bir tema bulursam onu kullanırım.

Oyla:
Üst Alt