Soru Merhabalar, İphone'dan Xiaomi'ye geçilir mi

Bojack

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
70
ios tan devam edin boş verin hiç girme android işine

manisa4506

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
mi 10
Konular
11
İphone kullanırsın android kullanamazssın android kullanırsın iphone zor kullanırsın, bende iphone alışamayanlardanım mi8 im var ve gayet memnunum, sıfırlama gibi bir sorunum olmadı

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
Ben şahsen 2 yıla yakindir Xiaomi redmi note 4 kullanıcısiyim ve bu benim ilk Xiaomi telefonum ilk başlarda firmani tanimadigim icin tereddut etdim ve bu yuzuden bolca arawdirma yapdim her koldan ve nihayetinde almayi karar verdim ve wimdiye kadar hep android cihaz kullandim ( ios yazlimi ban itici geliyor cok kapali diye ) ve en guzle bu oldugunu gordum zamaninda hep amirel gemileri kullandim ve orta ust segmende ilk cihazim redmi note 4-oldu hep iyi gecindik kendisiyle ve kendini sevdirmeyi bawardi.Bana cou insan yazilim konusundan wikayetci ama ben buyuk bir problem yawmadim ( bol bol arawdirma yapdiysam dimek ) sadece miui 10-la birlikde android 8.1 verilmde midoculara o tarafdan kizqinligik hala var ama obur tarafdan heweyi benim icin iyi
eskiden kulladigim cihazlar
1 samsung galaxy s3
2 samaung galaxy note 3/4
3 sony z3/z5
wimdiye kadar asla bir firmanin fanboyluyunu yapmadim yapmam ama iyiye iyi demek lazim bazen eger aliwa bileceksen al derim

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Xiaomi telefonlara kötü diyen yok, tam tersi donanım, fiyat, performans olarak hepsinin üstünde iphone da dahil. Ama ama aması var işte.

IOS kullanan adam stabiliteye alışmış adamdır. Sorun sıkıntı istemez, Apple, Samsung gibi markalar öyle karambole sistem çıkartmazlar, kafaları esip güncelleme yapıp bir tarafı düzeltirken diğer tarafı bozmazlar. Az ama öz güncelleme yaparlar, kullanıcılar stabil, sorunsuz* bir sistem kullanırlar.

İşin daha büyük bir başka kısmı var. Apple ve Samsung cihazlarda basit ama işlevsel, kullanıcının işlerini kolaylaştıran cihazları "Akıllı telefon" haline getiren yazılımsal özellikler bulunmakta.

Oysa Xiaomi dümdüz, inceliği, işlevselliği olmayan, yazılımı sadece telefonu çalışır hale getirecek kadar yapılmış bir şekilde satışa sunulup sonra millete dört gözle güncelleme bekleten bir firma. Şu custom rom işleri bu kadar çeşitli ve seçenekli olmasa kim kaç kişi kafası rahat katlanabilir bu miui ye? Çoğu sorununu resmi olmayan yazılımlarla çözmeye çalışıyor, orijinalliği bozmayım diyenlerde dört gözle güncelleme bekliyor sorunlar, sıkıntılar giderilsin diye.

Ben hiç, bir güncelleme gelse de şu sorundan kurtulsak diyen iphone sahibi duymadım. Şimdi sen bu adama Xiaomi aldırırsan ilk Android olarak bu arkadaş androidede, xiaomiyede lanet eder ve düşman kesilir.

batubakir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batu
Cihazım
Mi Note 3
Konular
3
Elimde İphone 8 Plus cihaz var. Menüler vs herşey çok güzel her şeyi yapabiliyorum. Fakat batarya konusunda ilk başlarda çok güzeldi fakat şuanda yetersiz. 10.000'e kadar bütçe var Xiaomi modellerden biri alınır mı. Bataryası nasıl idare ediyor mu ? (Genelde youtube'dan video izlerim)

Yaklaşık - 3 yıldır iphone kullanıyorum, benim gibi düşünüp ardından android'e geçenler deneyimlerini yazarsa çok daha iyi olur sanırım.
Hocam eğer 8 plus satıyorsanız alabilirim anlaşırsak. Mi Note3 var bende de eğer isterseniz takas isterseniz nakit

Lordteam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kuzey
Cihazım
İphone 8 Plus
Konular
5
Xiaomi telefonlara kötü diyen yok, tam tersi donanım, fiyat, performans olarak hepsinin üstünde iphone da dahil. Ama ama aması var işte.

IOS kullanan adam stabiliteye alışmış adamdır. Sorun sıkıntı istemez, Apple, Samsung gibi markalar öyle karambole sistem çıkartmazlar, kafaları esip güncelleme yapıp bir tarafı düzeltirken diğer tarafı bozmazlar. Az ama öz güncelleme yaparlar, kullanıcılar stabil, sorunsuz* bir sistem kullanırlar.

İşin daha büyük bir başka kısmı var. Apple ve Samsung cihazlarda basit ama işlevsel, kullanıcının işlerini kolaylaştıran cihazları "Akıllı telefon" haline getiren yazılımsal özellikler bulunmakta.

Oysa Xiaomi dümdüz, inceliği, işlevselliği olmayan, yazılımı sadece telefonu çalışır hale getirecek kadar yapılmış bir şekilde satışa sunulup sonra millete dört gözle güncelleme bekleten bir firma. Şu custom rom işleri bu kadar çeşitli ve seçenekli olmasa kim kaç kişi kafası rahat katlanabilir bu miui ye? Çoğu sorununu resmi olmayan yazılımlarla çözmeye çalışıyor, orijinalliği bozmayım diyenlerde dört gözle güncelleme bekliyor sorunlar, sıkıntılar giderilsin diye.

Ben hiç, bir güncelleme gelse de şu sorundan kurtulsak diyen iphone sahibi duymadım. Şimdi sen bu adama Xiaomi aldırırsan ilk Android olarak bu arkadaş androidede, xiaomiyede lanet eder ve düşman kesilir.

değerli yorumun için çok teşekkür ederim. Açık konuşmak gerekirse android telefonları hiç inceleme fırsatım olmadı 3 4 yıldan beri, önce iphone 6s, ardından 2 ay sonra 8 plus geçmiştim. Sanırım xiaomi'ler bir nevi alcatel telefonlar gibi. Zamanında hatırlarsınız Turkcell, Vodafone kendi isimlerini verip satıyordu, alan herkesin elinde kaldı, dertli belalı oldu. En iyisi bir süre daha bekleyip iphone cihaz yükseltmek olacak. Çünkü söylediğiniz gibi ben stabil çalışmaya alışığım. Şu güncellemeden dolayı şurası bozuldu ya da şurada çok ciddi değişim oldu olaylarını pek sevmiyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam eğer 8 plus satıyorsanız alabilirim anlaşırsak. Mi Note3 var bende de eğer isterseniz takas isterseniz nakit

Sakın yanlış anlamayın uzun yıllardan beri hiç telefon satmadım. (6 yıl önce falan satmıştım Note:2, o da note 3 alabilmek içindi) Aşırı derecede temiz kullanıyorum telefonları, korumak için şu kılıf vs gibi özen göstermiyorum ama asla düşme çizik olmadığından isterse annem ya da babama vermeyi düşünüyorum.

AviTa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Tekniker
Konular
9
İphone 3gs den x e kadar tüm iphone modellerin kullanmış ve ios ile fazlasıyla haşır neşir olan iostan başka kullanamam diyen biri olarak söylüyorum x den mi 9 se ye geçtim ki donanım farkını görüyorsunuzdur , tabiki sıkıntılı yanları var ama xiaomi ios arayüzüne en yakın sistemlerden biri bence ve ben çok aham şaham bir zorluk yaşamadım.

Appleyardım ve Sileotürkiye'nin sahiplerinden biriyim jailbreak olsun tweak olsun iosun dibini görmüşlerdenim , ben geçtiysem sizde rahatlıkla geçip alışabilirsiniz.

Saygılar.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
değerli yorumun için çok teşekkür ederim. Açık konuşmak gerekirse android telefonları hiç inceleme fırsatım olmadı 3 4 yıldan beri, önce iphone 6s, ardından 2 ay sonra 8 plus geçmiştim. Sanırım xiaomi'ler bir nevi alcatel telefonlar gibi. Zamanında hatırlarsınız Turkcell, Vodafone kendi isimlerini verip satıyordu, alan herkesin elinde kaldı, dertli belalı oldu. En iyisi bir süre daha bekleyip iphone cihaz yükseltmek olacak. Çünkü söylediğiniz gibi ben stabil çalışmaya alışığım. Şu güncellemeden dolayı şurası bozuldu ya da şurada çok ciddi değişim oldu olaylarını pek sevmiyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Rica ederim hocam.

Ben burada marka kötülemesi yapmıyorum. Ben kendimde daha bir kaç ay önce 450 euro para sayıp Mi 9 aldım ve diğer telefonlarım gibi bunu da hurdası çıkana kadar uzun süre kullanacağım prensip olarak sık telefon değiştirmeyi sevmiyorum. Fakat ben kendi kullandığım markayı öveceğim diye de burada kimseyi yanıltmaya gerek yok. Ben bu cihazı bu paraya, bu kamera ve donanım başka telefonda olmadığı için aldım. yani bir nevi başka markaların yarı fiyatına aynı donanıma sahip bir telefon aldım burası güzel ama şimdiki aklım olsaydı 100-150 daha fazla verir op7 pro yada samsung s10e alırdım. Android hayranı olmama rağmen ben bile ısınamadım şu cihaza. Kamera harika, ses harika neredeyse JBL hoparlör gibi, aldığımdan beri bir kere bile takılma, kasma, yavaşlık belirtisi dahi göstermedi ama ısınamadım işte telefona.

Kendi eşimden biliyorum, oda iphone 6 plus kullanıyor. 6 plus o kadar eski bir telefon olmasına rağmen bazen benim mi 9'u kullandığında bu ne biçim telefon deyip kenara atıyor. Halbuki bundan önce asus z3 vardı onda bile böyle tepki göstermiyordu.

Fırsatın varsa git bir mağazaya, mediamarkt vs. mağazalara 10-15 dk incele kullan telefonu orada açık modelleri vardır elbet. Gerçi avrupada bile xiaomiyi tezgaha koymuyorlar ama neyse. Bulursan bir mi 9 falan yada diğer modellerden incele bak zaten kafanda bir fikir belirir.

Ben sana IOS da kal demiyorum illaki alıştıktıktan sonra Android candır, kraldır. Hem çevreden gördüğüm ve duyduğum kadarı ile iphone son modellerde biraz saçmalamış galiba xs max haricindeki x modelleri beş para etmez diyorlar. Ben kullanmadım bilmiyorum ama çevremde kullanan bir kaç kişiden sıkıntılarını duydum.

Bütçen varsa ve sınırsız Android dünyasına atılmak istiyorsan samsung s10 modellerine, note 10 modellerine bir göz at, yada diğer markalara bir göz at oneplus olur, asus olur.

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
arkadwaim lafin bana ise ben buarda hibir firmayi kotulemedim ve ya iyilemedim sen yawadiklarini yazdigin gibi bende yawadiklarimi yazdim

Xiaomi ucuz bir firma ve bu yuzden yazilimida ucu oldugu icin bazen hatalar ola biliyor ( cozulmuyesi hatalar degil ) sen wimdi 1000$ telefonla 300$ telefonu yan yana kayomazsin ben wahsen xiaomi rahatligini o kadar aliwdimki bawka telefon kullana bilirmiyim bilemiyorum yani zevgler ve rengler tartiwilmaz soyledigim gibi samsungda kullandim sony-de ama xiaomide buldugum rahatligi bawka firmada bulamadim ios evet kullana insanlar fazla arawdirmayi sevmez yani aldim kullandim bukadar ( bence ) ama xiaomi kullanan insanlar ben dahi gerek bir problem var ise cozumu mutlak vardir sadece arawdirmak lazim "ee ucu firma iwde"

Ben uzun zamandir ki forum kullanicisiyim ve gordugum kadariyle insanlar telefonu *elinde olan telefonu* icine bakmadan hemen foruma yaziyorki ordan bana soylesinler bende bulayim diye ve yararli oldugu halde bir tewekkur bile etmezler bazilari.insnlarin cou hazira konmak isdiyir wahsen ben xiaomide kendimi bir nevi gelwdirdim yani hangi sorunda hangi cozum yolu izlemeliyim biliyorum,illa sorun yawdim diye degil glecekde bawka bir cihazdada sorun yawarsam diye.

senin dedigine katiliyorum en guzeli kardewim kendi gidib bizzat magazlarda kullansin cihazlari ve en iyisi kendi karar versin ama miui bir hastalikdir aliwdin birakamiyorsun bunuda bir dib not diye geceyim

Mİ CANDİR MİUİ CANAN

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim
Konular
49
Alacaksanız one plus 7 Pro alın. Sıfır sıkıntı. Hız stabilite ne ararsan.

Üst Alt