Soru Merhabalar, İphone'dan Xiaomi'ye geçilir mi

elnina

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
21
Elimde İphone 8 Plus cihaz var. Menüler vs herşey çok güzel her şeyi yapabiliyorum. Fakat batarya konusunda ilk başlarda çok güzeldi fakat şuanda yetersiz. 10.000'e kadar bütçe var Xiaomi modellerden biri alınır mı. Bataryası nasıl idare ediyor mu ? (Genelde youtube'dan video izlerim)

Yaklaşık - 3 yıldır iphone kullanıyorum, benim gibi düşünüp ardından android'e geçenler deneyimlerini yazarsa çok daha iyi olur sanırım.
O bütçe ile xiaomi düşünmeyin fikrimce. Huawei p30 pro ya da mate 20 pro çok daha iyi seçenek olur sizin için.

webumut

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
w
Cihazım
w
Konular
28
bütceniz fazlaymış bence daha iyi modeller bulabilirsiniz o paraya. oneplus serisinden veya huawei p30 pro

Mi&me

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Huseyin
Cihazım
12pro+
Konular
3
İphone dan note 6 proya geçtim şuan mi 8 se kullanıyorum.Alışamayacak kullanamayacak birşey yok.Gayette memnunum.Sizde keskin dönüşler yapabilirsiniz herşey neyi ne kadar istediğinizle alakalı.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Hocam ios cihazlar güzel ancak Apple kısıtlamasında, bilerek cihazı yavaşlatıyorlar ve bunu pili korumak için yaptıklarını söylüyorlar. Belki bunlar önemli konular değil, ancak can sıkıcı olabiliyor. Cihazda video izlemeyi seviyorsanız amoled panele sahip bir cihaz işinizi rahatlıkla görür. Düşük enerji profilli işlemciye sahip cihazlar üzerine odaklanmanızı öneririm. Tercih sizin.

kdrsvm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi9 se
Meslek
Telefoncu
Konular
18
bence bu kadar kötümser davranmayın bende iphonedan geçiş yaptım öyle büyük sorunlar yşamadım mi9se aldım iphone tadı veriyor gerek boyutları gerekse malzeme kalitesi müzik indirme dosya paylasımı rom yükleme bluetooth dosya pylasımı kişiselleştirmesi daha fazla olan bir ortam o kadar yüksek paralar vermeye değmez fiyatlar düşük olsa belki düşünülebilir ama kişiselleştirmeyi özgürlüğü seven biri android kullanmalı

LaCRiMaL

Since MI 4...
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat YÜKSEL
Cihazım
Xiaomi 11 LE
Meslek
Sağlık Mem. / 112
Konular
23
Elimde İphone 8 Plus cihaz var. Menüler vs herşey çok güzel her şeyi yapabiliyorum. Fakat batarya konusunda ilk başlarda çok güzeldi fakat şuanda yetersiz. 10.000'e kadar bütçe var Xiaomi modellerden biri alınır mı. Bataryası nasıl idare ediyor mu ? (Genelde youtube'dan video izlerim)

Yaklaşık - 3 yıldır iphone kullanıyorum, benim gibi düşünüp ardından android'e geçenler deneyimlerini yazarsa çok daha iyi olur sanırım.

Merhaba Lordteam kardeşim. Sürekli belirtiyorum ama yinelemek istiyorum. Yaklaşık 7 yıldır (yani mi4'ten beri) Xiaomi kullanıcısyım, Xiaomi sabit telefonum olurken yanında mutlaka bir samsung, lg, htc, sony yada apple cihazı oldu. en son cihazım ise 7 plustı. son 3 yıldır ise sadece xiaomi cihazı kullanıyorum. Ama son 1 yıldır her konuda güzel cihaz yapıyorlar. Ve chazlardan her türlü memnunum. Eğer iphone 8 plus'tan bir Xiaomi cihazına geçiş yapmak istiorsan sana tavsiyem şu an için mi9T olacaktır. Yaklaşık 20 gündür Mi9t ve redmi note 7 kullanıyorum ve batarya anlamında gayet iyi cihazlar. Mi9t tavsiye etmemin sebebi ise çentiksiz full bir ekran olması, amoled ekran olması, bataryasının 4000mah olması ve şarjının note 7'ye göre daha iyi olması gibi şeyler. Birde Xiaomide uygulama çekmecesinin olmayışı cihaza ve androide daha çabuk alışmanı sağlayacaktır. birçok yerde kullanımı aşağı yukarı aynı sayılır. yani bir samsung cihazı yada saf android cihazı gibi karışık değil. Zaten alıştıktan sonra niye bu kadar geç kalmışım bu cihazı almak için diyebilirsin. Birde şu tavsiyede bulunmak isterim. Cihazını bir süre stock bir şekilde kullanıp, root, custom rom gibi kavramların içine iyice girdiğinde (iphone'da jailbreak ve cydia olayı) cihazdan daha fazla zevk almaya başlarsın. miui tabanlı Custom romlarda daha fazla özelleştirme seçeneği ve stock romlara göre daha fazla özellik bulunuyor.

Benim naçizane tavsiyem bu şekildedir.
Saygılarımla...

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
IOS dan Android OS'a geçecek biri için Xiaomi pek tavsiye edilecek bir marka değil bence.
IOS'un en tutulur yanı yazılım, fakat Xiaomi yazılım konusunda nereden tutarsan elinde kalır.

Tavsiyem farklı marka ve modellete bakmanız, op7 pro olabilir, s10 serisi olabilir, s10e benim çok ilgimi çeken bir cihaz örnek. mi 9t pro da beklenilecek bir model ama dediğim gibi Xiaomi den yazılım konusunda çok bir konfor beklememek gerekiyor.

Son düzenleme:

Lordteam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kuzey
Cihazım
İphone 8 Plus
Konular
5
Genel anladığım Xiaomi'den başlangıç için uzak durmam gerektiği. Rom atmak vs bunlar uğraş gerektiren şeyler ve açıkçası o kadar uğraşmak bana göre değil. Herkesin değerli yorumları için çok teşekkür ederim. Powerbank alıp, ayrıca priz ile kardeş kardeş yaşamak daha mantıklı olacak sanırım :)

Dirgen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 5s
Konular
6
Genel anladığım Xiaomi'den başlangıç için uzak durmam gerektiği. Rom atmak vs bunlar uğraş gerektiren şeyler ve açıkçası o kadar uğraşmak bana göre değil. Herkesin değerli yorumları için çok teşekkür ederim. Powerbank alıp, ayrıca priz ile kardeş kardeş yaşamak daha mantıklı olacak sanırım :)
Hayır iPhone modelini yükseltmeniz daha doğru olacak ☺️

alperozd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Birinci Adım
Cihazım
Mi8
Konular
4
Boşuna memeui diye dalga geçmiyorlar yabancı forumlarda

Üst Alt