Meizu MX4

kursat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kürşat
Cihazım
Mi3-Mi4-Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
12
ByKatre' Alıntı:
G2 ile MX4 aynı mı hocam sence. G2 hiç alınası bir telefon değil. 
Hocam onu geçin g3 bile alınası değil. Arayüzü çok sıradan lg nin
o kadar iyi parçayı koyup o kadar sıradan bir yazılım nasıl yapıyorlar değiştirmek ve özgün olmak için saçma sapan bir şey ortaya çıkarıyorlar değişiklik yapanlar cyanogenmod gibi yapsınlar öyle ozellestirilir yazılım. saf temiz Android i mundar ediyorlar.

Şavmi mi tıri cihazından karşıdan ödemeli gönderildi.

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
kursat' Alıntı:
ByKatre' Alıntı:
G2 ile MX4 aynı mı hocam sence. G2 hiç alınası bir telefon değil. 
Hocam onu geçin g3 bile alınası değil. Arayüzü çok sıradan lg nin
o kadar iyi parçayı koyup o kadar sıradan bir yazılım nasıl yapıyorlar değiştirmek ve özgün olmak için saçma sapan bir şey ortaya çıkarıyorlar değişiklik yapanlar cyanogenmod gibi yapsınlar öyle ozellestirilir yazılım. saf temiz Android i mundar ediyorlar.

Şavmi mi tıri cihazından karşıdan ödemeli gönderildi.

Aynen G3 kronik sorunlu telefon zaten. Ekrar sararma. Donma vs.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
G3 tamam da G2'ye ben laf söylemem. Arayüzü de oldukça başarılı. Onca Custom rom sonrası yeniden kendi stok romuna döndüm. Benim telefonda stok romu ve arayüzü daha başarılı. G2'yi 2 tane MX4'e tercih ederim.

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
300TL düşüğüne G2 yerine MX4 almak akıl karı değil. Kimse bunu izah edemez.

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
chatin_62' Alıntı:
G3 tamam da G2'ye ben laf söylemem. Arayüzü de oldukça başarılı. Onca Custom rom sonrası yeniden kendi stok romuna döndüm. Benim telefonda stok romu ve arayüzü daha başarılı. G2'yi 2 tane MX4'e tercih ederim.

Hocam Flyme kullandın mı? İki tane MX4 demişsin. Arkadaşımda var MX4. G2'den kat kat şık, kaliteli cihaz.

ByChaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ilkehan
Konular
0
Cahil cahil konuşmayın (iber ortaylıdan :))

Hiç elinize geömeyen bir telefon hakkında yorum yapmanız hiç doğru bir şey degil.

G3 desen yine anlarım da g2 makinamı arkadaş.

Elimde şu an. Atla gel çoruma incele o kadar diyorum. Hangi telefonda 2 işlemci var ve güç tasarufu için kulanılıyor ???

Mx4 ün tüm özelliklerini biliyormusun.

ByChaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ilkehan
Konular
0
Evet edilir. Kardeş al bunu oku. Alıntıdır. Kşmse kulakyçtan duyma bilgilerle ve ya fazla paraya göre de teşefon almasın

Güçlü donanım
MediaTek'in ARM Big.LITTLE teknolojisini kullanan 8 çekirdekli MTK6595'ten gücünü alan telefon, modern bir grafik işlemci olan PowerVR G6200 MP4 ile geliyor. Bu da Meizu MX4'e oyunlarda yeterli bir performans sunması anlamına geliyor.
Verimli çalışan arayüz, az RAM tüketiyor. 2 GB'lık RAM cihaza yeterli geliyor diyebiliriz.
microSD kart yok!
İncelediğimiz modeli 16 GB olan Meizu MX4'ün, 32 ve 64 GB'lık sürümleri de var. Fakat 999 TL'ye satılacak sürüm 16 GB'lık sürüm.
16 GB'tan yaklaşık 12 GB seviyesinde boş bir alan size kalıyor. Bununla yetinmeniz gerekli çünkü telefonda microSD kart yok.
Geniş ekran
16:9 ekran oranı telefonlarda yatayda dar, dikey tarafında ise uzun bir şekle sokuyor. Artık çözünürlükler yükselmiş olmasına rağmen, yatay çözünürlüğün biraz daha yüksek olması WEB sayfalarında oldukça işimize yarıyor.
1080 x 1920 piksel çözünürlüğe hepimiz alışığız. Meizu MX4'ün çözünürlüğü ise 1152 x 1920 piksel. Yani genişliği, standart 16:9 ekranlara göre biraz daha fazla. Bu yüzden ilginç bir büyüklük olan 5.36 inç kullanılmış.
Çerçeveleri ince olan bu telefonda, 5.36 inçlik ekran sanki daha küçükmüş gibi duruyor. Yani tek elinizle rahat bir şekilde tutabiliyorsunuz.
20.7 Megapiksel kamera!
Sony Xperia Z ailesinden aşina olduğumuz 1/2.3 inçlik 20.7 Megapiksellik sensör, Meizu MX4'te karşımıza çıkıyor. Bu kamera 2160p video kaydı da yapabiliyor. Ön kamerası ise 2 Megapiksel.
3100 mAh batarya!
Güç tasarruf moduna sahip arayüzüyle beraber 3100 mAh'lik batarya, cihaza güzel bir pil ömrü sağlıyor.
Meizu MX4'ün artıları
Yeni MediaTek 6595 ile segmentine göre başarılı performans
Başarılı fiyat performans dengesi
Ekranda kullanılan panelin üst seviye renk kalitesi
Tasarımı beğeniliyor ve kendini belli ediyor
Üst seviye pil ve ekran deneyimi
Meizu MX4'ün eksileri
Şu güzel telefonda bir de microSD kart olsaydı da biz de 16 GB ile yetinmek zorunda kalmasaydık.
Arayüz güzel ama menünün olmaması ve sonradan yüklenebilen diğer arayüz eklentilerinin Çin bölgesi için olması.
Ön kamerası bir tık daha iyi olabilirdi
Meizu MX4 teknik özellikleri ve fiyat
Ekran: 5,36 inç 1152 x 1920 piksel IPS ekran 418 PPI
Kalınlık/ Ağırlık: 8.9 mm / 147 gram
İşlemci: MediaTek MTK6595 (4 çekirdek 2.2 GHz ARM Cortex A17 + 4 çekirdek 1.7 GHz A7)
Grafik İşlemci: PowerVR G6200 MP4
RAM: 2 GB
Depolama: 16 GB
İşletim Sistemi: Android 4.4 KitKat
Ana Kamera: 20.7 Megapiksel / 4K @30 FPS, 1080p @ 30 FPS video kaydı
Ön Kamera: 2 Megapiksel / 1080p @ 30 FPS
Batarya: 3100 mAh

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
Kulaktan dolma bilgilerle diyen adam alıntıyla ders vermeye kalkıyor. Zaten yapılan alıntıda da gerçekle ilgisi olmayan fikirler var.

Cahil cahil konuşma diye terbiyesizlik yapıp da telefonda 2 işlemci olduğunu iddia etmen de ironik olmuş. Bilmiyorsan konuşma. Ya da en azından tanımadığın kişilere terbiyesizlik yapmaya kalkışma. Gençsin herhalde.

Merak etme, telefonuna laf etmedim. Gurur meselesi yapmana gerek yok.

Muhtemelen senin MX4 diye bir cihazdan haberin yoktu, ama ben Çin'deki tanıtımından evvel haberlerini takip ediyordum.

Öbür arkadaşın da izahını bekliyorum.

ByChaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ilkehan
Konular
0
Madem o kadar biliyorsun neden bu kadar saçma bir şeyden bahsediyorsun. Ben de senin açıklamanı bekliyorum...

Üst Alt