Yardım Meizu dan Xiaomi ye

irep32

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
26
Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim ,
Bende meizu mx4 var ama ben telefondan sıkıldığım için değiştirmek istiyorum . Xiaomi yi de çok önerdiler . sizden ricam mi4 ve redmi note 2 kullanan arkadaşlar beni biraz bilgilendirebilir misiniz ?
Mesela telefondan şikayetçi olduğunuz kısımlar neler ?
Daha önce meizu kullanıp , Xiaomi ye geçen var mı ?
Cynogenmod yükleniyor mu ? ( meizuda botloader kilidi kırılmadığı için başa rom yüklenmiyor ,)
yani bu giibi şeyler .
Ha son olarak ben düşündüklerim dışında başka önerebileceğiniz Xiaomi modeli var mı ?
( Meizu ile ilgilenen varsa da pm atabilir :) )
Yardım edenlere simdiden teşekkürler :)

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
İşte bende bunu anlatmaya çalışıyorum. Donanımı daha iyi değil. Çekirdek demek hız demek değildir.

Oyla:

emin tahir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahir
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
12
Sonuç olarak mx5 güncelleme ile mi4 ü ezer geçer. Benim bildiğim mi4 plastik
Bunu demiyeydin iyiydi :) Bütün tezlerin şuanda muamma oldu. Anladığım kadarıyla sen hayatında hiç görmediğin bir cihazla elinde ki telefonu karşılaştırıyor ve daha iyi olduğunu idda ediyorsun...

Oyla:

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
şimdi herkesin s-i-d-i-k yarıştırdığını görüyorum da
ya arkadaşlar elimdeki infocus m2 ye bahsettiğiniz 2 telefonda yetişemez. hemde sd 400 işlemcisi ile :) :P :rolleyes:

NEDEN? diye sormak lazım tabiki
herkes aynı marka tlf ve aynı seri rom bile kullansa görüşme sayısı ve şekli ve görüştüğü yer aynı değil. dolayısı ile de herkes aynı sonucu almayabilir. Yüklenen program batarya dolum şekli ve bağlanan bölgedeki elektriksel durum.. etken çok

m2 neden üstün. çünki ben kullanım amacım ve şeklime çok uygun. kullanırken hem batarya hemde iş olarak nerde ne yapabieceğini veya yapamıyacağını biliyorum. pilin biteceği süreyi de biliyorum. dolayısı ile kullanırken cihazımın nasıl tepkilere sahip olduğunu biliyorum. tlf umu bir damdan atıp kırılma ve suda kaç sn nefes alabiliyor testi hariç hepsini yaptım. Yani kullandığım cihazı herşekil ve ortam da test ettim ve kullanıyorum. sizlerde aynı şekilde test etmişsinizdir. benimle aynı testleri aynı cihaza siz yapsanız farklı sonuç alacağınızdan da eminim. sonuçda herkes yoğurdu farklı yer.

şimdi işlemci deki çekirdek ve cpu hızlarına...
ilk 8086 ları kullanmış biri olarak.... işlemci hızı ne kadar etkili olursa da olsun daha düşük versiyon işlemci grubu aynı program için farklı tepki verir hatta eski işlemci modellerinde daha hızlı da çalışabilir.

ama gel gör ki.... snapdragon un 600-800-801-810 gibi işlemci serileri 6595 ile çok fazla boy ölçüşemiyor görünse de birçok firma snapdragon 200 serisi cihazları için android-rom güncellemesine halen devam ettiği gibi kullanıcılardan da çok fazla destek alıyor. Yazılım desteği bir miktar da kullanıcılar ile ilgili. Miui konusunda bu forumda en çok eleştiri yapan biri olarak..... kusura bakmayın ama piyasada mi den daha fazla amatör desteğine sahip rom zor bulursun

işlem ve akıcılık konusunda görüşler farklı olabilir. ama dayanım konusunda mi ye rakip heralde bir kullandığım m2 serisi tlf geçebilir. kasası ve elde taşıma - kullanımı çok fazla seviyorum. sonuçda beğeniye göre değişken veri. birçok kişi den t50nin çok harika bunun yanı sıra t60 ın ise hem el hemde kullanım olarak çok kötü .. diye yorumları duyduktan sonra halkımızdan... AKILLI tlf a herkesin bakışı faklı deyip kapatmak lazım konuyu

ayrıca.. 64 bit işlemcilerin yeterince oturmadığını taaaaaki 64 bit android çıkana kadar da pek oturabileceğini sanmıyorum. birçok firma 615 işlemcilere çok aşırı yük bindirecek kamera değerleri koymakla birlikte aynı hardware 64 bir android de bence çok çok daha performanslı çalışabilirdi diye düşünüyorum.

mx4 ün işlemci performansını için elinden öperim. ama hala ben prime serisi tlf umu 14 gözle beklemeye devam edeceğim.

selamlar saygılar

Oyla:
Üst Alt