Yardım max 2 stabil rom

Miuier19

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Miuier19
Cihazım
Redmi 8A
Konular
2
Hocam teşekkür ederim dediğiniz gibi gayet stabil çalışıyor
Ben lineageos kullanırken google programlarını, yani gapps paketini yüklemiyorum. Çünkü google tüm bilgilerinizi elde ediyor, insan haklarına dayalı gizliliğiniz, özeliniz kalmıyor. Ben gereksinim duyduğum tüm paketleri '' Aurora Store'' ve F-Droid paketlerini kurarak onların üzerinden yüklüyorum. Böylece Google'nin Play Store programına ihtiyacım kalmıyor.

POVAC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertaç
Cihazım
Iphone 7 Plus
Konular
24
Sorun aslında max 2 ile ilgili değil.Yıllar geçtikçe yeni oyunlar ve uygulamalar çıkıyor haliyle bunlarda daha iyi özelliklere sahip telefonlar istiyor.Yani bilgisayar gibi gibi düşünmek gerekiyor.2005 yılında aldığın bir bilgisayarla 2021 yılında çıkan bir oyunu oynayamazsın.Max 2 çıktığında o zamanların çok iyi telefonuydu

Miuier19

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Miuier19
Cihazım
Redmi 8A
Konular
2
Sorun aslında max 2 ile ilgili değil.Yıllar geçtikçe yeni oyunlar ve uygulamalar çıkıyor haliyle bunlarda daha iyi özelliklere sahip telefonlar istiyor.Yani bilgisayar gibi gibi düşünmek gerekiyor.2005 yılında aldığın bir bilgisayarla 2021 yılında çıkan bir oyunu oynayamazsın.Max 2 çıktığında o zamanların çok iyi telefonuydu
işte custom romların önemi bu noktada ortaya çıkıyor. Mi Max 2 telefonumu 3-4 yıl önce satın almıştım. Custom Rom'lar sayesinde bu gün Android 9 ve Android 10 kullanabiliyorum. Üstelik mesela Lineage OS en fazla 550-600 MB' lık bir CUSTOM ROM. Telefonuma yük bindirmiyor, telefonum rahat ve hızlı çalışıyor. Oysa Orjinal Global Rom'lar 1,5 - 2 GB arasında bir büyüklükte oldukları için telefonuma yük bindiriyorlar. O yüzden ben hem Google' nin gapps paketini ve orjinal global Rom veya eu romları kurmayarak telefonumun rahat ve hızlı çalışmasını sağlıyorum. Bu noktayı gözardı etmemek gerekir.

POVAC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertaç
Cihazım
Iphone 7 Plus
Konular
24
işte custom romların önemi bu noktada ortaya çıkıyor. Mi Max 2 telefonumu 3-4 yıl önce satın almıştım. Custom Rom'lar sayesinde bu gün Android 9 ve Android 10 kullanabiliyorum. Üstelik mesela Lineage OS en fazla 550-600 MB' lık bir CUSTOM ROM. Telefonuma yük bindirmiyor, telefonum rahat ve hızlı çalışıyor. Oysa Orjinal Global Rom'lar 1,5 - 2 GB arasında bir büyüklükte oldukları için telefonuma yük bindiriyorlar. O yüzden ben hem Google' nin gapps paketini ve orjinal global Rom veya eu romları kurmayarak telefonumun rahat ve hızlı çalışmasını sağlıyorum. Bu noktayı gözardı etmemek gerekir.

Çin ortamına bende katılacağım ya.Hiç kullanmadım telefonlarını ama denemek istiyorum.Mi 11 i bekliyorum.

Miuier19

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Miuier19
Cihazım
Redmi 8A
Konular
2
Ayrıca bir ekleme yapmak istiyorum. Mi Max 2 hala güncel çekiciliğini sürdürüyor, deyim yerindeyse bir Amiral Gemi gibi yüzüyor. Teknik özellikleri ile yeni çıkan telefonları aratmıyor, 2 Ghz hız ve 4 GB Ram(Bellek) az mı, yeni telefonlarla başa baş yarışıyor. Bu gün her türlü yeni işletim sistemini çalıştırabilecek nitelikte bir telefon. Mi Max 2 efsane telefonlar arasında yerini almıştır ! Kıymetini bilmek gerekir !

POVAC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertaç
Cihazım
Iphone 7 Plus
Konular
24
Ayrıca bir ekleme yapmak istiyorum. Mi Max 2 hala güncel çekiciliğini sürdürüyor, deyim yerindeyse bir Amiral Gemi gibi yüzüyor. Teknik özellikleri ile yeni çıkan telefonları aratmıyor, 2 Ghz hız ve 4 GB Ram(Bellek) az mı, yeni telefonlarla başa baş yarışıyor. Bu gün her türlü yeni işletim sistemini çalıştırabilecek nitelikte bir telefon. Mi Max 2 efsane telefonlar arasında yerini almıştır ! Kıymetini bilmek gerekir !

Ben o telefonu ilk çıktığı zaman teknosada görmüştüm ertesi gün almaya gittiğimde stokta kalmadı dediler.Sonradan çok uğraştım almaya yakınımdaki mağazalarda bulamadım.

Miuier19

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Miuier19
Cihazım
Redmi 8A
Konular
2
İnternet' te , letgo' da, İstanbul ve İzmir de hala bulunabilir sanıyorum. Aramak gerekir.

Miuier19

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Miuier19
Cihazım
Redmi 8A
Konular
2

Xiaomi Mi 11 özellikleri​

• İşlemci: Qualcomm Snapdragon 888
  • RAM: 8 GB/12 GB
  • Depolama: 128 GB/256 GB
  • Ekran: 6,81 inç inç QHD+ 120 Hz AMOLED
  • Arka Kamera: 108 MP + 13 MP + 5 MP
  • Ön Kamera: 20 MP
  • Batarya: 4.600 mAh, 55W kablolu/50W kablosuz hızlı şarj, 10W ters şarj
  • İşletim Sistemi: Android 11, MIUI 12.5
Fiyatı : 800 Euro civarında, yani 7000 TL gibi..

Şahsen ben almam ve tavsiye de etmem. Bunun yerine mevcut telefonumda " lineageos " gibi bir custom rom kullanırım. Karar tabii ki sizin, saygı duyarım.

POVAC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertaç
Cihazım
Iphone 7 Plus
Konular
24

Xiaomi Mi 11 özellikleri​

• İşlemci: Qualcomm Snapdragon 888
  • RAM: 8 GB/12 GB
  • Depolama: 128 GB/256 GB
  • Ekran: 6,81 inç inç QHD+ 120 Hz AMOLED
  • Arka Kamera: 108 MP + 13 MP + 5 MP
  • Ön Kamera: 20 MP
  • Batarya: 4.600 mAh, 55W kablolu/50W kablosuz hızlı şarj, 10W ters şarj
  • İşletim Sistemi: Android 11, MIUI 12.5
Fiyatı : 800 Euro civarında, yani 7000 TL gibi..

Şahsen ben almam ve tavsiye de etmem. Bunun yerine mevcut telefonumda " lineageos " gibi bir custom rom kullanırım. Karar tabii ki sizin, saygı duyarım.

Daha türkiyede satışı yok sadece birkaçtane internet sitesi satmaya başlamış.Fiyatı bu civarlarda olursa zaten alamam ama düşük olursa alabilirim.

Üst Alt