Soru Manyetik şarj kablosu

Hiparci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hiparci
Cihazım
Redmi note 4
Konular
6
Merhaba arkadaşlar. Manyetik adıyla satılan mıknatıslı şarj kabloları cihaza zarar verir mi sizce?
şarj girişinin sürekli kapalı kalacak olması hem tozlanma-kirlenme açısından hem de yağmurda yürürken cebimde telefonun ıslanma riski açısından çok avantajlı görünüyor.
Örnek kablo:
kabloyu arkadaşım samsung telefonu ile 4 aydır kullanıyor herhangi bir zararını görmedi, fakat ayfonlarda olan farklı marka kablo kullanınca telefonun sapıtması gibi bir durum olur mu diye merak ediyorum.

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Merhaba arkadaşlar. Manyetik adıyla satılan mıknatıslı şarj kabloları cihaza zarar verir mi sizce?
şarj girişinin sürekli kapalı kalacak olması hem tozlanma-kirlenme açısından hem de yağmurda yürürken cebimde telefonun ıslanma riski açısından çok avantajlı görünüyor.
Örnek kablo:
kabloyu arkadaşım samsung telefonu ile 4 aydır kullanıyor herhangi bir zararını görmedi, fakat ayfonlarda olan farklı marka kablo kullanınca telefonun sapıtması gibi bir durum olur mu diye merak ediyorum.

Uzun zamandır Merak ettiğim bir konu hocam. Benim merak ettiğim şey, Kaliteli Kablo üreticileri (F/P konusunda), neden bu Manyetik şarj kablosu işine girmiyorlar. Aukey, Tronsmart, Blitzwolf, Ugreen, Anker gibi markaların bildiğim kadarı ile yok bu tarz kabloları. Bu sebeple bende hep çekimser bakıyorum.

Kullanan arkadaşlar yorumlarını, deneyimlerini, artılarını eksilerini paylaşırlar ise çok memnun kalırız.

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Manyetik kablolar kullanım kolaylığı yanı sıra güvenli bana göre.Şahsen linkteki kalite kablo ile yakın fiyatta kabloların 1 yıl kadar satışını yaptım.Satığım arkadaşlardan şikayet almadığım gibi memnun kaldılar.Burada önemli olan kablonun data ve elektrik aktarımındaki verimlilik. İyi incelenip doğru ürün seçilir ise memnun kalınacağı kanısındayım.Büyük markalar neden üretmiyor konusuna gelirsek bu tip ürünler yeteri adar rağbet görmüyor şimdilik.

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Manyetik kablolar kullanım kolaylığı yanı sıra güvenli bana göre.Şahsen linkteki kalite kablo ile yakın fiyatta kabloların 1 yıl kadar satışını yaptım.Satığım arkadaşlardan şikayet almadığım gibi memnun kaldılar.Burada önemli olan kablonun data ve elektrik aktarımındaki verimlilik. İyi incelenip doğru ürün seçilir ise memnun kalınacağı kanısındayım.Büyük markalar neden üretmiyor konusuna gelirsek bu tip ürünler yeteri adar rağbet görmüyor şimdilik.

Hocam Blitzwolf Ampcore serisi veya Anker Powerline Plus serisi gibi hem kaliteli hemde dayanikli bir seri olsa bende deneyebilirim de. Diger türlü bana uzak geliyor suan icin. Normal kablolari bile kullanmiyorum artik, dayanikli seri olmadiktan sonra.

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Hocam Blitzwolf Ampcore serisi veya Anker Powerline Plus serisi gibi hem kaliteli hemde dayanikli bir seri olsa bende deneyebilirim de. Diger türlü bana uzak geliyor suan icin. Normal kablolari bile kullanmiyorum artik, dayanikli seri olmadiktan sonra.
Dayanıklı olduğunda fiyat en az 3 katına çıkar,aslında hızlı akım ve data transferi yaptıktan sonra uygun fiyatlı kablolar da mantıklı bir seçim.Tıpkı kullandığımız ekonomik ama performans canavarı Xiaomi telefonlar gibi düşünelim.

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam Blitzwolf Ampcore serisi 4-5 dolar civarina alinabiliyor AliExpress den. Diger dayanikli seri olmayan kablolarda zaten 2.5-3.5 dolar civarında. Anker Powerline Plus ise 2-2.5 kat daha pahali zaten Blitzwolf Ampcore serisinden bile, sizinde dediginiz gibi. Blitzwolf Ampcore serisi tam F/P ürünü kaliyor bu acidan bakilinca.

Oyla:

sasuta

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi5 Pro
Konular
2
Ben uzun zaman oneplus 1'de kullandım bir sorun yaşamadım. Özellikle arabadayken büyük kolaylık sağlıyordu.

Oyla:

utkucaneroglu98

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Utku Can
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Uzun zamandır Merak ettiğim bir konu hocam. Benim merak ettiğim şey, Kaliteli Kablo üreticileri (F/P konusunda), neden bu Manyetik şarj kablosu işine girmiyorlar. Aukey, Tronsmart, Blitzwolf, Ugreen, Anker gibi markaların bildiğim kadarı ile yok bu tarz kabloları. Bu sebeple bende hep çekimser bakıyorum.

Kullanan arkadaşlar yorumlarını, deneyimlerini, artılarını eksilerini paylaşırlar ise çok memnun kalırız.
Telif haklarını üreten marka almış olabilir. Bu sebeple yapamiyorlardir.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Telif haklarını üreten marka almış olabilir. Bu sebeple yapamiyorlardir.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Anladim hocam sağolun, bu yüzden bilinmedik firmalar daha cok girisiyor olabilir o zaman.
[doublepost=1510160307,1510160242][/doublepost]
Ben uzun zaman oneplus 1'de kullandım bir sorun yaşamadım. Özellikle arabadayken büyük kolaylık sağlıyordu.

Doğru haklisiniz hocam araç kullaniminda hic aklima gelmedi benimde :) Yoğun arac kullananlar icin gercekten faydali olur. Fakat bu seferde surekli sarja tak cikar acaba bataryaya zarari olmaz mi, o aklima geldi.

Oyla:

Uzo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sefer
Cihazım
Mi 5s plus
Konular
0
Kablonun sarj soketine takilan manyetik parca ile kablonun birlestigi yerde isinma oluyor. Asil konu bu isinma telefona zarar verir mi . Yoksa kablolar cok pratik.

Oyla:
Üst Alt