Yardım Manuel guncelleme yapamıyorum

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Hocam internetten bakıp bootloader kilidi için gereken işlemleri yaptım, 168 saat diyor. Beklemek mi mantıklı olur yoksa aynı güncellemeyi tekrar indirip kurmak ya da cihazı yedekleyip fabrika ayarlarına döndürmek mi? Bu işlemleri yapınca güncelleme şansım olur mu anlamında sordum :)
Boot kilidini açınca cihazınız garanti dışı kalır, bunu göze alıyorsanız yapın hocam.

cemalbalcik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cemal
Cihazım
Cihazım yok
Konular
2
Boot kilidini açınca cihazınız garanti dışı kalır, bunu göze alıyorsanız yapın hocam.
Kapatınca tekrardan garanti sürecine girmez mi hocam? Daha yeni aldım telefonu, bir sıkıntı yaşarsam 2 sene içerisinde kötü olur :)

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Kapatınca tekrardan garanti sürecine girmez mi hocam? Daha yeni aldım telefonu, bir sıkıntı yaşarsam 2 sene içerisinde kötü olur :)
Bundan emin değilim.
Siz yine de öncesinde aşağıdaki linke tıklayın EEA yazan ve Global yazan romları manuel güncellemeyi deneyin.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Manuel güncelleme prosedürü aşağıda yazıyor. İndirdiğiniz romu ana dizinde downloaded_rom klasörü oluşturup içine atmanız gerekiyor.

Ekli dosyalar

• Ekran Resmi 2022-01-04 13.09.25.png
    Ekran Resmi 2022-01-04 13.09.25.png
    62,5 KB · Görüntüleme: 8

cemalbalcik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cemal
Cihazım
Cihazım yok
Konular
2
Bundan emin değilim.
Siz yine de öncesinde aşağıdaki linke tıklayın EEA yazan ve Global yazan romları manuel güncellemeyi deneyin.

Manuel güncelleme prosedürü aşağıda yazıyor. İndirdiğiniz romu ana dizinde downloaded_rom klasörü oluşturup içine atmanız gerekiyor.
Eve geçince deneyeceğim, teşekkürler

cemalbalcik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cemal
Cihazım
Cihazım yok
Konular
2
Bundan emin değilim.

Hocam EU ROMu denediğimde Resmi olmayan ROM yüklenemez uyarısı veriyor. Globalde de bu kararlı ROM yüklenemiyor diye hata veriyor. İşin kötü tarafı benim yaşadığım hatayı yaşayan neredeyse internette hiçkimse yok :)

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Hocam EU ROMu denediğimde Resmi olmayan ROM yüklenemez uyarısı veriyor. Globalde de bu kararlı ROM yüklenemiyor diye hata veriyor. İşin kötü tarafı benim yaşadığım hatayı yaşayan neredeyse internette hiçkimse yok :)
Yukarıdaki linkte EEA yazan EU rom değil hocam. Xiaomi'nin farklı bölgelerde çıkardığı resmi romlar. EU rom Xiaomiyle bağlantısız olarak geliştiriciler tarafından çıkarılıyor, boot kilidiniz. olduğu için o yüklenmez zaten. Linkteki EEA ve Global yazanları deneyin dediğim gibi. Yine olmazsa boot kilidini açarsınız.

cemalbalcik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cemal
Cihazım
Cihazım yok
Konular
2
Yukarıdaki linkte EEA yazan EU rom değil hocam. Xiaomi'nin farklı bölgelerde çıkardığı resmi romlar. EU rom Xiaomiyle bağlantısız olarak geliştiriciler tarafından çıkarılıyor, boot kilidiniz. olduğu için o yüklenmez zaten. Linkteki EEA ve Global yazanları deneyin dediğim gibi. Yine olmazsa boot kilidini açarsınız.
Yanlış yazmışım hocam, söylediğinizi denedim zaten. Boot kilidini kaldırmak için istekte bulunmuştum zaten, 168 saat sonra yeniden deneyin yazıyordu. Bu güncellemeleri yapmaya çalışmak bozmuyordur herhalde süreyi, bekleyeceğim :)

utkurei19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
25
Yanlış yazmışım hocam, söylediğinizi denedim zaten. Boot kilidini kaldırmak için istekte bulunmuştum zaten, 168 saat sonra yeniden deneyin yazıyordu. Bu güncellemeleri yapmaya çalışmak bozmuyordur herhalde süreyi, bekleyeceğim :)
Bootloader kilidini açmadan fastboot ile mi flash veya xiaomi tool uygulamasıyla stock rom yükleyebilirsiniz. BL kilidi sadece custom romlar, root gibi işlemler için gerekli

cemalbalcik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cemal
Cihazım
Cihazım yok
Konular
2
Bootloader kilidini açmadan fastboot ile mi flash veya xiaomi tool uygulamasıyla stock rom yükleyebilirsiniz. BL kilidi sadece custom romlar, root gibi işlemler için gerekli
Süreç aynı sekilde mi işliyor peki hocam? Ben android telefon ilk kez kullanıyorum sayılır, izleyebilecegim bir video biliyor musunuz acaba?

utkurei19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
25
Süreç aynı sekilde mi işliyor peki hocam? Ben android telefon ilk kez kullanıyorum sayılır, izleyebilecegim bir video biliyor musunuz acaba?
XiaomiToolV2 ile her şeyi kendi hallediyor otomatik olarak. Siz sadece uygulamayı açıp telefonu bağlıyorsunuz ve istediğiniz romu seçiyorsunuz. Programı kullanmayalı epey oluyor arayüzü değişmiş olabilir takıldığınız yer olursa yardımcı olmaya çalışırım

Üst Alt