Rehber Makro çekim nasıl yapılır?

CAPİTAL

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Molly
Cihazım
9TPRo
Konular
26
Örnek veriyorum mi9t pro kullanıyorum
Kameradan 48mp moduna alıyorum ve odaklayıp çekiyorum. Daha sonrada fotoğrafı yakınlaştırıyorum.

Bu şekilde çekim daha kaliteli olmaz mı

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Konuyla alakasız bir şey sorucam hocam gcam cihazın kamerasında herhangi bir sıkıntı yaşatırmı. Cihazım mi 9 bir çok farklı sürüm gcam denedim beğendiğimi kurdum arada değişiklik yapıp sürüm değiştiriyorum bugün cihazın kendi kamera uygulamasında kim 48 mp modunda sanki bi kalite düşüklüğü hissettim gcamden olabilirmi ikiside aynı lensi kullanıyor çnkü şu an kullandığım gcam fotoları 48 mp olan lensten çekiyor.

guvenccakmk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Güvenç
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Öğrenci
Konular
1
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Note 10 Makro lens ile çekmiştim :)

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Örnek veriyorum mi9t pro kullanıyorum
Kameradan 48mp moduna alıyorum ve odaklayıp çekiyorum. Daha sonrada fotoğrafı yakınlaştırıyorum.

Bu şekilde çekim daha kaliteli olmaz mı
Pek bir fark olmayacaktır. Hatta 48mp düşük ışık koşullarında kötü çekerken, 12mp ile makro çekim her ışık koşulunda daha kaliteli olur.

Konuyla alakasız bir şey sorucam hocam gcam cihazın kamerasında herhangi bir sıkıntı yaşatırmı. Cihazım mi 9 bir çok farklı sürüm gcam denedim beğendiğimi kurdum arada değişiklik yapıp sürüm değiştiriyorum bugün cihazın kendi kamera uygulamasında kim 48 mp modunda sanki bi kalite düşüklüğü hissettim gcamden olabilirmi ikiside aynı lensi kullanıyor çnkü şu an kullandığım gcam fotoları 48 mp olan lensten çekiyor.
48mp ve 12mp lens aynı hocam. Gcam için 48mp modülünü yüklemediyseniz 12mp çekim yapar. Gcam için 48mp modülünü yüklediyseniz stock kameranın biraz kötü çekmesi normal, modülü kaldırınınca stock kameradaki sorunda kalkar. Yani gcam kullanmanın ve fotoğraf çekmenin telefon lensine bir zararı olmaz.

Note 10 Makro lens ile çekmiştim :)
Elinize sağlık hocam.

Son düzenleme:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Merhaba, bugün kısa ve öz olarak "Makro nasıl çekilir?" konusundan bahsedeceğim.

Çekmek istediğiniz nesneye odak yapıyoruz. Sonrasında Çekeceğimiz nesneye 2x zoom yapıyoruz. Zoom bozulur ise tekrar çekeceğimiz nesneye tıklayarak odak işlemini yapıyoruz. Fotoğraf çekme butonuna basıyoruz ve fotoğrafı çekiyoruz.

Not: Cihazımızda telefoto lens mevcut olsa bile makro çekimi ana lens ile yapmalıyız. Telefoto lensin odak noktası uzak olduğu için yakın çekimlerde odak yapamaz. Fakat telefonumuzda makro lens mevcut ise çekmek istediğimiz nesneye 3-4cm uzaklıkta tutarsak telefonu daha başarılı bir çekim olur.

Ellerinize sağlık hocam

Üst Alt