Rehber Makro çekim nasıl yapılır?

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Merhaba, bugün kısa ve öz olarak "Makro nasıl çekilir?" konusundan bahsedeceğim.

Çekmek istediğimiz nesneye odak yapıyoruz. Sonrasında Çekeceğimiz nesneye 2x zoom yapıyoruz. Zoom bozulur ise tekrar çekeceğimiz nesneye tıklayarak odak işlemini yapıyoruz. Fotoğraf çekme butonuna basıyoruz ve fotoğrafı çekiyoruz.

Not: Cihazımızda telefoto lens mevcut olsa bile makro çekimi ana lens ile yapmalıyız. Telefoto lensin odak noktası uzak olduğu için yakın çekimlerde odak yapamaz. Fakat telefonumuzda makro lens mevcut ise çekmek istediğimiz nesneye 2.5-3-4cm uzaklıkta tutarsak telefonu daha başarılı bir çekim olur.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Merhaba, bugün kısa ve öz olarak "Makro nasıl çekilir?" konusundan bahsedeceğim.

Çekmek istediğiniz nesneye odak yapıyoruz. Sonrasında Çekeceğimiz nesneye 2x zoom yapıyoruz. Zoom bozulur ise tekrar çekeceğimiz nesneye tıklayarak odak işlemini yapıyoruz. Fotoğraf çekme butonuna basıyoruz ve fotoğrafı çekiyoruz.

Not: Cihazımızda telefoto lens mevcut olsa bile makro çekimi ana lens ile yapmalıyız. Telefoto lensin odak noktası uzak olduğu için yakın çekimlerde odak yapamaz. Fakat telefonumuzda makro lens mevcut ise çekmek istediğimiz nesneye 3-4cm uzaklıkta tutarsak telefonu daha başarılı bir çekim olur.

Elinize emeğinize sağlık..

Üst Alt