Rehber Magisk ile Root nasıl yapılır?

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Hocam bu şekilde, Youtube uygulamasına giriş yapılabiliyorsa, bende denemek isterim :)
Buyurun
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Buyurun

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sağolun hocam kuruyorum şimdi bende :)
[doublepost=1515278966,1515234106][/doublepost]
Elbette giriş yapılıyor.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam sağolun, sayenizde kurdum Youtube'u. Sorunsuz çalışıyor. Fakat Magisk üzerinden kurulduğu için, System'e gömülü şekilde görünüyor anladığım kadarı ile. Bu sebeple; Pil tasarrufu ayarları yapılamıyor (Arka Planda Çalışma, Otomatik başlatma gibi). Acaba Otomatik Başlatma'da aktif ise, nasıl deaktif edebiliriz? Ya da, Uygulama İzinlerini nasıl görebiliriz? Miui Gizli Özellikler uygulaması ile, sadece Miui Optimizasyonunu ayarlayabildim; fakat izinler ve otomatik başlatma kısımlarına ulaşamıyorum ama. Bir yöntemi var mıdır? Çok sağolun yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için :)

Pegasus__ Hocam sizi de etiketledim bu durum için :)

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62

Hocam sağolun, sayenizde kurdum Youtube'u. Sorunsuz çalışıyor. Fakat Magisk üzerinden kurulduğu için, System'e gömülü şekilde görünüyor anladığım kadarı ile. Bu sebeple; Pil tasarrufu ayarları yapılamıyor (Arka Planda Çalışma, Otomatik başlatma gibi). Acaba Otomatik Başlatma'da aktif ise, nasıl deaktif edebiliriz? Ya da, Uygulama İzinlerini nasıl görebiliriz? Miui Gizli Özellikler uygulaması ile, sadece Miui Optimizasyonunu ayarlayabildim; fakat izinler ve otomatik başlatma kısımlarına ulaşamıyorum ama. Bir yöntemi var mıdır? Çok sağolun yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için :)

Otomatik başlatma iznine ben ulaşamadım malesef :)

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4

Peki hocam sağolun, Miui Gizli Ayarlar Uygulaması ile; Uygulama Pil Tasarrufu kısmından Youtube'u da Optimize Et'i seçtim. Fakat halen Sabah bildirim gelmiş; uygulama için bildirimleri de kapatmama rağmen. Arka planda çalışıyor anladığım kadarı ile :)

Pegasus__

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50

merhabalar maalesef bende bulamadım :)

RR kullanıyorum. grenetfy + boot maneger + pil optimizasyonu oto + pil modu verimlilikte yinede pil hızlı boşalıyor :)

Edit. Ss ekledim.

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4

Hocam bu arada Hazır konu root konusu iken şunu da sormak isterim. Örneğin Bildirim sorunu yaşanılan bir uygulamada; Titanium Backup ile uygulama Sisteme gömülse; Miui Arayüzü dahili sistem uygulamalarını Agresif Pil tasarrufu için Kontrol etmediğinden ötürü; Bildirim sorunu düzelebilir mi? Ben sorun yaşamadığım için denemedim (Whatsapp harici bildirim istemediğimden ötürü).

Pegasus__ Hocam sizi görmüşken sizi de etiketledim :)

Bu arada Boot Manager Miui arayüzlü romda da kullanılabilir mi hocam? Veya Miui Arayüzünde sizinde tavsiye ettiğiniz GMS Doze'dan başka bir modül varmı, yada Mod?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam bu arada Hazır konu root konusu iken şunu da sormak isterim. Örneğin Bildirim sorunu yaşanılan bir uygulamada; Titanium Backup ile uygulama Sisteme gömülse; Miui Arayüzü dahili sistem uygulamalarını Agresif Pil tasarrufu için Kontrol etmediğinden ötürü; Bildirim sorunu düzelebilir mi? Ben sorun yaşamadığım için denemedim (Whatsapp harici bildirim istemediğimden ötürü).
Mantıklı soru, ben denemedim ama işe yarar görünüyor.

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4

Peki sağolun hocam sorun yaşarsam deniyim o zaman :) Özellikle şuan Mi Fit uygulamasını kullanmaya başladım Mi Band 2 ile, şuan için bildirimler sorunsuz geliyor ama; Sorun yaşarsam Sisteme Gömmeyi deniyim :)

Pegasus__

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50

Pegasus__ Hocam sizi görmüşken sizi de etiketledim :)

Bu arada Boot Manager Miui arayüzlü romda da kullanılabilir mi hocam? Veya Miui Arayüzünde sizinde tavsiye ettiğiniz GMS Doze'dan başka bir modül varmı, yada Mod?

bence uygulamayı sisteme gömmek sadece korumak açısından işe yarar. fremework içinde pil optimizasyonunun hangi uygulama üzerinden muaaf olacağı kodlar ile ayarlanmış olmalıdır. velevki sisteme gömmek bu işe yarasa bile sistemin şişmesine neden olması muhtemel hele ki büyük uygulamaları düşünürsek ters etki yaratabilir.

denemek lazım :)

boot maneger konuusnda emin değilim. son güncellemesi N AOSP düzeltme olarak geçmiş. tüm değişiklik listesinde çalışıp çalışmadığı belirtilmemiş.

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
bence uygulamayı sisteme gömmek sadece korumak açısından işe yarar. fremework içinde pil optimizasyonunun hangi uygulama üzerinden muaaf olacağı kodlar ile ayarlanmış olmalıdır. velevki sisteme gömmek bu işe yarasa bile sistemin şişmesine neden olması muhtemel hele ki büyük uygulamaları düşünürsek ters etki yaratabilir.

denemek lazım :)

boot maneger konuusnda emin değilim. son güncellemesi N AOSP düzeltme olarak geçmiş. tüm değişiklik listesinde çalışıp çalışmadığı belirtilmemiş.

Hocam Peki Youtube'da Magisk'ten kurunca sisteme gömüldüğü için Müdahale edilemiyor; ve arka planda çalışıyor; Otomatik başlat ayarı da yapılamıyor. Bende bundan hareketle bu şekilde olabilir diye düşündüm.

Üst Alt