Çözüldü Magisk Güncelledim Telefon Açılmıyor

myhtpcx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
myhtpcx
Cihazım
redmi
Konular
9
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI v11.0.2
Telefon Modeli
redmi 4x
Bootloader Kilidi
Açık
Magisk'i güncelledim. AVB 2.0 'ı seçili bırakmadım ama altta şifreleme ile igili birşey vardı. onun tikini kaldırıp güncelledim. ne yaptığımıda bilmiyordum. şuan yarım saat oldu hala telefon açılmaya çalışıyor.android yüklenme ekranında kalıyor.

ne yapmam lazım. çok fazla program root işlerine hakim değilim. detay veririp yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar. teşekkürler.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
magisk'i silemedim.silme dosyası hata veriyor.
boot.img twrp'den yüklenmeyi başardı hatasız ama tel hala daha açılmıyor.
boot.img'yi powershell'den adb ilede yükledim olmadı.

TWRP arayüzünde yedekleme bölümleri var, oradan yedek alsam.yeni rom yükleyince o yedekleri geri yüklesem olur mu?
bu linkteki arkadaş yapmış öyle anladığım kadarıyla.
TWRP'yedeklemeyi araştırayım ben şimdi.

birde twrpyi tuşlarla açamıyorum. powershell'den FASTBOOT BOOT RECOVERY.İMG yapıp açıyorum. tuş bozulmuş olabilir mi?
Hocam twrp açılınca telefonu pcye bağlayın dosyalarınızı alın. Çok fazla işlem yapınca dahili depolama bozulabilir. Benim başıma geldi ve verileri hiçbir şekilde alamadım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Data yedeğini geri yüklerken hatalarla karşılaşılabilir. Bu yüzden size önerim Twrp açıkken bilgisayara bağlayın telefonunuz direkt çıkacak PC ekranına, içine girip tüm dosyalarınızı alın. Eğer bilgisayarda yer varsa ek olarak twrpden Data yedeğini alıp pcye aktarirsiniz. Olur da geri yüklerken hata verirse tüm dosyalar elinizde olur sıkıntı yaşamazsınız. (uygulamalar hariç) Mi hesabınizda yedekleme açıksa kurulum esnasında bütün uygulamalarınızı ayarlarınızı kuruyor. Hatta Google hesabınizi girerken onda da yedekleme açıksa o da bütün uygulama ve ayarları yapıyor kurulum sırasında.

Son düzenleme:
Oyla:

myhtpcx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
myhtpcx
Cihazım
redmi
Konular
9
Hocam twrp açılınca telefonu pcye bağlayın dosyalarınızı alın. Çok fazla işlem yapınca dahili depolama bozulabilir. Benim başıma geldi ve verileri hiçbir şekilde alamadım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Data yedeğini geri yüklerken hatalarla karşılaşılabilir. Bu yüzden size önerim Twrp açıkken bilgisayara bağlayın telefonunuz direkt çıkacak PC ekranına, içine girip tüm dosyalarınızı alın. Eğer bilgisayarda yer varsa ek olarak twrpden Data yedeğini alıp pcye aktarirsiniz. Olur da geri yüklerken hata verirse tüm dosyalar elinizde olur sıkıntı yaşamazsınız. (uygulamalar hariç) Mi hesabınizda yedekleme açıksa kurulum esnasında bütün uygulamalarınızı ayarlarınızı kuruyor. Hatta Google hesabınizi girerken onda da yedekleme açıksa o da bütün uygulama ve ayarları yapıyor kurulum sırasında.

rom attım,yedekleri attım açılmadı.

tekrar rom attım.yedekleri atmadım. gene açılmadı. mi ekranında kaldı.birde miflashtool ile deneyeceğim rom atmayı :/

Oyla:

myhtpcx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
myhtpcx
Cihazım
redmi
Konular
9
rom attım,yedekleri attım açılmadı.

tekrar rom attım.yedekleri atmadım. gene açılmadı. mi ekranında kaldı.birde miflashtool ile deneyeceğim rom atmayı :/

+MiFlash 64bit ile stock rom'u yükledim.
+MiFlash 64bit ile rom yükleme

+TWRP rom atınca silindi. tekrar kurdum
TWRP kurma

+TWRP ile alınan yedekleri geri yükledim (boot,data,system) ve telefon gene açılmadı.
bozuk sistemin yedeğini yükleyince gene bozuluyor sandım, tekrar rom attım ama...
gördüm ki rom attıktan sonra TWRP yüklersem sistem açılmıyor.
yedeklerle ilgisi yok.

twrp atmayla sistem açılmamasının alakasını anlayamadım. deneme yanılma yapayım.

Oyla:

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
+MiFlash 64bit ile stock rom'u yükledim.
+MiFlash 64bit ile rom yükleme

+TWRP rom atınca silindi. tekrar kurdum
TWRP kurma

+TWRP ile alınan yedekleri geri yükledim (boot,data,system) ve telefon gene açılmadı.
bozuk sistemin yedeğini yükleyince gene bozuluyor sandım, tekrar rom attım ama...
gördüm ki rom attıktan sonra TWRP yüklersem sistem açılmıyor.
yedeklerle ilgisi yok.

twrp atmayla sistem açılmamasının alakasını anlayamadım. deneme yanılma yapayım.
hocam cihazdaki müzik fotoğraf belge vs ne varsa twrp ekranındayken bilgisayara alabilirdiniz aslında. twrp nerden indiriyorsunuz?
birde burdan en güncel versiyonu indirin yükledikten sonra bir kere reboot recovery yapın peşinden sistemi hiç başlatmadan magisk flaşlayın devamında bir kez sistemi açıp kapatın twrp ye girin restore kısmıdan almış olduğunuz yedeğin sadece data kısmını geri yükleyin

Oyla:

myhtpcx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
myhtpcx
Cihazım
redmi
Konular
9
hocam cihazdaki müzik fotoğraf belge vs ne varsa twrp ekranındayken bilgisayara alabilirdiniz aslında. twrp nerden indiriyorsunuz?
birde burdan en güncel versiyonu indirin yükledikten sonra bir kere reboot recovery yapın peşinden sistemi hiç başlatmadan magisk flaşlayın devamında bir kez sistemi açıp kapatın twrp ye girin restore kısmıdan almış olduğunuz yedeğin sadece data kısmını geri yükleyin

+geçen gün; magisk silmeye çalışmanın verdiği error 1 hatasının sebebi olarak boot.img'yi yükleyelim'de error 1 gider belki derken telefona attığım boot.img dosyasını TWRP'de boot.img'yi "boot" seçeneğiyle yükledim olmadı sonra TWRP'de boot.img'yi "recovery" seçip yükeledim bunu yapınca TWRP'de hiç açılmamıştı.
Yeni TWRP'yi verdiğiniz linikten son sürüm indirip tekrar kurup yedekleri aldım.
Yedekler elimde mevcut ama twrp'yide "recovery mod'la boot.img yi flash" yapıp bozduktan sonra ki yedekler bunlar (Birşey fark edermi bilmem).

+ "Reboot recovery yapın" dediğiniz şey twrp'yi yeniden başlatmak demek mi? o kısmı anlamadım.

+magisk'i twrp'den flashlayıp kapatıp açacağım.
+twrp'den sadece data yedeğini yükleyeceğim.

Oyla:

ghostmojo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi note 3
Meslek
Mühendis
Konular
109
Önce cihazı fastboot moduna alın ve twrp yükleyin. Sonra magisk uninstaller indirip twrp den yükleyin ve reboot system yapıp telefonu açın
Telefon açıldıktan sonra tekrar root yapmak istiyorsanız eğer cihazı tekrar fastboot moduna alıp twrp yükleyin ve twrp ye girip tekrardan magisk kurun
Aynı durum başıma geldi. Magiski kaldırınca sorun düzeldi. Magiskin normal olarak yüklendiğine emin olduğum sürümleri twrp den yükledim yine miui ekranında kalıyor.

Oyla:

myhtpcx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
myhtpcx
Cihazım
redmi
Konular
9
ÇÖZÜM BULUNDU:
aylar sonra şans eseri bulunan çözümhaha--
özet: TWRP ile yeni rom atınca da açılmıyordu. sadece MiFlash ile fastboot rom kabul ediyordu.

Root yetkisini kaldırdıktan sonra boot(açılma) problemi yaşarsanız bu dosyayı indirin ve TWRP'dan flashlayın.

1231243, TEŞEKKÜRLER. clap~~

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
ÇÖZÜM BULUNDU:
özet: TWRP ile yeni rom atınca da açılmıyordu. sadece MiFlash ile fastboot rom kabul ediyordu.

Root yetkisini kaldırdıktan sonra boot(açılma) problemi yaşarsanız bu dosyayı indirin ve TWRP'dan flashlayın.

Rica ederim hocam, geçmiş olsun handshake~~

Oyla:

murthn00

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murathan
Cihazım
poco x3
Konular
1
ÇÖZÜM BULUNDU:

Hocam merhaba aynı sorun bendede var yardımcı olabilme şansınız var mı?

Oyla:

SpLaSh54

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
K20 Pro Premium
Konular
0
Merhaba bende K20 PRO PREMİUM (Mİ 9T PRO olarak rootlu) telefonumdaki magisk manager güncelle dedim telefon açılıyor tuş kilidini açıp hızlıca bi kaç işlem yapacak kadar dayanıyor sonra reset atıyor telefonum. Telefonu formatlamadan çözebilene bir miktar para vericem desteklerinizi bekliyorum.

Oyla:
Üst Alt