Anket KVK mı? Delta mı? Hangi Garantiyi Tercih Edersiniz?

Hangi yetkili servis firmasının güvencesinde bulunan cihazları almayı tercih edersiniz?

• Kullanılan toplam oy
    459

dekor67

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
tanju
Cihazım
Mi 6
Meslek
Memur
Konular
28
Ya benim amacım cepport u kötülemek değil ben oradan aldım cihazı ilk defa bidaha olsa yine alırım bunu belirteyim ama cepport bir servis kursa adam gibi teknik servisinde verse şayomi tr gelince zaten bu adamlar bu işi biliyor biz bunları direk dispirator yapalım dese SUPER OLMAZMİ

by_colakoglu

Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terkedilemez.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habil
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Elektronik tekn.
Konular
15
Bende ısrarla bunu anlatmaya çalışıyorum biz CEPPORT u seviyoruz. Neden peki iyi donanımlı cihazları en uygun fiyata satıyor. Sadece son ay üç cihaz aldım. Ama KVK servis ücretinin fahiş olması distribütör algısı yaratıyor dedim ve bu CEPPORT u çizgisinden çıkarır diye yorumladim...

dekor67

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
tanju
Cihazım
Mi 6
Meslek
Memur
Konular
28
Ya benim amacım cepport u kötülemek değil ben oradan aldım cihazı ilk defa bidaha olsa yine alırım bunu belirteyim ama cepport bir servis kursa adam gibi teknik servisinde verse şayomi tr gelince zaten bu adamlar bu işi biliyor biz bunları direk dispirator yapalım dese SUPER OLMAZMİ
Bende ısrarla bunu anlatmaya çalışıyorum biz CEPPORT u seviyoruz. Neden peki iyi donanımlı cihazları en uygun fiyata satıyor. Sadece son ay üç cihaz aldım. Ama KVK servis ücretinin fahiş olması distribütör algısı yaratıyor dedim ve bu CEPPORT u çizgisinden çıkarır diye yorumladim...
Canım kardesim bence yanlış düşünüyorsun neden biliyor musun adamlar 2 çeşit cihaz satıyor 1 delta diğeri KVK sen tüketici olarak sana kalmış bütçenin iyi ise KVK al yok KVK da delta gibi diyorsan sorun yok zaten senin demek istediğim anlıyorum ben KVK sanki dispirator Muş gibi lansman ediliyor diyorsun öyle bişey yok ama KVK köklü bir firma Nokia 3310 da bile KVK vardı benim şahsi düşüncem KVK merdiven altı servis diye tabir ettiğimiz servislerin en iyisi yoksa dispirator dekan değil KVK da bunun farkında olduğundan fiyat uçuruyor anladın yani burda cepport tüm değil KVK bin bir cakalligi var

by_colakoglu

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habil
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Elektronik tekn.
Konular
15
Cantara hocam bu konuyu anket yaparak açtı ve çoğunluk kvk dedi. Acaba dedim yavaş yavaş deltayı terkedip kvk ya mı döner CEPPORT diye düşünmedim değil. Bu sebeple hislerimi dile getirdim bu hamle CEPPORT u cizgisinden saptırır ve zarar verir bu benim görüşüm....

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam konuya bambaşka bir boyut getirdiniz.... Şimdi bende kontrol ettiğimde aynı şeyi gördüm.... İlginç bir detay oysa ki Çetin hocam aksini şiddetle savunuyordu....
[doublepost=1515275100,1515274951][/doublepost]
Çetin hocam biraz insaf demiştiniz ya aşağıda arkadaş bir detay paylaşmış GG da kvk garantili CEPPORT satışlarında ürün özelliklerinde distribütör garantili yazıyor. Biraz insaf siteminize binaen bir yorumunuz varmı....?
Ben ithalatçı garantili diye görüyorum.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Kaldı ki, sadece birkaç cihaza baktığım ve göremediğim halde, eğer böyle bir durum varsa bile, ilan açılırken yapılan bir hata nedeniyle olabilir. Bunu araştırmak gerekir. Bu konuda cantara hocam gerekeni yapacaktır.

Adını unuttuğum, geçmiş yıllarda "ben distribütörüm" diye ortaya çıkanların konularında olsun, Doğa Mobil ile ilgili konularda olsun, şimdi ismi bile olmayan benim Behçetgiller şeklinde isim verdiğim sözde Xiaomi Türkiye ile ilgili konularda olsun, hepsinde Türkiye'de henüz Distribütör yok diye yüzlerce kere yazmışızdır. Yüzlerce kere bunların da Cepport gibi bir ithalatçı olduklarını yazmışızdır. "Cepport gibi" kelimesinin manasını sanırım Türkçe bilen herkes anlayacaktır. Tüm bunlar ortadayken ve bizlere Cepport distribütördür diye tek bir cümlemizi dahi gösteremiyorken daha neyin tartışmasını yapıyoruz ki?
Şu anda dipsiz bir kuyudaki taşları tartışıyoruz gibi bir durum söz konusu.
Tekrar etmekte fayda görüyorum. Bizim çabamızı hala görmezden geliyorsunuz ben buna itiraz ediyorum. Başka bir şeye değil.

Bu arada yukarıdaki resimde 3 yıl garanti yazması bu telefonun 3 yıl garantisi var manasına gelmiyor. Yanlış anlama olmasın. Garanti süresi 2 ile 3 yıl arasındaki cihazlar için bu seçeneği seçmek gerekiyor.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

by_colakoglu

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habil
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Elektronik tekn.
Konular
15
Ben ithalatçı garantili diye görüyorum.

Kaldı ki, sadece birkaç cihaza baktığım ve göremediğim halde, eğer böyle bir durum varsa bile, ilan açılırken yapılan bir hata nedeniyle olabilir. Bunu araştırmak gerekir. Bu konuda cantara hocam gerekeni yapacaktır.

Adını unuttuğum, geçmiş yıllarda "ben distribütörüm" diye ortaya çıkanların konularında olsun, Doğa Mobil ile ilgili konularda olsun, şimdi ismi bile olmayan benim Behçetgiller şeklinde isim verdiğim sözde Xiaomi Türkiye ile ilgili konularda olsun, hepsinde Türkiye'de henüz Distribütör yok diye yüzlerce kere yazmışızdır. Yüzlerce kere bunların da Cepport gibi bir ithalatçı olduklarını yazmışızdır. "Cepport gibi" kelimesinin manasını sanırım Türkçe bilen herkes anlayacaktır. Tüm bunlar ortadayken ve bizlere Cepport distribütördür diye tek bir cümlemizi dahi gösteremiyorken daha neyin tartışmasını yapıyoruz ki?
Şu anda dipsiz bir kuyudaki taşları tartışıyoruz gibi bir durum söz konusu.
Tekrar etmekte fayda görüyorum. Bizim çabamızı hala görmezden geliyorsunuz ben buna itiraz ediyorum. Başka bir şeye değil.

Bu arada yukarıdaki resimde 3 yıl garanti yazması bu telefonun 3 yıl garantisi var manasına gelmiyor. Yanlış anlama olmasın. Garanti süresi 2 ile 3 yıl arasındaki cihazlar için bu seçeneği seçmek gerekiyor.

Çetin hocam bu hususta tek bir ibare göremezsiniz dedinizya üstelik el insaf diyerek insafimizdan şüphe duydunuz ya buyrun...N11 de ilk açtığım ilan KVK Garantili.... Siz bulamadinizya yardımcı olmak istedim...Demekki hicbir yerde tek bir ifade bulamassiniz gibi güçlü cümleler kurmamak lazım zira büyük konuşmak iyi değildir. Bu arada insaflı olup olmamak konusunda aklandigimizi düşünüyorum....
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Çetin hocam bu hususta tek bir ibare göremezsiniz dedinizya üstelik el insaf diyerek insafimizdan şüphe duydunuz ya buyrun...N11 de ilk açtığım ilan KVK Garantili.... Siz bulamadinizya yardımcı olmak istedim...Demekki hicbir yerde tek bir ifade bulamassiniz gibi güçlü cümleler kurmamak lazım zira büyük konuşmak iyi değildir. Bu arada insaflı olup olmamak konusunda aklandigimizi düşünüyorum....
Resimlerden sonraki ilk paragrafımı biraz daha dikkatli okuyabilir misiniz? Cevabı orada siz bunu daha söylemeden önce yazmıştım.

Siz onu gördüğünüz için mi ilk mesajınızı öyle yazmıştınız? Hayır. Öyle olsaydı cantara hocamın mesajının hemen ardından da benim mesajımdan sonra da peki bu ne diye bu örneği verirdiniz. Tartışmamız da başka bir boyuta geçip o istikamette devam ederdi.

Ben size yüzlerce Cepport ithalatçıdır yazısı gösterebilirim. Siz arkadaşın mesajı öncesinde bir tane distribütör imamızı gösteremediniz. Bununla ilgili de üsteki mesajımda düşüncemi belirttim. GittiGidiyor'dan da örnek verdim. Sizin düşüncenize göre, bu algıyı yaratmaya çalışan bir firma bu kadar salak olabilirmi ki bunu yıkacak şekilde ithalatçı garantili yazıyor? Lütfen biraz mantıklı düşününüz.
Dediğim gibi havanda su dövüyoruz. Mesajlarımızı isterseniz yeniden bir okuyunuz. Anlamamak için nasıl bir çaba içinde olduğunuzu belki görürsünüz.
Ben bu boş tartışmayı artık sonlandırıyorum.

by_colakoglu

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habil
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Elektronik tekn.
Konular
15
Resimlerden sonraki ilk paragrafımı biraz daha dikkatli okuyabilir misiniz? Cevabı orada siz bunu daha söylemeden önce yazmıştım.

Siz onu gördüğünüz için mi ilk mesajınızı öyle yazmıştınız? Hayır. Öyle olsaydı cantara hocamın mesajının hemen ardından da benim mesajımdan sonra da peki bu ne diye bu örneği verirdiniz. Tartışmamız da başka bir boyuta geçip o istikamette devam ederdi.

Ben size yüzlerce Cepport ithalatçıdır yazısı gösterebilirim. Siz arkadaşın mesajı öncesinde bir tane distribütör imamızı gösteremediniz. Bununla ilgili de üsteki mesajımda düşüncemi belirttim. GittiGidiyor'dan da örnek verdim. Sizin düşüncenize göre, bu algıyı yaratmaya çalışan bir firma bu kadar salak olabilirmi ki bunu yıkacak şekilde ithalatçı garantili yazıyor? Lütfen biraz mantıklı düşününüz.
Dediğim gibi havanda su dövüyoruz. Mesajlarımızı isterseniz yeniden bir okuyunuz. Anlamamak için nasıl bir çaba içinde olduğunuzu belki görürsünüz.
Ben bu boş tartışmayı artık sonlandırıyorum.

Konu siz devreye girince boş tartışma haline geldi... Çünkü mesajları bastan beri okuması gereken ben değil sizsiniz. Çünkü ben tam aksine konunun başından beri ben CEPPORT un lehine konuşmama rağmen siz yok insaf yok anlamakta çaba sarf ediyorsun vs gibi garip garip cümleler kururuyorsunuz... Sizden ricam ne kadar insafim oldugu konusunda yorum yapmayın....
[doublepost=1515316377,1515315643][/doublepost]Benim ricam Forum ileri gelenlerinin, tıpkı cantara hocam gibi daha nayif ve ölçülü cümleler kurmaları. Kimse ile çekişme içerisinde değiliz burada, aksine Bilgi paylaşımı yaparak hobimizi icra ediyoruz...sert cümleler kurulacaksada kimin neyi anlatmaya çalıştığını iyi anlamak lazım. BENİM HİÇBİR MUHABBETİME KİMSE BOŞ MUHABBET DİYEMEZ. Forum misafirlerini küstürmek, bi yarar getirmez....
[doublepost=1515322513][/doublepost]Şu resimde şurada dursun......

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Arkadaşlar teker teker tüm ilanları aratmayıp keşke link verseydiniz :D

N11'deki KVK garantili Mi6 sayfasını girerken giriş yapan arkadaş yanlışlıkla ithalatçı garantili yerine distribütör garantili seçmiş. Zannediyorum Nubia girişleri yapıldıktan hemen sonraya denk geldiği için dalgınlıkla böyle bir hata yapılmış. (Bildiğiniz üzere cepport aynı zamanda Nubia Türkiye distribütörü) Kusura bakmayın Pazartesi günü mutlaka düzelttireceğim :)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Konu siz devreye girince boş tartışma haline geldi... Çünkü mesajları bastan beri okuması gereken ben değil sizsiniz. Çünkü ben tam aksine konunun başından beri ben CEPPORT un lehine konuşmama rağmen siz yok insaf yok anlamakta çaba sarf ediyorsun vs gibi garip garip cümleler kururuyorsunuz... Sizden ricam ne kadar insafim oldugu konusunda yorum yapmayın....
[doublepost=1515316377,1515315643][/doublepost]Benim ricam Forum ileri gelenlerinin, tıpkı cantara hocam gibi daha nayif ve ölçülü cümleler kurmaları. Kimse ile çekişme içerisinde değiliz burada, aksine Bilgi paylaşımı yaparak hobimizi icra ediyoruz...sert cümleler kurulacaksada kimin neyi anlatmaya çalıştığını iyi anlamak lazım. BENİM HİÇBİR MUHABBETİME KİMSE BOŞ MUHABBET DİYEMEZ. Forum misafirlerini küstürmek, bi yarar getirmez....
[doublepost=1515322513][/doublepost]Şu resimde şurada dursun......

Hayır durum nasıl buraya geldi anlamak mümkün değil. Kanıt bulamayınca, konuyu üslubunuzu da git gide bozarak nereden nereye getirdiniz. Evet konunun ben dahil olduktan sonra boş konuşmaya dönmüş olması çok doğru bir tespit. Kanıt göstermek dışındaki mesajlar boş konuşmak oluyor çünkü.
Neyse başa dönelim.
Benim yazdığım şey oldukça basit ve anlaşılır idi. Dedim ki "biz bu algıyı yıkmak için romanlar yazdık. Cepport bile KVK ile anlaşıp ithalatçılar da KVK ile nasıl anlaşabilir onu göstermeye çalıştılar." Bunun anlaşılmayan yeri neresi Allah aşkına? "Nerede Cepport distribütördür diye yazdık?" diye sordum size. Burada nerede Naif olmayan birşey gördünüz de Naif'likten bahsediyorsunuz? Beni anlamadığınız için Cepport savunmasına geçip tavsiyelerinizi göstermeye başladınız. Ben Cepport'u kötülediğinize dair birşey yazmadığım halde her mesajınızda bunu ön plana çıkardınız. (Kaldı ki "Cepport KVK cihazların fiyatlarını yüksek tutarak distribütör algısı yaratmaya çalışıyor" cümlesinde apaçık hem bizi hem Cepport'u suçladığınızın farkında değilsiniz ama zaten algı konusuna açıklık getiremediğiniz ve bir de bununla başedemeyeceğinize inandığım için bunu konu dışında tutmaya çalıştım.) Yazdığınız her mesajda asıl konumuz olan algı konusunun dışına çıkıp alakasız şeyler yazdınız. Bir arkadaş N11'den haklı bir durum gösterdiğinde hemen onu hak bayram tutup ona sarıldınız. Onun da bir yanlışlık olduğu apaçık ortadaydı. Bunu da GittiGidiyor sitesinde KVK'lı bir cihazın açıklamasında yazan "İTHALATÇI GARANTİLİ" ibaresi ile size kanıtladım. Böyle bir algı yaratmaya çalışılması durumunda "ithalatçı garantili" ibaresinin bu konuda ne kadar baltalayıcı olduğunu hatırlattım. Kaldı ki bunu hak bayram tutmanız zaten yanlış. Çünkü siz bizim çabalarımızı hiçe sayarken bunu bilmiyordunuz bile. Bizim gibi siz de yeni gördünüz. Cantara hocamız da bunun bir yanlışlık olduğunu ve düzeltileceğini söyledi. Yani yanlış bir durumda gerekeni hemen yapabileceğimizi gösterdik. Ben de yine varsa eğer gerekeni yapmak adına sizden bu algıyla ilgili kanıtlar istemiştim. Çünkü insanlık hali, bir yerlerde yazdığımız birşey yanlış anlaşılmış olabilir diye düşünmüştüm. Konuya dahil olmamın tek sebebi buydu. Tutmuş Naif'likten, sert üsluptan bahsediyorsunuz.
"BENİM HİÇBİR MUHABBETİME KİMSE BOŞ MUHABBET DİYEMEZ" diye oldukça kaba bir şekilde bir cümle yazmışsınız. Siz yazarken, yaparken size herşey mübah ama benim ve birçok kişinin bunca çalışmamızı "ÇÖPE ATMANIZ" karşısında insaf deyip kanıt isterken ben kötüyüm öyle mi? KVK garantili cihazların distribütör garantili olduğu algısını kırmak adına yüzlerce mesaj yazmış birisi olarak, sizin "bu algı oluşturulmaya çalışılıyor" şeklindeki üstelik bir kanıt göstermeden tam tersi yaklaşımınızı kabul etmemi nasıl beklersiniz? Sizden kanıt istedim, hala bir kanıt göstermek yerine lafı dolandırıp duruyor, üslubunuzu da bozuyorsunuz. Ya bana Cepport'un distribütör olduğuna dair yazdığımız mesajları ve bu algıyı yaratmaya çalıştığımıza dair elinizdeki delilleri gösterin ya da Türkçe'mizin tam manasıyla bu "BOŞ KONUŞMA" yı bırakın. Bunu ben değil güzel Türkçe'miz söylüyor bunu da gözönünde bulundurun lütfen. Ben sadece ayna görevi görüyorum burada. Yaptığınız şeyin ne olduğunu hatırlatıyorum size.

Lütfen bundan sonra halen daha yazdığınız cümlenin arkasında durup cevap yazacaksanız, tartışmanın özüne dönerek, konu dışına çıkmadan, bizim bu algıyı oluşturmamıza dair elinizdeki delilleri göstererek yazın. Haklı ya da haksız çıkmak ya da kimseyle çekişmek derdinde değilim. Ben bunlardan çok yoruldum artık. Bu yaştan sonra kimseyle uğraşacak değilim. Benim tek derdim, eğer bir yerde bir hata yaptıysak görüp düzeltmek. Benim istediğim sadece bu. Eğer yazdığınızın arkasında duramayacaksanız yani bir kanıt gösteremeyecekseniz de kimsenin vaktini çalmaya hakkımız yok. Hiçbir şey yazmayın. Çünkü üslubunuz da gittikçe bozulmaya başlıyor ve başka bir boyuta geçiyor. Madem geçmişten de tanışıyoruz, ne siz üzülün ne de biz. Lütfen bu önemli hususa dikkat ediniz. Konumuz dışındaki yani "bizim ve Cepport'un KVK'lı cihazların distribütör cihazları algısı yarattığı hakkındaki konu" dışındaki yazılarınızı artık görmezden geleceğim.
Papağan gibi aynı şeyleri yazıp durmaktan ben de rahatsızım. Ancak halen daha anlaşılamadığı için böyle olması gerekiyor. Belki böyle defalarca vurgulanırsa daha rahat anlaşılabilir.

Üst Alt