Çözüldü Lineage OS 17.1 yüklerken TWRP ekranında kalıyor

• Konbuyu başlatan nokta
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 22
  • Görüntüleme 2K

nokta

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bella
Cihazım
sagit
Konular
9
Canpro hocam, lineage kullanıp da memnun olmayanı görmedim, özelleştirme yok diye yakınanlar hariç :) hocam siz redmi note 8 kullanıyorsunuz, Mi6 ile Redmi note 8 için çıkan romlar farklı, mesela mi6 için endenozya romu yok..
nokta hocam bakacak bakacak rom yok :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Satıcı, vendor anlamına gelir, bazı geliştiriciler vendor wipe ister, hatta bazıları zorunlu kılar.. Yani romu yapan sil diyorsa silme taraftarıyım..
Şimdi siz yazınca PE'nin konusuna baktım orada hatırlıyordum. O konuda geliştirici vendor istemiş, şimdi ben xda'dan baktığımda FW ile ilgili bir yazım yok fakat altta üyeler kendi aralarında FW yüklediklerini belirtmiş ama sürüm hangisi vs. bu konu hakkında bir öneri yok.

Vendor'u silince sanıyorum geliştirici seçenekleri gibi ayarlar da gitmiş oldu. Depolama da boş olduğu için ROM'da yükleyemiyorum. Bunu nasıl çözebilirim? Bilgisayar cihazı görmüyor ve telefonun içi boş. TWRP ve Bootloader ekranlarına geçiş yapabiliyorum sıkıntı yok.

# Ek: Sanıyorum cihazım bu işlemde brick olmuş oluyor, bunun için Mi Flash Tool ile orjinal Xiaomi yazılımını yükleyip ardından sıfırdan TWRP yükleyip, işlemleri sıfırdan mı yapmam gerekiyor? 2 defa yazılım mı yüklemiş olucam yoksa bir çözümü var mıdır?

Son düzenleme:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Şimdi siz yazınca PE'nin konusuna baktım orada hatırlıyordum. O konuda geliştirici vendor istemiş, şimdi ben xda'dan baktığımda FW ile ilgili bir yazım yok fakat altta üyeler kendi aralarında FW yüklediklerini belirtmiş ama sürüm hangisi vs. bu konu hakkında bir öneri yok.

Vendor'u silince sanıyorum geliştirici seçenekleri gibi ayarlar da gitmiş oldu. Depolama da boş olduğu için ROM'da yükleyemiyorum. Bunu nasıl çözebilirim? Bilgisayar cihazı görmüyor ve telefonun içi boş. TWRP ve Bootloader ekranlarına geçiş yapabiliyorum sıkıntı yok.

# Ek: Sanıyorum cihazım bu işlemde brick olmuş oluyor, bunun için Mi Flash Tool ile orjinal Xiaomi yazılımını yükleyip ardından sıfırdan TWRP yükleyip, işlemleri sıfırdan mı yapmam gerekiyor? 2 defa yazılım mı yüklemiş olucam yoksa bir çözümü var mıdır?
Hocam hafıza kartı, otg gibi bir harici alan varsa elinizde, twrp de sorun çıkarmıyorsa romu twrp üstünden kurun.

nokta

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bella
Cihazım
sagit
Konular
9
Hocam hafıza kartı, otg gibi bir harici alan varsa elinizde, twrp de sorun çıkarmıyorsa romu twrp üstünden kurun.
Çözdüm, cihaz ilk başta brick olmamış pardon ben öyle sanmışım. xda'da bulunan diğer ROM'larda genelde hep FW olarak V10'unu istemişler ve Arian ile alakası olmayan ROM'larda bile ki bu forum da dahil herkes onun derlediği TWRP sürümünü önermiş. Ben de FW olarak V10 stabil Global'i yükledikten sonra da Lineage OS 7.1'i ve GApps'i yükledim, Magisk'i yüklemedim takılı kalıyordu cihazın kurulumunu yaptıktan sonra yükledim.

Evet kurulumu yaptım lakin hoşuma gitmedi :D Şimdi ise Pixel'i denemeyi düşünüyorum. Herkese çok teşekkür ederim, sağolun.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Çözdüm, cihaz ilk başta brick olmamış pardon ben öyle sanmışım. xda'da bulunan diğer ROM'larda genelde hep FW olarak V10'unu istemişler ve Arian ile alakası olmayan ROM'larda bile ki bu forum da dahil herkes onun derlediği TWRP sürümünü önermiş. Ben de FW olarak V10 stabil Global'i yükledikten sonra da Lineage OS 7.1'i ve GApps'i yükledim, Magisk'i yüklemedim takılı kalıyordu cihazın kurulumunu yaptıktan sonra yükledim.

Evet kurulumu yaptım lakin hoşuma gitmedi :D Şimdi ise Pixel'i denemeyi düşünüyorum. Herkese çok teşekkür ederim, sağolun.
Cihazınız için varsa Msm Xtended tavsiye ederim hocam.

nokta

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bella
Cihazım
sagit
Konular
9
Cihazınız için varsa Msm Xtended tavsiye ederim hocam.
Henüz bulamadım, şunu farkettim PE'nin Mi 6 için 2 farklı derleyicisi mevcutmuş ve farklı problemleri mevcut. Lineage OS'ta ise kimisi OTA yok diyor şuan kafam karıştı, benim asıl istediğim;

Gerekli güvenlik güncellemelerini alsın, ota yoluyla düzenli olarak güncelleme yapsın ya da en azından geliştirici destek verdiği kadar diyebilirim bunun için de en az hata benim için en ideali olur. Şimdi Lineage OS'a henüz alışamadım fakat şöyle de bir problemim var parmak izi bazen çalışıyor.

PE'yi kurmak istiyorum fakat kafamda deli sorular.. var.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Henüz bulamadım, şunu farkettim PE'nin Mi 6 için 2 farklı derleyicisi mevcutmuş ve farklı problemleri mevcut. Lineage OS'ta ise kimisi OTA yok diyor şuan kafam karıştı, benim asıl istediğim;

Gerekli güvenlik güncellemelerini alsın, ota yoluyla düzenli olarak güncelleme yapsın ya da en azından geliştirici destek verdiği kadar diyebilirim bunun için de en az hata benim için en ideali olur. Şimdi Lineage OS'a henüz alışamadım fakat şöyle de bir problemim var parmak izi bazen çalışıyor.

PE'yi kurmak istiyorum fakat kafamda deli sorular.. var.
Karar vermek zor gibi sizin açınızdan, kolay gelsin hocam (:

nokta

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bella
Cihazım
sagit
Konular
9

samettyyavuz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Meslek
Bankacı
Konular
5
Karar vermek zor gibi sizin açınızdan, kolay gelsin hocam (:
PE e lineage os a göre daha göze hoş geliyor yanlız bazen garip şekilde kasıntı oluyor telefonda fps 5 e düşmüş gibi resetleyinde düzeliyor bazende telefon kendi kendine resetlenmiş oluyor onun dışında akıcı bence lineage os daha stabil çalışıyor dezavantajı yüz kilidi yok malesef onun dışında bir sorun yok birde PE de telefon şarj olurken ısınıyordu... Mİ 9 İLE DENENDİ.

nokta

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bella
Cihazım
sagit
Konular
9
xda'da gezinirken Paranoid Android adında güncel firmware kullanan bir Rom buldum, bu forumda henüz göremedim ve o romu yükledim. Şuan için memnunum herhangi bir problemle de karşılaşmadım. Ayrıca Android 10 çok hoşuma gitti, Lineage'de aynı görsellikle karşılaşmadım sanırım kendine has bir arayüzü olması sebebiyle, bu romun arayüzü de yine sanıyorum Pixel Experience'e dayanıyor ve bu arayüz oldukça hoşuma gitti. Deneyimlediğim MIUI ve Lineage arayüzlerine göre Paranoid Android'in arayüzü daha sade ve pratik.

Konuya destek veren herkese teşekkür ederim, iyi forumlar.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
xda'da gezinirken Paranoid Android adında güncel firmware kullanan bir Rom buldum, bu forumda henüz göremedim ve o romu yükledim. Şuan için memnunum herhangi bir problemle de karşılaşmadım. Ayrıca Android 10 çok hoşuma gitti, Lineage'de aynı görsellikle karşılaşmadım sanırım kendine has bir arayüzü olması sebebiyle, bu romun arayüzü de yine sanıyorum Pixel Experience'e dayanıyor ve bu arayüz oldukça hoşuma gitti. Deneyimlediğim MIUI ve Lineage arayüzlerine göre Paranoid Android'in arayüzü daha sade ve pratik.

Konuya destek veren herkese teşekkür ederim, iyi forumlar.
Aradığınızı bulmanıza sevindim hocam (: iyi forumlar.

Üst Alt