Çözüldü Lineage OS 17.1 yüklerken TWRP ekranında kalıyor

• Konbuyu başlatan nokta
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 22
  • Görüntüleme 2K

nokta

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bella
Cihazım
sagit
Konular
9
Merhabalar, bu sabah Lineage OS'u yüklemeye çalıştım fakat xda'daki konusunda ne yazıyorsa o şekilde yaptığımı düşünüyorum ama bir türlü sistemi kullanılabilir hale getiremedim.

Sırasıyla; tek tuşla TWRP yükleme aracıyla Arian TWRP'yi cihaza yükledim, ardından Lineage OS 7.1 dosyasını, sonra GApps ve Magisk flashlayıp cihazı yeniden başlattım.

TWRP sürümü olarak orada Arian'ın kendisine ait olanı öneriyor ilk onunla yaptım olmadı daha sonra TWRP 3.4 olan yeni sürümü denedim o şekilde de olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Wipe yapmadınız mı?

nokta

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bella
Cihazım
sagit
Konular
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Wipe yapmadınız mı?
Merhaba, wipe işlemini yaptım dalvik,cache,system ve data olarak yaptım, şimdi bir hata gözüme çarptı en üstte "E: Unable to decrypt FBE device" yazıyor, internette araştırdığıma göre bu hatanın gitmesi için de wipe yapmak gerekiyormuş ama doğru wipe'ları yaptığımı düşünüyorum. Bir de "set_policy_failed: /data/misc" hatası var ilk hatanın hemen altında fakat diğer hata gibi kırmızı ile belirtilmemiş.

# Ek: xda konusuna baktığımda hata alan bazı kişilere FW yüklemesi yapın diyor, şimdi ben sırasıyla tek tuşla TWRP yükleme aracında yeni TWRP'nin adını yine o araca tanımlı olan ile değiştirip, TWRP 3.4'ü yükleyip, ardından wipe işlemleri olarak, dalvik, cache, system, data ve "satıcı" ibarelerini işaretleyip wipe yapıp, cihazı yeniden başlatıp, yükleme aşamasında güncel stabil Global FW'yi indirdim onu yükleyip, tekrar cihazı yeniden başlatıp, sırasıyla Lineage OS 7.1 ve GApps'ı yükleyip sonra Magisk yüklesem düzelir mi, wipe ekranındaki "satıcı" ibaresi ne anlama geliyor wipe yapsam mı emin değilim, önerirseniz onu da deniyeceğim.

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Format data yaptınız mı? (türkçe: veriyi biçimlendir) sonra romu telefona atıp, eğer açılışta kalıyorsa magisk ilk kurulumdan sonra kurarsanız belki çözülür.

Canpro

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahimcan
Cihazım
REDMİ NOTE 8
Meslek
Öğrenci
Konular
63
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Stoya hocamın video su dur %100 olacaktır ama lineage os iyi değil hocam çok kullandım ben onu

nokta

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bella
Cihazım
sagit
Konular
9
Format data yaptınız mı? (türkçe: veriyi biçimlendir) sonra romu telefona atıp, eğer açılışta kalıyorsa magisk ilk kurulumdan sonra kurarsanız belki çözülür.
Mi logosu geçtikten sonra hemen TWRP'ye atıyor, veriyi biçimlendir'i denememiştim onu da deniycem.

-video-

Stoya hocamın video su dur %100 olacaktır ama lineage os iyi değil hocam çok kullandım ben onu
sizin önerebileceğiniz bir Rom var mı? Bana kararlı olsun, OTA yoluyla güncelleme alsın yeterli.

# Ek: Bu arada videoyu izliyorum.

Canpro

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahimcan
Cihazım
REDMİ NOTE 8
Meslek
Öğrenci
Konular
63
Mi logosu geçtikten sonra hemen TWRP'ye atıyor, veriyi biçimlendir'i denememiştim onu da deniycem.

sizin önerebileceğiniz bir Rom var mı? Bana kararlı olsun, OTA yoluyla güncelleme alsın yeterli.

# Ek: Bu arada videoyu izliyorum.
Endonezya romu iyidir hocam ındo diye geçer

nokta

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bella
Cihazım
sagit
Konular
9
Veriyi biçimlendir işlemini yaptım fakat yine olmadı ve o hata halen var.

Endonezya romu iyidir hocam ındo diye geçer
Indo romunu xda'da ve Google'da arattım fakat bulamadım, bilindik değil sanırım. Lineage OS popüler sanırım bundan devam edeyim tabi yükleyebilirsem :)

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Canpro hocam, lineage kullanıp da memnun olmayanı görmedim, özelleştirme yok diye yakınanlar hariç :) hocam siz redmi note 8 kullanıyorsunuz, Mi6 ile Redmi note 8 için çıkan romlar farklı, mesela mi6 için endenozya romu yok..
nokta hocam bakacak bakacak rom yok :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba, wipe işlemini yaptım dalvik,cache,system ve data olarak yaptım, şimdi bir hata gözüme çarptı en üstte "E: Unable to decrypt FBE device" yazıyor, internette araştırdığıma göre bu hatanın gitmesi için de wipe yapmak gerekiyormuş ama doğru wipe'ları yaptığımı düşünüyorum. Bir de "set_policy_failed: /data/misc" hatası var ilk hatanın hemen altında fakat diğer hata gibi kırmızı ile belirtilmemiş.

# Ek: xda konusuna baktığımda hata alan bazı kişilere FW yüklemesi yapın diyor, şimdi ben sırasıyla tek tuşla TWRP yükleme aracında yeni TWRP'nin adını yine o araca tanımlı olan ile değiştirip, TWRP 3.4'ü yükleyip, ardından wipe işlemleri olarak, dalvik, cache, system, data ve "satıcı" ibarelerini işaretleyip wipe yapıp, cihazı yeniden başlatıp, yükleme aşamasında güncel stabil Global FW'yi indirdim onu yükleyip, tekrar cihazı yeniden başlatıp, sırasıyla Lineage OS 7.1 ve GApps'ı yükleyip sonra Magisk yüklesem düzelir mi, wipe ekranındaki "satıcı" ibaresi ne anlama geliyor wipe yapsam mı emin değilim, önerirseniz onu da deniyeceğim.
Satıcı, vendor anlamına gelir, bazı geliştiriciler vendor wipe ister, hatta bazıları zorunlu kılar.. Yani romu yapan sil diyorsa silme taraftarıyım..

Canpro

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahimcan
Cihazım
REDMİ NOTE 8
Meslek
Öğrenci
Konular
63
çok pardon hocam aklıma gelmedi lineage os u bilim ses açma yeri normal değil aşağıda o yüzden birde birkaç tane şey var ondan dolayı hocam

Üst Alt