Anket KVK mı? Delta mı? Hangi Garantiyi Tercih Edersiniz?

Hangi yetkili servis firmasının güvencesinde bulunan cihazları almayı tercih edersiniz?

• Kullanılan toplam oy
    459

badmana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
badmana
Cihazım
Mi5
Konular
4
Fark etmez ki. Sadece bu forumda bazı arkadaşlar işçilik sorunlarından bahsetmişlerdi. Kvk da tecrübeli personel olma şansı fazla. Işık sızması, hatalı montaj v.b. nispeten az olur diye umalım. Bunun dışında distribütör ne derse servis onu yapar.

Örnek LG ekranlarda ghost screen olduğunda telefonun arızasını tespit et, müşteriye yeni ürün ver derseniz Kvk da delta da tespit yapar, yeni ürün verir distribütör tarafından sağlanan stoktan.

Yok o bir sorun değil, müşteriye yaz sorun görülmedi raporunu sepetle dersiniz onu yapar.

Veya ekran değiştir, al sana 500 adet yedek parça olarak orijinal olmayan ekran veriyorum, LG ghost screen olanları değiştir, güzel tak bak ama dersiniz öyle yapar.

Özetle servis fark etmez çoğu durumda. Mesele distribütörün xiaomi ile ilişkisi ve cebindeki para ile ilgili! Servislerle bu kriterlere göre anlaşma yapılır. Xiaomi adına kimse Kvk ile anlaşma yapmıyor ki.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Bügün türkiye içi üründe alsanız türkiyede servislerin durumu malum ama yinede çok iyi bir karar alınmış ithalat ürünlerinde servis çeşitliligi iyidir.

cantara hocam

peki KVK daki fiyat farkı ne içindir bize ne sunuyorda deltadan daha pahalı

Hocam zamanla hep beraber göreceğiz ancak Delta ile ilgili en fazla şikayeti zayıf işçilik nedeniyle alıyoruz. KVK ise bu konuda tam garanti veriyor. Özetle aradaki fark işçilik ve KVK markasına veriliyor.

Hocam evo ile devam etmeyi düşünmez misiniz delta yerine evo bence daha mantıklı ?

Ufkunuzu genişleteyim ben EVO derim ^^

Daha önce yapmış olduğumuz değerlendirmelerde EVO müşteri memnuniyeti en düşük servis olarak karşımıza çıktı. İletişim, işçilik, kullanılan parça kalitesi, teknik bilgi vs. her anlamda Delta'nın da, KVK'nın çok gerisindeler maalesef. Eğer ilerleyen zamanlarda kendilerini geliştirirlerse elbette ki değerlendirmeye alırız ancak şu durumda servis maliyetini sıfır yapsalar dahi kullanıcılarımıza EVO Teknik Servis garantisinde cihaz vermeyi düşünmüyoruz arkadaşlar.

juventus18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mi6 seramik
Meslek
isletme lisans
Konular
9
Mümkünse garantisiz satılsın, ek garanti paketi ile isteğe özel garanti uygulaması daha mantıklı. Malum sektörde bir çok firma ve sigorta var elektronik cihazlar için en azından kırılmalara karşı sigortalanmış olur cihaz :) Garantili cihaz değil sigortalı cepkaskolu telefonlar istiyoruz ;)

none

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
trump
Cihazım
Mİ5s
Konular
12
Fiyat bakımından delta fakat garanti bakımından kvk servis ağının yaygın ve tecrübeli olmasından fakat kvk garantili olup sıkıntı yaşamadımda değil.

JohnA

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can AKAR
Cihazım
mi note 2
Konular
7
Şahsen iki şirketle de ilgili olumsuz bir olay yaşamadım fakat servis ağının daha geniş olması nedeniyle kvk bir adım önde olacağı kanısındayım.
Yaklaşık son 4 yıldır yolcu ile beraber gelen ve yurt içinde herhangi bir garantisi olmayan telefon kullanıyorum, halimden memnunum.

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
KVK çok daha kurumsal bir firma. Yerinde bir karar oldu. Umarım yakın bir zamanda 6s çıkınca alacağım :)

dadaloglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Android 9.0
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
Delta ilk telefonu kullanıyorum ve henüz 1 ay bile olmadı.
KvK bir telefonda baya sorun yaşadım sürekli tüketici hatası muamelesi yaptı.
Şimdi: Arada 240 TL fark var.
Ben olsam naçizane fikrim Delta alır 170 TL de 1 yıllık sigorta yaparım çok daha rahat ederim!
Hangisini alırsanız alın güzel günlerde kullanın. :)

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
Çokok şükür ki şimdiye dek garantiyle hiç bir işim olmadı. Fakat genel olarak kullanıcı kitlesi adına kvk'nın servis ve hizmet ağı daha geniş olduğundan daha mantıklı vede ulaşılabilirlik adına memnuniyet seviyesinin artacağı kanaatindeyim. Fiyat farkı ise bundan kaynaklı olacaktır ve buda geniş servis hizmeti baz alınarak göz ardı edilebilir bir durumdur..

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Mümkünse garantisiz satılsın, ek garanti paketi ile isteğe özel garanti uygulaması daha mantıklı. Malum sektörde bir çok firma ve sigorta var elektronik cihazlar için en azından kırılmalara karşı sigortalanmış olur cihaz :) Garantili cihaz değil sigortalı cepkaskolu telefonlar istiyoruz ;)

Hocam bu konuda size katılıyorum. Garanti kapsamı ve koşullarına ilişkin son kullanıcıya seçenek verilmeli ancak yasal düzenlemelerimiz buna izin vermiyor. Ülkemizde satılan tüm elektronik cihazlar iki yıl garantili olmak zorunda ve garanti kapsamı da THH'ler eliyle düzenlenmekte. Yani asgari bir garanti sunulması zorunlu ancak ekstralar mevcut.

Üst Alt