Anket KVK mı? Delta mı? Hangi Garantiyi Tercih Edersiniz?

Hangi yetkili servis firmasının güvencesinde bulunan cihazları almayı tercih edersiniz?

• Kullanılan toplam oy
    459

FurkanKaan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 9T
Konular
3
Türkiye'de garanti kapsamı son kullanıcıyı değil satıcıyı korur. KVK ile 3 kere davalık oldum ikisini kazandım(bir hakem heyeti - bir tüketici mahkemesi) biri ise karar aşamasında(tüketici mahkemesi). Delta için bir yorum yapmam yanlış olur lakin internet ortamında bulunan yorumları okumam ilk yorumumu destekler nitelikte.

Brkdzdr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi A2 lite
Konular
20
Delta hakkinda okunanlari görunce elbette ki daha kurumsallaşmiş kvk diyecegim. Ama turkiye sınırlari icerisinde garanti kapsamlari çok dar ,ceşitli kanuna uygun sahtekarliklar ve göremediğimiz alt maddeler oldugu icin garantili urun almak sadece vicdanizimizi rahatlatiyor cebimizi degil.

abuabu1221

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Xiaomi Mi 9 Se
Konular
40
Merhaba arkadaşlar,

Pek çok Xiaomi kullanıcısının -ve Xiaomi kullanıcısı olmayı düşünen kişinin- aklında en büyük sorulardan bir tanesi cihazların garantisi. Gerek bizlere gelen sorulardan, gerekse forum içerisindeki yazışmalarımız sonucunda kullanıcılarımıza sadece model olarak değil farklı garanti firmalarına ait seçeneklerin de sunulması gerektiğine kanaat getirdik.

Bugüne kadar sitemiz üzerinde satılan telefonlarımızın servis işlemleri Delta firması tarafından yapılmaktaydı. Ancak sizlerden gelen yoğun talepler sonrasında başka bir firma ile daha çalışmanın herkes için daha olumlu bir sonuç doğuracağını düşünerek KVK ile de anlaşma yapıldı ve artık dileyen arkadaşlarımız KVK Yetkili Servisleri garantili olarak Xiaomi modellerini alabilecekler. Ancak KVK ve Delta arasında bir miktar maliyet farkı var ve bizler de mecburen bu farkı fiyatlarımıza yansıtmak zorunda kaldık.

KVK Garantili Mi6 : 2.129 TL ( KVK Garantili Xiaomi Mi6 (64 GB - Siyah))
Delta Garantili Mi 6 : 1.965 TL (Xiaomi Mi6 (64 GB - Siyah) (Delta Garantili))

Başlangıç olarak Xiaomi Mi6 modelinde KVK ve Delta servis olmak üzere iki seçeneğimiz mevcut. Diğer modeller ise sizlerden gelen talebe göre şekillenecek. Bu nedenle sizlerden yardımcı olmanızı ve hangi garanti firmasını neden tercih ettiğinizi bizlere yazmanızı istiyoruz. (Konu altına yorumlarını yazan arkadaşlarımız bir Mi6 madalyası kazanacaklar.)

Şimdiden hepinize teşekkürler.
Ben zamanında ikisini de kullanandan duyduğum kadarıyla kvk.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Korelmis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Oneplus 9 Pro
Konular
19
hocam benden tavsiye hiç uğraşma thh ye gidin.

Hocam onun için, telefonun aynı arızadan 3 defa gitmesi gerekir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Türkiye'de garanti kapsamı son kullanıcıyı değil satıcıyı korur. KVK ile 3 kere davalık oldum ikisini kazandım(bir hakem heyeti - bir tüketici mahkemesi) biri ise karar aşamasında(tüketici mahkemesi). Delta için bir yorum yapmam yanlış olur lakin internet ortamında bulunan yorumları okumam ilk yorumumu destekler nitelikte.

Hocam sizin sorunlar neydi? En azından tecrübelerinizden faydalanmak isterim yol göstermesi açısından. Bu KVK beni kanser edecek yoksa!

bakivrd44

Offline bir Xiaomici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Rom işleriyle uğraşanlar için delta vazgeçilmez bir seçenek bir sonraki cihazım yine ya delta garantili yada garantisiz olacak;)

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Rom işleriyle uğraşanlar için delta vazgeçilmez bir seçenek bir sonraki cihazım yine ya delta garantili yada garantisiz olacak;)
Aynen Delta devam ancak garantisiz yeni yasa uygulamaya konulduktan sonraki geliştiricilerine "atraksiyon" lara bağlı, tabi bence ;)

spilterr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
26
Açıkçası babamla aldığımız Samsung Galaxy C5 ve C7 cihazlarımızdan C7 kvk garantili ve C5 delta garantiliydi. Telefonlarımızın ikisinin de üstüne su döküldü ve ikisini de kendi servisine gönderdik tabi kullanıcı hatasıydı fakat kvk dan anakart arızası için 600 tl delta dan 400 tl istendi yaptırdık ve delta garantili olan 5 gün daha hızlı geldi. İkiside sorunsuz çalışıyordu karar sizin fakat bence delta servis :)

Karapapak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 12T Pro
Konular
2
Her ikisine de işim düşmedi çok şükür. Ama forumlardan, bloglardan okuduğum kadarıyla ikisi arasında seçim yaparsam KVK derim.

Üst Alt