Rom KURTOGLU- v2 Pulse 12.3.1 Modified - Kendi Düzenlemem - Videolu Anlatım - Joyeuse Özel

Mermato

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi 10 T pro
Konular
5
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Çok severek kullandığım ve herkese de çokça tavsiye etmiş olduğum Pulse Romuna ufak değişiklikler, eklemeler yaptım. Umarım hoşunuza gider.

ÖNEMLİ :
Rom kurulumu sonrasında Redmi yazısı iki, üç dakika kadar kalabilir korkmayın. Açılış logosunu değiştirdiğimiz için öyle yapıyor. Sonrasında da zaten MIUI yazısı ekrana gelecektir. Lütfen videoyu izleyiniz. Aradığınız çoğu cevap, videoda yer almaktadır.

Detaylı anlatım videosu :
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Rom İndirme Linki :

Kullanılacak Uygulamaların Linki :

Normal Kurulum Aşamaları :

• OrangeFox üzerinden kurulum yapılmalıdır. (Eğer bilmiyorsanız üstte verdiğim link üzerinden indirdiğiniz OrangeFox.zip dosyasını TWRP üzerinden Flashlamanız yeterlidir.)
  • TWRP / OrangeFox'a giriyoruz
  • Wipe - Dalvik Art/Cache/Data.
  • Flash rom
  • Reboot System

Temiz Kurulum Aşamaları :

• Romun zip dosyasını OTG Flash belleğe veya SD kartınıza yükleyiniz, indiriniz.
  • OrangeFox üzerinden kurulum yapılmalıdır. (Eğer bilmiyorsanız üstte verdiğim link üzerinden indirdiğiniz OrangeFox.zip dosyasını TWRP üzerinden Flashlamanız yeterlidir.)
  • TWRP / OrangeFox'a giriyoruz ve Format Data - Yes (Yeniden BAŞLATMAYIN)
  • Wipe - Dalvik Art/Cache/Data/İnternal Storage
  • Flash rom
  • Reboot System

Not : Eğer imkanınız varsa temiz kurulum yapmanızı tercih ederim. Kurulum biraz uzun sürüyor. Panik yapmayınız. Biraz bekledikten sonra kurulum ekranı gelecektir. (Vendor, Magisk, Kernel yüklemenize gerek yoktur.)

(Sürümlerin detayları ve güncellemeleri ile ilgili kısımlar Rusça dan çeviri yapıldığı için tamamen düzgün değildir. Bu konuda affınıza sığınıyorum.)

KURTOGLU- Pulse 12.3 Modified Değişiklikler :
  • Magisk reklam engelleme modülü veya her hangi bir uygulama kullanmadan reklamlar engellendi.
  • Açılış animasyonunu değiştirildi. (Miui 12.5 Boot Animation Eklendi.)
  • Dosya boyutu az da olsa küçültüldü. (100 MB)
elinize dilinize SAğlık

hautbois

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hautbois
Cihazım
Xperia z3
Konular
1
Romlara akıllı ağ modu nasıl ekleniyor? Bu romda mevcut mu akıllı ağ?

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
Romlara akıllı ağ modu nasıl ekleniyor? Bu romda mevcut mu akıllı ağ?
Akıllı ağ nedir diye netten biraz araştırdım da ne alaka ben pek anlayamadım? Veya sizler tam olarak neyi sordunuz?

hautbois

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hautbois
Cihazım
Xperia z3
Konular
1
Akıllı ağ nedir diye netten biraz araştırdım da ne alaka ben pek anlayamadım? Veya sizler tam olarak neyi sordu

Akıllı ağ nedir diye netten biraz araştırdım da ne alaka ben pek anlayamadım? Veya sizler tam olarak neyi sordunuz?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Benim çok işime yarıyor. İşyerimde mobil ağ sıkıntılı. 4.5g modunda aramayı cevaplarsam kopmalar oluyor. Çağrı gelince 2g moduna geçiyor ve sıkıntı yaşamıyorum. Ayrıca evde wifi kullandığım için otomatik 2g moduna alıyor ve pil tasarrufuna çok faydası oluyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-05-01-12-47-13-636_com.android.settings.png
    Screenshot_2021-05-01-12-47-13-636_com.android.settings.png
    200,8 KB · Görüntüleme: 20

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42

Benim çok işime yarıyor. İşyerimde mobil ağ sıkıntılı. 4.5g modunda aramayı cevaplarsam kopmalar oluyor. Çağrı gelince 2g moduna geçiyor ve sıkıntı yaşamıyorum. Ayrıca evde wifi kullandığım için otomatik 2g moduna alıyor ve pil tasarrufuna çok faydası oluyor.
maalesef bu romda yer almamaktadır, keza bunu sizle manuel olarak elle yapabilirsiniz. Yeni çıkan her şey yeniye göre yapılır. Eski üzerine tasarlanmaz. 2G tarih olmuşken yeni çıkan romlarda sırf bunun için ekstra uğraşılıp ayar menüsü yapılacağını düşünmüyorum ve ilk defa bu ayar menüsünü görüyorum. Rom büyük ihtimalle eski bir rom. Güncel çoğu romu kullandım çünkü.

hautbois

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hautbois
Cihazım
Xperia z3
Konular
1
maalesef bu romda yer almamaktadır, keza bunu sizle manuel olarak elle yapabilirsiniz. Yeni çıkan her şey yeniye göre yapılır. Eski üzerine tasarlanmaz. 2G tarih olmuşken yeni çıkan romlarda sırf bunun için ekstra uğraşılıp ayar menüsü yapılacağını düşünmüyorum ve ilk defa bu ayar menüsünü görüyorum. Rom büyük ihtimalle eski bir rom. Güncel çoğu romu kullandım çünkü.
Greeshan romda mevcut bu özellik. Endonezya 12.0.5 sürümünün düzenlenmiş hali

MIUI pulse versiyonunda da var

Ekli dosyalar

• IMG_20210501_131349.jpg
    IMG_20210501_131349.jpg
    469,2 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
Greeshan romda mevcut bu özellik. Endonezya 12.0.5 sürümünün düzenlenmiş hali

MIUI pulse versiyonunda da var
Yazdıklarımı lütfen okumanızı rica ediyorum. Bakın ne yazmışım : "maalesef bu romda yer almamaktadır."
Bu zaten manuel olarak eklenecek bir şey değil. Ya bir dosyayı içine atayım da olsun şeklinde değil maalesef. Yeniden tasarlanması ve yeniden kodlanması gerekiyor. Bunun içinde maalesef uğraşamam. Yüzeysel ve ufak tefek değişiklikler yapıyorum ben.

Üst Alt