Yardım Kulaklık girişi olmuyor

Guven0202

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
4
Hangi kulaklığı takmama rağmen ilk başta kulaklık girişine kulaklık oturmuyor. Ve oturan da geç algılayıp ve 2 3 dakika sonra yerinden çıkıyor. Lütfen yardımcı olur musunuz.

yurttaşsalih

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
Poco F3
Konular
3
Kulak tavsiye edemem ama alırken telefona takıp yuvayı test edin. Eski nokia telefonumda başıma gelmişti eskiden, telefonu kapatıp, bir iğne ile kulaklığın içindeki uzun metal kısmı altından hafifçe yukarı kaldırmayı deneyin, böylece yay işlevini sıkılaştırmış olursunuz. Aman dikkat çok zayıf malzemedir kırmayın.

Dün evde süpürgeyle 30-40 saniye kulaklık yuvasını vakumladım. Sonra elimdeki farklı marka 2 kulaklığı telefonumda denedim ama sorun çözülmedi.

Mi Max 2'yi tercih etmemin nedeni büyük ekrana sahip olması ve görme kaybımın oluşu. Sizin mesajınızı okuyunca telefonun kulaklık girişine elektronik büyüteçle baktım. Yuvanın içinde telefonun ön yüzüne yakın ince metal bir kısım gördüm. Dediğiniz yay işlevini gören parça olmalı. Dediğiniz hassasiyetle bunun düzeltilmesi için gözü sağlıklı birinden yardım isteyeceğim. Umarım işe yarar, yaramazsa tamirci yolu görünüyor. angel~~;(facepalm~~

Oyla:

mzo69

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mzo
Cihazım
mi 9T
Konular
7
Dün evde süpürgeyle 30-40 saniye kulaklık yuvasını vakumladım. Sonra elimdeki farklı marka 2 kulaklığı telefonumda denedim ama sorun çözülmedi.

Mi Max 2'yi tercih etmemin nedeni büyük ekrana sahip olması ve görme kaybımın oluşu. Sizin mesajınızı okuyunca telefonun kulaklık girişine elektronik büyüteçle baktım. Yuvanın içinde telefonun ön yüzüne yakın ince metal bir kısım gördüm. Dediğiniz yay işlevini gören parça olmalı. Dediğiniz hassasiyetle bunun düzeltilmesi için gözü sağlıklı birinden yardım isteyeceğim. Umarım işe yarar, yaramazsa tamirci yolu görünüyor. angel~~;(facepalm~~
Evet o parça, umarım yapılır, an itibariyle zaten kullanamıyorsunuz, denemekten zarar gelmez. Geçmiş olsun.

Oyla:

Erhankaan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
Mi 8
Konular
22
benimde başima gelmisti meğerse sürekli cebe girip çiktikca cebin dibindeki pamuklanma yada pecete parcalarinin zamanla jak girisine dolmasindan kaynaklaniyo kürdan veya ince bi iğne varsa 3.5 jak boşluğunun dibini kurdalayin eminim sorun cozulecektir gerekirse telefon feneri ile jak dibini gormeye calisin gecmis olsun

Oyla:

Guven0202

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
4
benimde başima gelmisti meğerse sürekli cebe girip çiktikca cebin dibindeki pamuklanma yada pecete parcalarinin zamanla jak girisine dolmasindan kaynaklaniyo kürdan veya ince bi iğne varsa 3.5 jak boşluğunun dibini kurdalayin eminim sorun cozulecektir gerekirse telefon feneri ile jak dibini gormeye calisin gecmis olsun
Teşekkür ederim ilginiz için. Müsait zamanda kesinlikle uğraşacağım.

Oyla:

yurttaşsalih

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
Poco F3
Konular
3
Sorunumu çözdüm. Kürdan ile kulaklık girişi hafifçe kurcaladım ve içinden dışarıya bir şey çıkarır gibi 2 hareket yaptım. 1.'de girişin ağzını tamamen bir şey kapattı. 2.harekette o şeyi tamamen telefondan çıkardım. Bu şey pamukçuk gibi bir şeydi. Kot pantolonumun cebinde biriken toz zerresi ve iplik parçacıklarından şüphelenmiştim ama çok ihtimal vermemiştim.
Bilgi, fikir ve deneyimini paylaşanlara teşekkür.

Oyla:

Guven0202

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
4
Sorunumu çözdüm. Kürdan ile kulaklık girişi hafifçe kurcaladım ve içinden dışarıya bir şey çıkarır gibi 2 hareket yaptım. 1.'de girişin ağzını tamamen bir şey kapattı. 2.harekette o şeyi tamamen telefondan çıkardım. Bu şey pamukçuk gibi bir şeydi. Kot pantolonumun cebinde biriken toz zerresi ve iplik parçacıklarından şüphelenmiştim ama çok ihtimal vermemiştim.
Bilgi, fikir ve deneyimini paylaşanlara teşekkür.
Aynısını bende yaptım oldu ya şükür yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. Tak diye oturuyor

Oyla:
Üst Alt