Yardım Kulaklık girişi olmuyor

Guven0202

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
4
Hangi kulaklığı takmama rağmen ilk başta kulaklık girişine kulaklık oturmuyor. Ve oturan da geç algılayıp ve 2 3 dakika sonra yerinden çıkıyor. Lütfen yardımcı olur musunuz.

yurttaşsalih

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
Poco F3
Konular
3
Benzer sorun bende de var. Mi Max 2 kullanıyorum. Geçen hafta salı günü metro istasyonunda telefonumu pantolon cebime koyarken baş üstü beton-taş zemine düştü ve telefonda gözle görünür biçimsel bozulma, aşınma yok. Ertesi gün çarşamba telefonu kendi kulaklığımla kullandım. Cumartesi günü kendi kulaklığımı kullanmak istediğimde ve 2 başka kulaklığı da denediğimde, kulaklık jakı yuvaya tam oturmuyor. Hafifçe bastırıyorum, anında geri çıkıyor ve 2 mm kadar çıkıntı yapıyor. Bu durumdayken telefondaki dahili FM radyo çalışıyor ama ses kulaklıktan değil telefon hoparlöründen geliyor. Dolayısıyla kulaklık sadece anten olarak işe yarıyor. Video, müzik benzeri bir dosya açınca ses yine kulaklık yerine hoparlörden geliyor. Darbeden dolayı kulaklık girişinin veya bağlantılı bölümlerin zarar gördüğünü düşünüyorum. Telefonu 26-27 aydır kullanıyorum. Kulaklıkla ilgili ilk kez sorun yaşıyorum. Bu sorunun başka nedenleri var mıdır, tamir masrafı ne olur?

Oyla:

Guven0202

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
4
Bende düşme zedelenme olmadı. Lakin toz girmiş olabilir diye temizledim de. Yine aynı sıkıntıyı yaşadım birçok kulaklık da denedim olmadı. Benim ki konuşma ve dinleme oluyor lakin yerinden devamlı çıkıyor. Uygun kulaklık olmadığından mi acaba bilemedim.

Oyla:

yurttaşsalih

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
Poco F3
Konular
3
3.5 mm girişe uyumlu bütün kulaklıkların sizin Note 6 Pro'nuza ve benim Mi Max 2'me uyumlu olması gerekiyor. Bu sorunu yaşadıktan sonra 3 farklı kulaklık denedim ve telefonumda aynı sorunu yaşadım ama bu kulaklıkları Redmi 5 Plus'ta deneyince sorun yaşamadım.

Oyla:

Guven0202

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
4
3.5 mm girişe uyumlu bütün kulaklıkların sizin Note 6 Pro'nuza ve benim Mi Max 2'me uyumlu olması gerekiyor. Bu s
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yani sıkıntı galiba kulaklık girişinde ter veya toz da girince acaba bir temassızlik söz konusu mudur. Bilenler yardımcı olursanız sevinirim

Oyla:

mzo69

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mzo
Cihazım
mi 9T
Konular
7
Nacizane fikrim, bazı kulaklıklar standarttan milimetrik olarak farklı olabiliyor. Bunlarda yuvayı bozuyor. Normalde esneyebilen metal kenar lıklar yay vazifesi görerek kulaklığı yuvada tutar. Biraz farklı kulaklık bu yayın pozisyonunu bozduğu için olabilir. Bir diğer ihtimal dip kısma toz, kumaş vb. cisimlerin dolması olabilir. Elektrik süpürgesi ile vakum denenebilir.

Oyla:

Guven0202

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
4
Nacizane fikrim, bazı kulaklıklar standarttan milimetrik olarak farklı olabiliyor. Bunlarda yuvayı bozuyor. Normalde esneyebilen metal kenar lıklar yay vazifesi görerek kulaklığı yuvada tutar. Biraz farklı kulaklık bu yayın pozisyonunu bozduğu için olabilir. Bir diğer ihtimal dip kısma toz, kumaş vb. cisimlerin dolması olabilir. Elektrik süpürgesi ile vakum denenebilir.
Peki onları nasıl bulacağız ki kulaklığı takıyorum çok gecmeden kendiliğinden çıkıyor. Süpürge işlemini yaptım hafif bir işlem ile diplerde toz var mı yok mu kontrolünü yaptım. Önereceğiniz kulaklık var mı.

Oyla:

yurttaşsalih

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
Poco F3
Konular
3
mi max 3
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ilgi ve alakanız için çok teşekkür edeim redmi note 7 sipariş ettim yarın inşallah gelir

Peki onları nasıl bulacağız ki kulaklığı takıyorum çok gecmeden kendiliğinden çıkıyor. Süpürge işlemini yaptım hafif bir işlem ile diplerde toz var mı yok mu kontrolünü yaptım. Önereceğiniz kulaklık var mı.

Eğer darbeden dolayı telefonumun kulaklık girişinde sorun oluşmadıysa, ter ve pantolon cebinin dibindeki tüy, iplik gibi şeylerden de zarar görmüş olabilir. Süpürge ile kulaklık girişini hafifçe yoklamak aklıma gelmişti. Eve gidinde deneyeceğim. Umarım çözüm olur. Olmazsa tamirciye danışacağım.

Telefonu kullanmaya başladığımdan eskiyince/bozulunca sırayla 3 kulaklık kullandım. Şu an 3.kulaklığımı kullanıyorum. 3'ü de Cepport mağazasının sattığı "basic", "fresh edition" gibi en ucuz fiyata sahip kulaklıklar.

Oyla:

mzo69

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mzo
Cihazım
mi 9T
Konular
7
Kulak tavsiye edemem ama alırken telefona takıp yuvayı test edin. Eski nokia telefonumda başıma gelmişti eskiden, telefonu kapatıp, bir iğne ile kulaklığın içindeki uzun metal kısmı altından hafifçe yukarı kaldırmayı deneyin, böylece yay işlevini sıkılaştırmış olursunuz. Aman dikkat çok zayıf malzemedir kırmayın.

Oyla:

Guven0202

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
4
Kulak tavsiye edemem ama alırken telefona takıp yuvayı test edin. Eski nokia telefonumda başıma gelmişti eskiden, telefonu kapatıp, bir iğne ile kulaklığın içindeki uzun metal kısmı altından hafifçe yukarı kaldırmayı deneyin, böylece yay işlevini sıkılaştırmış olursunuz. Aman dikkat çok zayıf malzemedir kırmayın.
Dün bir telefoncuya baktırdım diyor ki kirlenmiş ise temizlemesi 20 lira bozulmuş ise 80 lira sizin dediğiniz işlemi yapıp deneyeceğim ve kulaklık denedim telefoncu da oturmuyordu büyük ihtimalle kirlenmiş dedi

Oyla:
Üst Alt