Sohbet Korona virüs Önlemleri

asocial

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
asocial
Cihazım
xiaomi
Konular
47
Dostlar selamlar olsun,

Koronavirüs hastalığı hakkında konuşalım istiyorum.
Başlıca sorulara cevaplar şeklinde gidelim, bilgi paylaşımı olsun.

Siz, aileniz ve çevreniz olarak;
  1. - Ne gibi önlemler alıyorsunuz?
  2. - Sizi nasıl etkiledi, ne gibi zorluklar yaşadınız?
  3. - Sizce ne zaman son bulur, aşısı bulunur mu?
  4. - İkinci dalga gelir mi?
  5. - Normalleşme dönemine tamamiyle geçildiğinde planlarınız nelerdir?

Sağlık Bakanlığı | Hayat Eve Sığar uygulamasını edinin ve kullanmaya özen gösterelim lütfen.

Benim cevaplarım şunlar;

1.
-Evdeki büyükleri sokağa çıkarmıyoruz, abim ve ben dışarı bağlantılı tüm işlerle ilgileniyoruz.
-Kendim bizzat tişört kol kısmını keserek maske yaptım ve gayet kullanışlı. (Detaylarını ve görselini paylaşırım).
-Dışarda yaptığımız işlerin hemen sonrasında yanımızda taşıdığımız kolonyayı ellerimize sıkıyoruz.
-Alışveriş sonrası poşetleri çöpe atıyor, paketleri sıvı sabun ile dezenfekte ediyoruz.
-Telefon, kredi kartı vs. gibi yanımızda taşıdığımız araç ve gereçleri de kolonya yardımıyla temizliyoruz.
-Ben bez maskemi sabunlu su ile yıkıyor ve kurumaya bırakıyorum.
-Kıyafetleri de aynı şekilde balkona asıyoruz.

2. İlk başlarda maske ve dezenfekte bulamama endişesi oluşmuştu. Şimdilerde bu sorunlar çoğu kişide aşılmış olmalı, maske halen felaket durumu tabi...

3. Yıl sonuna doğru unutulmaya yüz tutmuş olur diye düşünüyorum. Aşısı bulunur fakat ülkemize gelişinde sorunlar yaşanabilir diye de sanıyorum.

4. Normalleşmeye çok erken girdik, 2.dalga gelmese bile yanımızdan geçmesi çok yakın gibi görünüyor.

5. Evin büyükleri dışarı çıkarak rahat bir nefes alırlar, abim ve ben de işimize dönerek günlük rutinlerimizi en yoğun biçimde sürdürürüz. Tabi bunların hepsi mevcut önlemler kapsamında sürer.

Son düzenleme:

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Kalabalık ortamda durmayın,birisi hapşuruyor veya öksürüyorsa o mekanı hızla terkedin ne olur ne olmaz.

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
İşteyken sürekli dezenfektan, maske, eldiven ve siperlik ile calisiyordum. Maskeye hala özen gösteriyorum fakat eldiveni ellerimi yiprattigi için artık kullanmıyorum. Dezenfektan ve activex ile sağlıyorum. Bilmediğim hiçbir yere gitmiyorum, alışveriş sonrasında da aynı özeni gösteriyorum.

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
Dostlar selamlar olsun,

Koronavirüs hastalığı hakkında konuşalım istiyorum.
Başlıca sorulara cevaplar şeklinde gidelim, bilgi paylaşımı olsun.

Siz, aileniz ve çevreniz olarak;
  1. - Ne gibi önlemler alıyorsunuz?
  2. - Sizi nasıl etkiledi, ne gibi zorluklar yaşadınız?
  3. - Sizce ne zaman son bulur, aşısı bulunur mu?
  4. - İkinci dalga gelir mi?
  5. - Normalleşme dönemine tamamiyle geçildiğinde planlarınız nelerdir?

Sağlık Bakanlığı | Hayat Eve Sığar uygulamasını edinin ve kullanmaya özen gösterelim lütfen.

Benim cevaplarım şunlar;

1.
-Evdeki büyükleri sokağa çıkarmıyoruz, abim ve ben dışarı bağlantılı tüm işlerle ilgileniyoruz.
-Kendim bizzat tişört kol kısmını keserek maske yaptım ve gayet kullanışlı. (Detaylarını ve görselini paylaşırım).
-Dışarda yaptığımız işlerin hemen sonrasında yanımızda taşıdığımız kolonyayı ellerimize sıkıyoruz.
-Alışveriş sonrası poşetleri çöpe atıyor, paketleri sıvı sabun ile dezenfekte ediyoruz.
-Telefon, kredi kartı vs. gibi yanımızda taşıdığımız araç ve gereçleri de kolonya yardımıyla temizliyoruz.
-Ben bez maskemi sabunlu su ile yıkıyor ve kurumaya bırakıyorum.
-Kıyafetleri de aynı şekilde balkona asıyoruz.

2. İlk başlarda maske ve dezenfekte bulamama endişesi oluşmuştu. Şimdilerde bu sorunlar çoğu kişide aşılmış olmalı, maske halen felaket durumu tabi...

3. Yıl sonuna doğru unutulmaya yüz tutmuş olur diye düşünüyorum. Aşısı bulunur fakat ülkemize gelişinde sorunlar yaşanabilir diye de sanıyorum.

4. Normalleşmeye çok erken girdik, 2.dalga gelmese bile yanımızdan geçmesi çok yakın gibi görünüyor.

5. Evin büyükleri dışarı çıkarak rahat bir nefes alırlar, abim ve ben de işimize dönerek günlük rutinlerimizi en yoğun biçimde sürdürürüz. Tabi bunların hepsi mevcut önlemler kapsamında sürer.
1.)Evde kalıyorum veya disar cikarken maske takiyorum önlemlerim bunlar hocam
2.)dışarıda yemek yemeyi özlemek dışında hiçbirşey değişmedi en çokta çiğköfte yemeyi özledim.
3.)Aşısı bulunur ama geç bulunur Temmuz diyorum ben
4.)Kimisi diyor yapay kimisi diyor doğal kimiside diyor.Bana sorarsanız İnsanlar eskisi gibi değil.Allah bu virüsü uyarı olarak gönderdi diyorum.Dünya o kadar kötü bi hale geldiki ne diyicemi bilmiyorum akşam vakti haber açıp izlemek istiyorum ama sürekli bir kadın cinayeti veya hırsızlık ya düşünebiliyomusunuz Ortalıkta salgın var adamlar hala cinayet işliyorlar hırsızlık yapıyorlar kurallara uymuyorlar İnsanların dünya yansa umrunda değil ya bunlara karşı Adalette yok göz altına alınıp serbest bırakılıyorlar İnsanlar böyle devam ederlerse 2nci dalga değil 3ncü dalga bile gelir bence
5.)Dışarı yemek yiyip sonra gene eve gelicem benim için hiçbir şey değişmedi açıkcası

Defineadresi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Defineci
Cihazım
Redmi not 5
Meslek
DEFİNECİ_ARKEOLOG
Konular
9
ben iş geregi evde kalamıyorum malesef...ama çok dikkat ediyorum dezenfektan sürekli kullanıyor ve maskemi takıyorum temastan uzak duruyorum...dünya sağlık örgütü bir makale yayınladı eğer aşı bulunmazsa 4-5 sene bu virüs geçmicek miş

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Ekstra bir önlem almadık dışarı çıkmak zorunda kaldığımzda maske kullanıyoruz ve eve gelince elimizi sabunla dezenfekte ediyoruz.
Pek etkilenmedik normal yaşantımıza devam ediyoruz, ne zaman son bulacağını Allah bilir, aşısının bulunacağını sanmam virüs sürekli mutasyona uğruyor, dsö böyle yaşamaya alışsanız iyi edersiniz şeklinde açıklama yaptı.

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
1-Maske-evden çıkmama öğrenciyim evden çıkmıyorum.
2-Yks ye hazırlanıyorum dershanede haftada 4 deneme yapabiliyorum güzel gidiyordu her şey ama virus dolayısıla iliğim kurudu ders çalışamıyorum ve sınavın turizm için ileri alınıp geri çekilmesi beni üzdü.
3-İspanyol gribi gibi kendiliğinden bitebilir ama kısa sürede olacağını düşünmüyorum.
4-Bahçelivler de oturuyorum evden çıkmasam da ailem çıkıyor onların dediğne göre herkes dışarda maske vs yok sosyal mesafe yok değil iki önce ilkini atlatalım belki 3.yü konuşuruz.
5-Umarım eli yüzü düzgün üni kazanıp okuyabilmek

Aksan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
K20 pro
Meslek
Tekstil
Konular
26
Maske kullanıyorum temas dan kaçınıyorum tadbir kuldan takdir yaradan dan ilaç bu sene sonuna kadar bulunacağını düşünüyorum ilk ABD bulur diye düşünüyorum bu akşam Trump açıklaması da olumlu şeyler olduğu yönünde biri bulsun da kim buluyorsa bulsun artık :)

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
Hastanedeyim ne kadar dikkat ettiğimi sansakda daha bu gün 2 tane pozitif hasta dibime gelip soru sormaya kalkıyor ben kaçıyorum adamlar soru sorcam diye dibime dibime geliyor covid binasindayim direk zaten, enfekte olduğumuz aşikar kendim için değil evim için korkuyorum tedirginim bu yüzden bilmiyorum pskolojide alt üst, rabbim herkesi korusun inşallah

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Onlara diyebileceğim her kelime forum üslup kurallarını asacagi için içimde tutuyor, size Allah'tan sabır diliyorum. Lütfen kendinize çok çok çok dikkat edin hocam.
Hastanedeyim ne kadar dikkat ettiğimi sansakda daha bu gün 2 tane pozitif hasta dibime gelip soru sormaya kalkıyor ben kaçıyorum adamlar soru sorcam diye dibime dibime geliyor covid binasindayim direk zaten, enfekte olduğumuz aşikar kendim için değil evim için korkuyorum tedirginim bu yüzden bilmiyorum pskolojide alt üst, rabbim herkesi korusun inşallah

Üst Alt