Yardım Kontrast Açılınca Ekranda Sorun Oluşuyor

Pendost

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdullah
Cihazım
Redmi not8pro
Konular
6
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 12.0.5
Telefon Modeli
Redmi not 8pro
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba iyi günler telefonum bu sorundan servise 10kere gitti ve degisim oldu ayni sorun devam ediyor bi yeri kapatinca geçiyor karanlik moda neden böyle yapiyor bilen yazabilir mi rica etsem

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-01-13-12-30-02-811_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-01-13-12-30-02-811_com.android.settings.jpg
    315,1 KB · Görüntüleme: 28

Pendost

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdullah
Cihazım
Redmi not8pro
Konular
6
Hocam ben de Note 8 kullanıyorum. İlk aldığım günden beri karanlık modda kullanırım cihazımı. Bir problem yaşamadım. Kapattığınız o kontrast ayarının fazla bir esprisi yok. Ekranınızda problem de yok merak etmeyin. İçiniz rahat olsun.
Valla hocam bende 12 güncellemesi geldi zaman yapmaya başladı servise yolladim cozum bulunmadı sonra değişim yaptilar cihazimi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Karanlık modda kullanılırsa ghost screen oluşma ihtimali daha düşük oluyor gerçi o belli olmuyor teknolojik cihaz sonuçta. Sürekli karanlıkta kullanmanın ips ekranda zararı da yok faydası da yok çünkü ips ekran amoled gibi karanlık siyah renk de kendini kapatmıyor sürekli açık oluyor.
Bilmiyorum daha yeniki arkadaş öyle demiş karanlik mod daha. Hos duruyor telefonda

Karanlık modda kullanılırsa ghost screen oluşma ihtimali daha düşük oluyor gerçi o belli olmuyor teknolojik cihaz sonuçta. Sürekli karanlıkta kullanmanın ips ekranda zararı da yok faydası da yok çünkü ips ekran amoled gibi karanlık siyah renk de kendini kapatmıyor sürekli açık oluyor.
Bilmiyorum daha yeniki arkadaş öyle demiş karanlik mod daha. Hos duruyor telefonda

hocam sorununuz tam olarak nedir açıklayabilir misiniz
Üstad telefonda karanlik modda atim yerde siyah beyaz oluyor kendine kendine kapatıp acilca düzenliyor kontrasti kapantinca düzenliyor sorunu nedir acaba bunun

Ekli dosyalar

• IMG_20210113_151640.jpg
    IMG_20210113_151640.jpg
    16,1 KB · Görüntüleme: 8
Oyla:

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Valla hocam bende 12 güncellemesi geldi zaman yapmaya başladı servise yolladim cozum bulunmadı sonra değişim yaptilar cihazimi

Üstad telefonda karanlik modda atim yerde siyah beyaz oluyor kendine kendine kapatıp acilca düzenliyor kontrasti kapantinca düzenliyor sorunu nedir acaba bunun
Sorun yok hocam. Ekranınızda bir problem yok içiniz rahat olsun. O ayar ortam ışığına göre yazı rengi ve yazı arkaplanını, ekran rengini vs. kontrastını otomatik ayarlıyor. Ben de aynı sorunu yaşadım. MIUI 11'de böyle bir problem yoktu çünkü böyle bir ayar yoktu. MIUI 12 ile Karanlık Mod 2.0 geldi, o ayarlarda eklendi. Otomatik ortam ışığına göre ayarladığı için disko gibi bi gri bi siyah olup duruyordu bende de. Özellikle düşük parlaklıklarda. O ayarı kapatın, mutlu mesut kullanın cihazınızı. Problem yok yani içiniz rahat olsun.

hocam sorununuz tam olarak nedir açıklayabilir misiniz
Hocam benim sorunun aynısı büyük ihtimalle.

Oyla:

Pendost

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdullah
Cihazım
Redmi not8pro
Konular
6
Dvs
Sorun yok hocam. Ekranınızda bir problem yok içiniz rahat olsun. O ayar ortam ışığına göre yazı rengi ve yazı arkaplanını, ekran rengini vs. kontrastını otomatik ayarlıyor. Ben de aynı sorunu yaşadım. MIUI 11'de böyle bir problem yoktu çünkü böyle bir ayar yoktu. MIUI 12 ile Karanlık Mod 2.0 geldi, o ayarlarda eklendi. Otomatik ortam ışığına göre ayarladığı için disko gibi bi gri bi siyah olup duruyordu bende de. Özellikle düşük parlaklıklarda. O ayarı kapatın, mutlu mesut kullanın cihazınızı. Problem yok yani içiniz rahat olsun.
Evet evet öyle yapiyor sizin dediğinizi yaptım zaman geçiyor yani telefonda bişe yok o özelik mi

Oyla:

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Dvs

Evet evet öyle yapiyor sizin dediğinizi yaptım zaman geçiyor yani telefonda bişe yok o özelik mi
Aynen hocam o özellik. Biraz boş bir özellik ki böyle sorunlar yaşayanlar oluyorum sizinle benim gibi. :D İçiniz rahat olsun, o ayarı kapatmanız daha iyi olacaktır. Ben de kapatıyorum. Çokta işe yarayan bir ayar değil bana kalırsa. :D

Oyla:

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Oyla:

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Oyla:

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Hatta ekran daha düzgün gözüküyor bana kalırsa. :D İstenilirse ekran ayarlarında renk şeması canlı olarak ayarlanabilir.
bana da öyle miui 12 rom yüklediğimde ilk yaptığım iş o ayarları kapatmak oluyor renkleri çok solduruyor dizi veya film izlerken içim kararıyor :D

Oyla:

Pendost

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdullah
Cihazım
Redmi not8pro
Konular
6
Rehber - MIUI 12 Soluk Renk Problemi Düzeltme burada uzun uzun anlattım ama yapmanız gereken tek şey o kontrast ayarını kapatmak zaten pek bir etkisi olmuyor ekran soluk falan oluyor ekran parlaklığını çok fazla açmazsanız hiçbir sıkıntı olmaz.
Tamam böyle yapınca daha onu yapmicak değil mi hocam

Hatta ekran daha düzgün gözüküyor bana kalırsa. :D İstenilirse ekran ayarlarında renk şeması canlı olarak ayarlanabilir.
Tamandir reis sağolun yardımlariniz icin

bana da öyle miui 12 rom yüklediğimde ilk yaptığım iş o ayarları kapatmak oluyor renkleri çok solduruyor dizi veya film izlerken içim kararıyor :D
Yani hocam senin dediğin gibi yapınca bi sıkıntı olmaz değil mi gri şeyi falan yapmaz daha iyi mi olur bide telefonunluk biseyi yok o özellik mi

Oyla:

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0

Yani hocam senin dediğin gibi yapınca bi sıkıntı olmaz değil mi gri şeyi falan yapmaz daha iyi mi olur bide telefonunluk biseyi yok o özellik mi
Hocam cihazda bi problem yok rahat olun. Zaten o ayarı kapatınca sorunu tekrar yaşamıyorsanız problem çözülmüş demektir.

Oyla:

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50

o ayar açılınca sorun oluyor zaten kendisi otomatik ayarlıyor bazı şeyleri o da sorun gibi şeylere sebep oluyor

Oyla:
Üst Alt