Rehber Komut Sistemiyle TWRP Yedeğini Pc'ye Aktarma ve Geri Yükleme+ Program Eklendi

by_hector

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi9T
Meslek
Topoğraf
Konular
60
Compile backup almışsınız. Yani komple Rom ve tüm uygulamalarınız verileriyle birlikte. Oyunlar android/ data dosyasına kopyalanıyor diye hatırlıyorum. Onun yedeğini almaz. Verdiğim linkten yama yapmanız gerek
Verdiğiniz linkteki anlatım çok karışık geldi kurdum uygulamayı ancak birşey yapamadım telefon rootlu olmasına rağmen

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Verdiğiniz linkteki anlatım çok karışık geldi kurdum uygulamayı ancak birşey yapamadım telefon rootlu olmasına rağmen

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Herşey bizzat uygulama anında anlatımı yapılmış ve resimlerle anlatılmış. Karışık dediğiniz konuda tek yapacağınız uygulamayı kurmak ve Patch tuşuna basmak. Sonra tekrar bu konuya dönüp anlatıldığı gibi yedek almak.

emre1491

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi Max 2
Konular
25
pc den tele geri yükleme yaparken keymaster geri yükleniyorda kaldı 1 saattir durum bu ne yapmam lazım?

bilgempc

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
note 8 pro
Konular
1
note 8 pro twrp ile yedek aldım şuan dosyalar duruyor fakat yedekelri geri yükleyemedim hata veriyor bunun için ne yapabiliriz

hanet07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Android
Konular
1
Çoğumuz Rom yüklemeden önce recoveryden yedek alıyoruz. Bu kaybetmek istemediğimiz dosyalarımızı ve Yeni Rom sonrası yapılacak onlarca ayarı tekrarlamaktan bizi kurtarıyor. Yedekleme boyutu da kullandığımız Rom ve Uygulamalara göre yüksek boyutlarda olabiliyor. Peki ama telefon hafızamızda yeterli alan yoksa nasıl yedek alırız işte onun cevabı.
Komut sistemi kullanarak TWRP yedeğimizi Direk Bilgisayarımıza alıyoruz
Önemli Not: İşlemlere başlamadan önce tam bir sistem yedeğini almanızı tavsiye ederim

Program kullanarak Pc de yedek oluşturma

1. Telefonunuzda Ayarlar> Geliştirici Seçenekleri> Hata Ayıklama açın.
  2. Telefonunuzu USB kablosu ile PC'nize bağlayın.
  3. Ekte verdiğim minimal adb dosyasını zipten çıkarıp içindeki TWRP Backup Tool.exe çalıştırın.
  4. Açılış ekranında, devam etmek için herhangi bir tuşa basın.
  5. Menüde, “7. ” numarasını yazarak kurtarma moduna gidin.
  6. Telefonunuzu yedeklemenin 5 yolu var . Diğer seçenekler hakkında emin değilseniz, sadece ilk seçeneği seçin.
  7. Yedek almak istediğiniz bölümün numarasını yazın
  8. Şimdi, yedek dosyanıza bir isim vermenizi isteyecektir. Bir isim yazın veya varsayılan adı vermek için boş bırakın. Ardından Enter'a basın.
  9. Şimdi, yedekleme dosyasını sıkıştırmak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Tip evet “y” hayır “n” yazıp Enter'a basın
  10. Şimdi telefonunuzda bir yedekleme dosyası oluşturmaya başlayacak. Telefonunuzdaki ilerlemeyi kontrol edebilirsiniz. Yedekleme dosyası TWRP Yedekleme Aracına sahip olduğunuz klasörde oluşturulacaktır.
  11. Bu kadar! Yedek dosyanız bir süre içinde hazır.
Geri Yükleme
  1. Telefonunuzda Ayarlar> Geliştirici Seçenekleri> Hata Ayıklama açın.
  2. Telefonunuzu USB kablosu ile PC'nize bağlayın.
  3. TWRP Backup Tool.exe dosyasını açın
  4. Açılış ekranında, devam etmek için herhangi bir tuşa basın.
  5. Geri yükleme dosyanızın TWRP Yedekleme Aracınızla aynı klasörde olduğundan emin olun.
  6. Araçta “6" yazarak geri yükleyin . Ardından Enter tuşuna basın.
  7. Şimdi size Yedek Dosyanızın adını soracak. Doğru dosya adını yazın.
  8. Onaylamak için Enter tuşuna basın.
  9. Geri yükleme işlemini bitirmesini bekleyin.
Mac / Linux'ta TWRP Yedekleme Aracı Nasıl Kullanılır

1. Terminali.
  2. “cd“ yazıp boşluk bırakın
  3. TWRP Backup Tool klasörünü terminale sürükleyip bırakın.
  4. Enter tuşuna basın .
  5. Yukarıdaki işlem sırasını uygulayın
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Manuel yöntem

Herzaman ki gibi telefon ve Adb driverlerımız kurulu, Usb Hata Ayıklama açık olmalı.
Öncelikle bende Win10 olduğu için komut sistemini heryerde açamıyorum. Sadece Adb dosyalarının olduğu yerde açabiliyorum ve komutları adb olarak değil .\adb olarak yapabiliyorum. O yüzden ben komutları kendi sistemime göre anlatıyorum. Sizde nasıl çalışıyorsa öyle uygulama yaparsınız.

Ben Minimal Adb kullandım ve Komut sistemini bu dosya içerisinden başlattım. Ekte mevcut

Yedeğini Pc'ye Alma
Telefonu kapatıp Güç+Ses açma tuşuna basılı tutarak cihazı TWRP recovery moduna alıyoruz ve Bilgisayarımıza bağlıyoruz
Normalde Pc üzerinde istediğimiz biryerde TWRP adında bir klasör açıp Sifht+Sağ klik yapıp komut sistemini başlatarak .\adb backup --twrp komutu verdiğimizde yedeğimizi direk TWRP klasörünün içerisine alıyor.
Ben de bu şekilde olmadığı için komut sistemini Minimal Adb klasörünün içerisinde açıp .\adb backup -f TWRP --twrp şeklinde giriş yaptım ve direk Yedeği bu klasör içerisine aldı. Sizde hangisi çalışırsa o şekilde yaparsınız. Ayrıca bu komutları yazdığımızda telefon ekranına Neleri yedekleyeceğimizi seçtiğimiz ekran gelmesi gerekiyor ama bazen ekran açılmıyor ve direk Data ve Efs yedeklerini alıyor. O yüzden bu komutları girmeden önce siz hangi yedekleri alacağınızı telefondan Backup(yedekle) menüsüne girip işaretleyiniz.

Pc'de ki yedeği Twrpden geri yükleme
Yedeğimizin olduğu yerden Komut penceresini açıp .\adb restore TWRP kodunu girip yedeğimizi telefonumuza geri yüklüyoruz.

Tabiki burda geri yükleme yaparken neleri geri yükleyeceğimizi seçemiyoruz. O yüzden eski Romunuzdan yedek alırken neleri geri yüklemek istiyorsanız onu seçerek yedekleme yapın.

İyi Forumlar
Peki hocam twrp den cert ve efs yedeği çekeceğim img dosyası olarak çekme kodu nedir?

momo07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
muhammet
Cihazım
mi9t
Konular
0
bir türlü pc ye aktaramadım.

8tpank

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
mi5
Konular
2
ben yedeğimi cmdden almıştım ve dosyanın uzantısı .ab, bu dosyayı programınızla restore etmeye kalkınca her şey bitiyor normal ilerliyor fakat ne hata alıyorum ne onay mesajı hiçbir şey değişmiyor telefonumda aynı duruyor :( telefonum mi9

Emrea109

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre ALADAĞ
Cihazım
GM4G
Konular
0
ADB Cihazı görmüyor TWRP modundayken, hata ayıklamayı falan etkinleştirmeme rağmen bi türlü yapamadım. TWRP sürümlerinin hepsini denedim

veliahht

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NAZİF
Cihazım
Mİ_6
Meslek
İŞSİZ
Konular
3
ADB Cihazı görmüyor TWRP modundayken, hata ayıklamayı falan etkinleştirmeme rağmen bi türlü yapamadım. TWRP sürümlerinin hepsini denedim
twrp moduna al öyle dene yedekleme yapıyor geri yüklerken de aynı şekilde yap

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

XRN8P

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
XRN8P
Konular
0
PC'ye Yedek alırken birisi ararsa ne oluyor?

Uçak modunda yedek alabilir miyiz?

Üst Alt