Yardım Klavyede dokunmatik sorunu

emretas01

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
EMRE TAŞ
Cihazım
Mİ A2 128
Konular
3
Klavyede dokunmatik bozuk çalışıyor, bazen yapıyor bunu. yazmakta zorlanıyorum, birkaç kişi daha yaşamış bu durumu acaba bir çözüm yolu var mıdır ?

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Hocalarım. Ben şunu farkettim. Sadece mi a2 de değil bende redmi note 8 de mevcut. İkisinde tianma panel. Biri v 1 diğeri v 2 . Ama ikiside stok romlarinda ve MIUI romlarda klavye hassasiyeti çok kotu. İkiside Google klavye. İki cihazda da custom aosp veya Los rom kurarsam klavye sorunu kalmıyor. İlk baslarda Google klavyeye bağladım, ama bazı romlarda o klavye çok iyi çalışıyor.

Grafik driverlarina bağlamayı düşündüm ama rn8 cihazı ile a2 aynı gpu yu kullanmıyor. Panele bağlardim ama paneller aynı marka olsada sürümü farklı. Ee aosp romda sorun olmayınca panelin suçu ne? Sonuç olarak bu yazılımsal görünüyor

Oyla:

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
Hocalarım. Ben şunu farkettim. Sadece mi a2 de değil bende redmi note 8 de mevcut. İkisinde tianma panel. Biri v 1 diğeri v 2 . Ama ikiside stok romlarinda ve MIUI romlarda klavye hassasiyeti çok kotu. İkiside Google klavye. İki cihazda da custom aosp veya Los rom kurarsam klavye sorunu kalmıyor. İlk baslarda Google klavyeye bağladım, ama bazı romlarda o klavye çok iyi çalışıyor.

Grafik driverlarina bağlamayı düşündüm ama rn8 cihazı ile a2 aynı gpu yu kullanmıyor. Panele bağlardim ama paneller aynı marka olsada sürümü farklı. Ee aosp romda sorun olmayınca panelin suçu ne? Sonuç olarak bu yazılımsal görünüyor
Sorun yazılımsal android 9 u düzgün yapmadılar ilk çıktığından beri sorunlar vardı ekranda ve klavyede değişik sonra düzeldi ilerleyen zamanda nu sorun çıktı
Bunu xiaomi ye bildirsek çözerler belki bu şekilde cihazdan soğuduk cheetah keyboard kurdum ondada var ama az diğerlerine göre

Oyla:

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
Hangi rom ve hangi sürüm sizdeki
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Uygulama duruyor kapanmış ben rom sürüm düşürmüştüm mesaj çalışmıyordu stableden betaya ondan olabilir yedekleyip wipe yapıp tekrar deneyeceğim

Hocam note8 super amoled ekran kullanıyor note8 pro ıps kullanıyor ama a2 ile aynı panel değil

Son düzenleme:
Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Hangi rom ve hangi sürüm sizdeki

Uygulama duruyor kapanmış ben rom sürüm düşürmüştüm mesaj çalışmıyordu stableden betaya ondan olabilir yedekleyip wipe yapıp tekrar deneyeceğim

Hocam note8 super amoled ekran kullanıyor note8 pro ıps kullanıyor ama a2 ile aynı panel değil

Redmi note 8 hocam. Amoled kullanmıyor, tianma panel ıps lcd kullanıyo

Oyla:

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
Redmi note 8 hocam. Amoled kullanmıyor, tianma panel ıps lcd kullanıyo
Cihazları karıştırdım kusura bakma :) ama a2 ile aynı değil panel peki note 8 rom değişince düzeliyormu aynı zamanda a2 yi 6x yapınca ve miuı kurunca aynı sorun varmı acaba sorun yoksa 6x deneyeceğim

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Cihazları karıştırdım kusura bakma :) ama a2 ile aynı değil panel peki note 8 rom değişince düzeliyormu aynı zamanda a2 yi 6x yapınca ve miuı kurunca aynı sorun varmı acaba sorun yoksa 6x deneyeceğim

Paneller aynı marka. Burda amaç ips LCD olması.

Miui romların hepsine sorun yaşıyorum . Sadece aosp romlarda sorun kalmıyor bende. Klavye değiştirmeyi deneyin isterseniz. Aosp klavye bulup miui Romda deneyebiliriz aslinda

Oyla:
Üst Alt